Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 9 és fél hós kisfiunk....

Van egy 9 és fél hós kisfiunk. Nappal egyedül vagyok vele délután 4-ig. Ha alvásra kerül az idő altatni kell!Nagyon elvagyok keseredve. Mit tegyek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

van egy 9 és fél hós kisfiunk. Nappal egyedül vagyok vele délután 4 ig. Ha alvásra kerül az idő altatni kell!!

De közben kiderült hogy hála Istennek terhes lettem újból. Eléggé fáradt vagyok és nehezen bírom az altatást.

Kisfiunk éjszaka is köztünk alszik és a kezdetektől vagyis olyan 4 hós korától altatjuk ölben. Na de én már kevésbé bírom, vagyis a hátam és a derekam valamint a karom nagyon fáj ilyenkor. Én már mindent kipróbáltam. HA a kiságyban hagyom és kimegyek ordít, ha bejövök és simogatom beszélek neki stb... amit kell , akkor is feláll. ő még sosem aludt el ott magában. Ha lefeküdtem vele most is az ágyra akkor feláll és nevetgél. Nem megy. Marad az ölbe fel és járkálás vele (10 kg) 15-20 percig. Mit csináljak. Aki volt már ilyen helyzetben az segítene??!!

Köszönöm....


2009. márc. 11. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb anyuka igy van ezzel,többek közt én is átéltem ugyanezt.Kérj segítséget nagyszülőktől,valakitől.

Elkényeztettem,aztán mindig tánclépéseket kellett tegyek h elaludjon.

2009. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy fektesd le, hogy sötétség legyen a szobában, a tévé se menjen. Öleld át, és gyengéden tartsd is ott; ne engedd, hogy felálljon.
2009. márc. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de nappal nincs senki segítségem és kezdem magam rosszúl érezni... de ez van. majd jobb kedvem lesz...talán.
2009. márc. 11. 12:05
 4/8 A kérdező kommentje:
jaj én már azt is kipróbáltam amit a 2. válaszoló írt és egyszer-kétszer ment ha nagyon fáradt volt. Kocsiban hamar elalszik, na dehát nem mehetek vele autókázni állandóan.
2009. márc. 11. 12:07
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nehéz dolog hallgatni, ahogy bőg a gyerek, de most nagyon fontos, hogy rászoktasd az egyedül alvásra. Lehet, hogy 3 nap 3 éjjel egyfolytában ordítani fog /a Te szíved pedig megszakad bele/, de aztán rájön, hogy nincs más megoldás.

Semmiképpen ne cipeld össze-vissza, mert még bajod lesz a végén.

2009. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia gratulálok a babához.Gyakorlati ötletem lenne csak.Ha van otthon nagy labdátok próbálj arra ráűlni és az öledben tartva ringatni.Vagy én varrtam egy adamó hintát abba belerakom a lányzót és 2 percen belűl alszik is.Magától is elalszik ha nem fáradt nagyon.Nekem ez a két ötlet bevállt, de biztos lesz itt olyan is aki tud ötletet adni arra hogy hogyan szoktasd rá hogy magától elaludjon.üdv egy 8 hós lányka anyucija.
2009. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is igy voltam, ne keserdj el! Koraszülött volt a babám, mindig járkálva altattam, jol el is kényeztettem. 5 honaposan már nem birtam vele, gerincsérvem van és már nagyon nehéz volt. Elhatároztam hogy leszoktatom.. 2 honapomba telett, de már egyedül alszik a kiságyában. Elöször azt csináltam, hogy félülö helyzetben a magsamra fektettem és ott mozgattam a popsiját. Amikor elaludt meg ovatosan letettem az ágyra. ez megnt kb. 2 hétig. Utána megpróbáltam hintaszékben altatni.. ez is kb 2 hét volt. Mikor elaludt meg betettem a kiságyba. Aztán már egyenesen a kiságyba fektettem le, és ott "ringattam" a popsiját. Nekem is sokszor felketelt, söt, volt amikor 20 percet sirt. de kitartonak kell lenni, mert máshogy nem megy! Hidd el, nem fog örülni a dolognak, elöször biztos lesz sirás.

Kitartást kivánok és fel a fejjel!

2009. márc. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat és tudom, hogy igazatok van, csak olyan gyenge vagyok lelkileg, hogyha sír akkor én is volt hogy elsírtam magam és inkább felveszem. nem tudom hogy ezen fogok e tudni változtatni de kell az biztos. Aranyosak vagytok :)
2009. márc. 11. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!