Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet/ajánlott elkezdeni...

Mikor lehet/ajánlott elkezdeni angol vagy más nyelvórákra járni a babával? (8 hós a babánk)

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 06:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Ez egy kicsit értelmetlen lett így visszaolvasva,de azért gondolom a lényeg kivehető :D
2011. máj. 24. 06:36
 2/9 anonim ***** válasza:

én 2 utat látok érdemesnek:

1.megvárni, amíg kifejlődik a logikai képessége, átlát szabaályokat, és csak ekkor kezdeni az idennyelvet.-ez kb.10éves korában van.

2.minél korábban hallattni az idegennyelvet, szinte belenőjön. így a másik hangkészletet is tökéletesen el tudja sajátítani. ezt 3 éves kor előtt lehet. de ehhez az kell, hogy napról napra sokat hallja az adott nyelvet (mint 2.anyanyelv).


ha heti 1-2 nyelvórára akarod járatni, akkor érdemes kivárni a 8-10éves kort.


(angoltanár vagyok. a saját 10 hósommal ki fogom várni a 8-10évet.)

2011. máj. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia,


nálunk nem az angol van terítéken, Szerbiában élünk, mi otthon magyarul beszélünk, de ragaszkodunk ahhoz, hogy a kicsi a szerbet is beszélje. Apósom és néhány barát születése óta csak szerbül kommunikál Vele, és márciusban kezdte a szerb bölcsődét is. nagyon szépen tanulja, most éppen össze fésülte a két nyelvet és egy mondaton belül is használja :) az óvó néni szerint, ez teljesen normális, ne aggódjunk, hamarosan szét fogja választani a két nyelvet a kis agya. iskolába is szerb osztályba szeretnénk íratni, ahol a választott tantárgya pedig a magyar lesz.


Ági

2011. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Ha 3-4. osztályban, ahogyan a tanmenetben is be van építve kezd el nyelvet tanulni, akkor is tökéletesen képes elsajátítani. A lehető legrosszabb megoldás, a még magyarul is alig beszélő gyereket, bölcsis/ ovis korban elkezdeni egy másik nyelvre is tanítani. Ekkor legfeljebb megtanulja a színeket, állatneveket, megtanul mechanikusan számolni, vagy néhány dalt, mondókát esetleg. Ez nem nyelvtanulás, nem éri el a célját. A születéstől kezdődő kétnyelvi kommunikáció, az más, az megint nagyon jó. Óvodapedagógus vagyok, ez a saját és a munkabeli tapasztalatom.
2011. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kedves utolsó válaszoló, akkor megnyugodtam!! mert féltem attól, hogy zavar lesz a kicsi fejében, de nálunk születése óta folyik a "képzés" :))) tehát mire a bölcsihez kerültünk Ő értett szerbül és már mondogatott is szavakat. akkor jó úton haladunk :)


Ági

2011. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De jo, hogy mas nyelvszakos is igy gondolkodik! Abszolut egyetertek veled.

Egy masik nyelvszakos anyuka.

2011. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1.válaszoló vagyok. még annyi, hogy a "már ovis korban kezdd járatni a gyereket angolra, különben nem lesz munkája" csak az erre specializált oviknak, iskoláknak jó. gyakorlatilag mézes madzag a szülőknek. én nem dőlnék be.
2011. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A barátnőim közül sokan járnak a 2-3 éves gyerkőcükkel különórákra és ezért nem tudom,hogy mi legyen...Mert nem szeretném,ha a picim lemaradna a kortársaitól...

De itt leginkább játszanak,énekelnek,mesélnek,stb...

2011. máj. 24. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:

igen, erre jó, de akkor játszóházba is mehettek. ott talán hangszerekkel, népdalokkal is ismerkedhet a gyerkőc.

nagyon nem tartom helyesnek, hogy az "Incy-wincy spider"-t előbb ismerjék, mint a "Csip-csip csókát".

2011. máj. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!