Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagosan a babák mikor...

Átlagosan a babák mikor kezdenek el beszélni? 17 honapos a babám egy szót sem mond, az baj?

Figyelt kérdés
a te babád mikor kezdett el beszélni?
2011. máj. 17. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:

egy évesen kezdte mondani az értelmes szavakat.most 20 hónapos,2-3 szavas mondatokban beszél,több száz szavas a szókincse.a kedvenc mondókáit is tudja,persze nem egészben,de ha megállok,folytatja.amit tud elejétől a végéig, a tapsi,tapsi mamának,cukrot ad a babának.

de ez szerintem nem átlagos,hogy ő ennyit tud.

gondolom állathangokat utánoz már a fiad,meg van pár értelmes szava?babanyelven gagyog

2011. máj. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26 hónapos a babám és SEMMIT nem mond csak dúdol! Semmi baj sincs 3 éves korukig természetes, ha késöbb kezd beszélni a baba! Nekem van egy kislány ismerősöm 4 évesen kezdett folyékonyan kerek mondatokat mondani, addig semmit!
2011. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az en 15 onapos kisfiam csak gagyaraszik, annyit mond csak, hogy bu=busz, ee=el (amikor integetunk reggel a tesonak es apanak) Ennyi. A lanyom ilyen idosen mar nagyon sok mindent mondott. Egyelore nem aggosom, de orulnek, ha elkezdene valamt mar mondani. Amugy mindent megert, amit mondunk neki, kerunk tole.
2011. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 évesen kezdett beszélni.
2011. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem baj. Egyes babák már másfél évesen szépen beszélnek, mások csak két éves koruk után kezdenek. Az átlagnak a 2 évet szokták mondani.

Nekem két 21 hónapos kislányom van. Egyikőjük szinte semmit nem mond, talán 5 szót, a másik kb 15-öt. De nem zavar, tudom, hogy néhány hét, hónap múlva be sem áll majd a szájuk. Addig sem feleselnek :-)

2011. máj. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ikreim vannak,másfél évesek.Semmit sem mondanak,érteni viszont egyre többet értenek már,pl. "utasításokat".Ikernyelven egymással nagyon jól elbeszélgetnek:D

Szeretném ha már beszélnének,sokkal könnyebb lenne.

2011. máj. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!