Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcs illetve...

Milyen gyümölcs illetve főzelék kombinációkat ajánlotok 6hós babának? Megfelelően etetem? Elég a tejalapú étkezése?

Figyelt kérdés
Most szeretnék elkezdeni neki főzőcskézni. Eddig bbébiételt kapott. Reggel anyatej, tízórai gyümölcs kekszel vagy anélkül, most kezdtük kiváltani az ebédet, 4óra felé még cicizik, 7kor kap tejpépet és fürdés után cici. És éjszaka még egyszer cicizik. Amiket eszik: alma, banán, körte, őszi illetve sárgabarack, sütőtök,krumpli, sárgarépa, csirkehusi. Bármelyik gyümölcsöt kombinálhatom a másikka? És ez vonatkozik a zöldségekre is? Milyen főzelékeket csinálhatnék neki? Ti miket adtok enni babátoknak? Valamennyire csak kell hogy változatos legyen nem?
2011. máj. 10. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát csak ebédre adjál neki zöldséget és húst.

amiket eddig adtál azt add ebédre.

6 hósnak már lehet sárga répa, paszternék, krumpli, rizs, sütötök, spenót, brokkoli, paradicsom, borsó, cukkini. nekem ezeket kapja a 7 hós lányom, pulyka vagy csirke hússal néha. én bébi kajából merittem az ötletet. elöször mindig onnan adom, majd én is fözök olyat. nekem mindegyiket megeszi. persze mindig egyszerre csak egyet adok neki újjat.


amúgy szerintem jó az etetésed hasonló az anyém is, de mivel nekem 7-8 között reggelizik (tápot) a lányom, így csak következönek délben kap ebédet majd délután gyümölcsöt így és este tejpépet

lefekvéshez meg tápszert

2011. máj. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És minden nap kell neki hústadni? Vagy mondjuk egyik nap sárgarépa-krumpli aztán másnap krumpli-csirkehusi, aztán megint husi nélküli és így tovább? Ilyet is lehet, hogy rizs répával mondjuk?
2011. máj. 10. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

akár minden nap adhatsz neki husit. és bárhogy kombinálhatod. 10 órai az legyen a gyümölcs, ebéd meg a főzelék. de a főzelék is lehet gyümölcsös :)

én babámnak a kedvenc ebéde almaszószos csirke volt :D

arra figyelj, hogy a fogó gyümiket ne párosítsd mert jó kis székrekedés lehet az eredménye :(


netlé oldalán találsz táblázatot, hogy miket ehet már a babád :)

2011. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jól csinálod! mident lehet kombinálni. sőt, érdemes is a széklet fogósakat lazítóval párosítani.

húst 2 naponta adok.

én a párosításokat úgy csináltam, ahogy mi is szívesen ennénk. pl. krumpli-csirke, krumpli-csirke-meggy, krumpli-csirke-alma...

6 hósan még a sütőtök, tök volt amit gyakran adtam, nagyon szerette! meg céklát tettem sok mindenhez.

2011. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!