Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szakadt meg a szíved,...

Nem szakadt meg a szíved, amikor bölcsibe adtad a gyereket?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányom családi napközibe fog járni jövő héttől, mert nagyon jó álláslehetőséget kaptam, kár lenne elszalasztani, főleg, hogy nem állunk túl jól anyagilag. De úgy érzem mintha a szívemet tépnék ki. Ti is így voltatok ezzel?
2011. máj. 5. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Jaj, ne is mond! Kisfiam 2 éves korától jár ( 3 hónapja). /Gyesből nem lehet megélni sajnos./ Az első hónap nagyon nehéz volt, szinte egész nap sírdogált, nem akart aludni. Most már nappal elvan,jól érzi magát. De még mindég sír reggelente. Nagyon nehéz úgy otthagyni, holott tudom, hogy már csak nekem szól a sírás,de mégis... 5 perc alatt bent már megnyugszik.
2011. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne így gondolj rá. Az én fiam is bölcsis, és nagyon szereti. Persze az elején tényleg rossz, de gyorsan megszokják. Gondolj arra, hogy jó kezekbe kerül, egész nap játszhat a többi gyerekkel. Egyébként mi is 1,5 évesen kezdtük.
2011. máj. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokszor elgondolkodom, hogy miért van ilyen szemét világ? Nem az lenne a normális, ha az anya otthon tudna maradni a gyerekkel legalább 3 évig? Persze most is van rá lehetőség, de ahol apuka nem keres jól, ott ezt nem lehet megcsinálni.
2011. máj. 5. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
a múlt héten voltam a védőnőnél a bölcsis papírjáért, hazafelé végig zokogtam... ma volt a melóhelyemen az igazolásért, hazafelé végig zokogtam... pedig csak szeptemberben megy:) akár hányszor elmegyünk egy bölcsi mellett a másfél évesem rátapad a kerítésre, le sem lehet cibálni, annyira be szeretne menni, puszit dobál, kiabál, sikoltozik, úgyhogy gyanítom, nálunk nekem sokkal nehezebb lesz az elválás, mint neki:)
2011. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem a gyereknek sem mindig jó, ha otthon marad anyukával 3 éves korig. az én másfél évesem pl. már most annyira igényli a gyerektársaságot, hogy én egyedül kevés vagyok neki. pedig imádjuk egymást. szerintem gyereke válogatja.
2011. máj. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor mit szoljak en. :( Par nappal az 1 eves szuletesnapja elott ment bolcsibe. Hogy megszakadt-e a szivem?? 2 het alatt az osszes feleslegem lement amivel szules ota kuzdottem a sok idegeskedestol. Volt jopar atalvatlan ejszakam. Mikor beteg lett mert valamit osszeszedet akkor mardosott a lelkiismeret furdalas...Ahol en elek csak 1 ev a gyes de eltem mar olyan orszagba is ahol 2 het (igen ezt jol irtam, 2 het). Dolgoztam ott es lattam 2 het mulva is visszajonni edesanyakat a munkahelyre otthonhagyva nagyszulokre, nagynenire, bolcsibe a babakat. Na, azt nem kivanom senkinek. :( Ilyen volt a kultura, ezt szoktak meg es amikor en az 1 evet emlitettem majdnem hanyat estek, azr mar nem is mondtam, hogy otton Magyarorszagon 3 ev. :))

A kisfiamat kozel sem viselte meg annyira a bolcsi mint engem. Az egvilagon semmi gondja nincs es nagyon szeret jarni. Ennek mar 3 honapja de meg mindig vannak napok amikor megszakad a szivem. De ha jobban belegondolsz kerdezo ezt is a csaladodert es a gyerekedert teszed. Jobb az ha otthonvagy es nelkulozni kell? Valamelyik nap irtam is, hogy en nem tudnek otthon nyugodtan ulni amig a ferjem dolgozik es kozben a csalad nelkulozik mert en mar pedig nem adom bolcsibe a gyereket... Most ez mennyivel jobb mindenkinek? Persze aki megteheti maradjon otthon, az is mas ha nem talal melot... De aki ilyen helyzetbe van mint mi az a leheto legjobb dontest hozza. A mai vilagba a munkat is megkell becsulni es orulni, hogy van hova visszamenni, nem mehet az ember mindig csak a szive utan. Meglatod minden rendben lesz. Minden kezdet nehez. Es hidd el minden rosszban van egy kicsi jo is es forditva. Ez igaz a bolcsire is, majd rajossz te is magadtol. Kitartast nektek, ugyesek legyetek.

2011. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen. :)
2011. máj. 5. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!