Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok a kullancselleni...

Beadatjátok a kullancselleni oltást?

Figyelt kérdés

van egy 18 hónapos és egy 3 éves kisfiunk. most gondolkodok rajta hogy beoltatom őket.

a kicsinek 2000ft, a nagynak mivel már elmúlt 2 éves 7000 ft. ez nem gond, csak vacilálok rajta. már ideadta a doki a receptet, június 15.-én kellene menni.

Ti beadatjátok? ha igen miért, ha nem miért?


2011. máj. 18. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

kicsit off, bocsánat

ezt nem is tudtam, hogy ennyibe kerül 2 év után, köszi az infót, akkor döntenünk kell, mert 1 hónap múlva 2 éves lesz

egyelőre azon az állásponton vagyunk, hogy nem adatunk még neki, mert úgyse megyünk olyan helyre, pl erdőbe ahol sok a kullancs, de még vacillálunk, meg a doki véleményét még nem kértem ki

2011. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én hasznosnak tartom az oltást, mert sajnos Mo-on nagyon sok fertőzött kullancs van. De csak akkor érdemes, ha valóban sokszor fordultok meg olyan helyen, ahol összeszedhető. Viszont pont múltkor láttam a Babavilágban, hogy a doki azt nyilatkozta, hogy az orvosok többsége csak 2 éves kor felett ajánlja.. addig marad az óvatosság, és azonnali "átfésülés".

15 hós Kisfiú anyukája

2011. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, beadatom kisfiamnak (20 hós lesz). Sokat járunk olyan helyre, ahol vannak macskák, kutyák, (illetve nagy fűterület is, ami nincs annyira gyakran nyírva, mint a mi füvünk) és róluk is átkerülhet a gyerekre kullancs, én inkább nem kockáztatok.
2011. máj. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is beadatjuk, de csak jövőre a gyerekünknek.

A mi dokink is javasolta, hogy várjunk 2 éves koráig a gyereknek.

Nálunk a játszótér pl. a kiemelten veszélyes területek közé tartozik egy vizsgálat szerint, ráadásul a mellettünk lakó telkén szügyig érő kullancsparadicsom van és nincs kerítés, lakótelepen lakunk.

2011. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk,sokat járunk a Mátrában,Bükkben és családi-házban élünk.Az orvosunk is ajánlotta mert nagyon jó a vakcina és semmi mellékhatása nincs. a két oltás után még egy ismétlő van fél-egy év múlva,utána csak 3 évenként(de hallottam ötöt is)egy emlékeztető.Két és fél éves múlt.
2011. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!