Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Hőemelkedése van...

Mit tegyek? Hőemelkedése van a babámnak.4 és fél hós koraszülött, a korrigált kora másfél hónap. Oltást kapott ma. Nincs itthon semmiféle gyógyszerünk, már harmadszorra kapta a kötelező oltásokat, és még sosem volt tőlük baja!

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 23:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak hőemelkedés, akkor nem kell tenned semmit. Bátor vagy amúgy, hogyhogy nincs otthon Germicid kúp? Nekünk anno minden oltásnál rákérdezett a gyerekorvos, hogy van-e otthon kúp, vagy írjon fel?


Ha mégis belázasodna, és nincs semmitek, akkor hűtőfürdő, vagy priznic. Jobbulást a kicsinek!

2011. máj. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm. Nem én vagyok bátor, hanem valószínűleg a gyerekorvosom sz*r, mert én még csak nem is hallottam erről a Germicid kúpról... :(
2011. máj. 16. 23:59
 3/18 A kérdező kommentje:
Elmúlik ez magától? Tiszta ideg vagyok.
2011. máj. 17. 00:00
 4/18 anonim ***** válasza:
Nurofen szirup ami babáknak van,nincs otthon?Ha feljebb menne a láza próbáld meg langyos vizbe tenni,vagy ha ezt nem nagyon szeretné, akkor a csuklójára mellkasára lábára bokájára nem túl hideg vizes ruhát tegyél.Persze ezt sürűn cseréld.Az oltástól lázasodott be az orvos ezt nem mondta?Mindenesetre nagyon ne hagyd felmenni a lázát,ha nem megy le akkor hivj ügyeletet.
2011. máj. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. Persze hogy elmúlik, ne idegeskedj! :) Nekem a lányomnak szinte az összes oltása után hőemelkedése volt. Némelyiknél aludt utána 4 egybefüggő órát is nappal... Tényleg xar a gyerekdokitok... :(


Egyébként Nurofen szuszpenzió is jó, amit a 2. válaszoló is írt, azt recept nélkül is lehet kapni a patikában.


Lázcsillapító MINDIG kell legyen otthon egy ilyen picurka mellett, mert sose lehet tudni, mikor lesz rá szükség.

2011. máj. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem ártana egy ügyeletes gyógyszertárat felkeresnetek. Ilyen kicsi korban nagyon hamar lehet a hőemelkedésből magas láz főleg oltás után.

A kúp valóban megfelelne erre a célra, ha meg ez sem segít vizes borogatás vagy ügyelet.

2011. máj. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ne nézzetek tudatlannak, csak anno amikor hazahoztuk a Kicsit a kórházból, azt mondták, hogy ezeknek a picikéknek nem lehet itthon csillapítani a lázát. Azóta hálistennek sok idő telt el gond nélkül, fene se gondolta volna, hogy baj lesz, de már nem szaladnék be vele a kórházba éjnek évadján, nincs közel a kórház, a Kicsi meg alszik. És tudom ám, hogy az oltás miatt van, és csak hőemelkedés. De azért majd figyelgetem. Köszi.
2011. máj. 17. 00:13
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még ilyet nem is hallottam. Ki mondott neked ekkora baromságot?! Egy kisgyerek gyakran lesz lázas, vagy hőemelkedése lehet akár egy náthától is... Az enyém nem egy beteges típus hálistennek, de a Germicidet és a Nurofent az eddigi majdnem 3 éve alatt kellett már néhányszor hirtelen előkapni a hűtőből, éjszaka.


Sőt, a gyerekorvos mindig kérdezi, ha megyünk a kötelező szurikra, illetve a státuszvizsgálatokra, hogy van-e otthon láz-és fájdalomcsillapítónk?


Na, de ne aggódj, figyeld a picit, és reggel szerelkezzetek fel lázcsillapítóval.

2011. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Utolsónak: két kilós 44 centis babákat lázasan kórházba kell vinni, ez nem baromság, mi akkorán jöttünk haza. Nekik nem szabad otthon kísérletezgetni, hanem azonnal kórházba kell őket vinni - pláne, hogy a miénk 9 hetet töltött ott születése után. ... hálisten, ennél nagyobbak vagyunk már, de még csak akkorák, mint egy jó húsban lévő újszülött. Ha eddig belázasodott volna, rohantam is volna vele a kórházba, de már nem gondolom úgy, hogy azonnal rohanni kell.

Többieknek: Nurofenem sincs. Semmim nincs, pont amiatt, hogy tudtam, ha van valami, azonnal kórház...

2011. máj. 17. 00:21
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel írod, hogy kórház sincs a közeletekben, így még egyszer hangsúlyozom, fontos az otthoni lázcsillapítás, egy újszülöttnél is!!!!
2011. máj. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!