Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekes bőrkiütés, tapasztalt...

Érdekes bőrkiütés, tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam,már 3-ik alkalommal jött rá egy érdekes kiütés.Majdnem szabályos vörös köralakok,picit mintha duzzadt lenne,a közepe tiszta,különböző nagyságokban.A háziorvosunk sem tudja.Azt mondta nem allergia,meg szerintem sem,mert tapasztalt allergiás vagyok,és gondolom az viszketne szegénykémnek.Beteg nem volt,gyógyszert nem szedett.A fogzás ideje alatt szokott előjönni,mert utoljára is akkor volt amikor kijött 3 foga egyszerre.De ilyet még nem hallottam,csak esetleg az arcon vagy a popón kiütést.

mindhárom alkalommal 2-3 nap alatt fenistl cseppet kapott,lázas ilyesmi nem volt.Elakartam vinni bőrgyőgyászhoz,de most pont hétvégére esett.Ha valaki tapasztalt hasonlót,kérem írjon!


2011. máj. 3. 14:38
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiamnak is voltak kiutesei es azt hittem, hogy lehorzsolta vagy valami megcsipte. Az orvos (usaban elek) csak ranezett, es egybol mondta, hogy a levego szaraz es attol vannak. Azt ajanlotta, hogy furdes utan amikor meg vizes(!) a teste kenjuk be testapoloval. Par nap mulva el is multak!!! Probald ki, lehet tenyleg csak ennyi... :)
2011. máj. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod, vidd el a SOTE bőrgyógyászatára (Pesten), csak taj-kártya kell, beutalóra nincs szükség. Nagyon kedvesek, segítőkészek és értenek hozzá.
2011. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtok,de messze lakunk Pesttől.Mindíg estére erősödik fel(fürdéstől független),reggel meg alíg látszik.Nem tudom mi lehet.Valamerre elviszem,mert nem állapot.
2011. máj. 5. 22:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Elso valaszolo vagyok.

Nalam ugyanez volt a helyzet! Mindig orultem, hogy reggel nem latszott annyira, aztan estere meg megint piros volt. Komolyan probald ki a testapolozast vizes testen, es lehetoleg valami olyat hasznalj ami illatmentes.

2011. máj. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Testápolóból a gyógyszertári "cremor aquosus citrii"-t próbáld ki, ez teljesen adalék anyag mentes, egy baj van vele, hűtőben kell tartani. A kislányom ekcémás, extra érzékeny bőre van (ha hisztizik, attól is előjön), és csak ez a krém vált be, a drága Babe és hasonlók nem vagy alig használtak.

A fürdés utáni testápolózás megér egy próbát, ha nem látsz javulást egy hét alatt, akkor még mindig el tudsz menni vele bőrgyógyászhoz. Egyáltalán nincs a közeletekben gyerek bőrgyógyászat?

2011. máj. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szia!Már este is bekentem,megfogadtam a tanácsod.Igaz most csak niveás babtestápolóm volt itthon.De igen estére megint nagyon erősen látszott,most reggelre megint csak épphogy.Az a baj hogy aki a közelünkbe van az két méterről néz rá az emberre!Ilyenhez inkább nemviszem.Inkább valahova maszekba,keresek valakit,a gyereken nem kísérletezek.

Nektek sem lehet egyszerű!mennyi idős a kislányod?Köszi a tanácsot!Szép napot!

2011. máj. 6. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Osszekeveredtunk a masik valaszadoval.

Nekem ikreim vannak, 11 honaposak es a kisfiuval volt ez a helyzet. Floridaban elek es itt telen nagyon szaraz volt a levego (meg meleg). Most is van valami a homlokan, de nem viszket neki csak piros. Par honapja neki is volt ekcemas kiutes az arcan, arra valami masik kremet kapott amitol 2 nap alatt elmult.

2011. máj. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Közben ma délelőtt voltam vissza a háziorvosnál,hogy valamit mondjon már.Erre írt beutalót allergia-vizsgálatra ahol nem mostanában lenne időpont.Felhívtam (kicsit messzebb) egy maszek gyermek-allergia-orvost és délután már vihettem is!De!Azt mondta az allergia-orvos,előbb gyógyítsuk meg,nagyot néztem!!HÁt mi baja a fiamnak?A torka be van gyulladva!Amit a háziorvos nem vett észre(pedig megvizsgálta),úgyhogy antibiotikumot kapott,meg a kiütésekre cetirizin-cseppeket.Azt mondta így értékelhetetlen lenne a teszt!Hétfőn felkell hívnom,megmondani hogy van a kisfiam,aztán két hét múlva kell visszavinnem!

Lehet ha ma nem viszem tovább hétvégére belázasodott volna aztán futkozhatnánk az ügyeletre!Majd megírom mi lett a vége!

2011. máj. 6. 23:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Szegeny!!! Remelem jobban erzi magat! Majd irdd meg mi lett vele.
2011. máj. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!