Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthagynád a 15 hónapos...

Otthagynád a 15 hónapos gyerekedet a nagymamájánál fél évre?

Figyelt kérdés

Ismerősöm külföldön él, ott ment férjhez. Született egy kisfiúk. Amikor megszületett, akkor a lány anyukája 2 hónapot kint volt segíteni neki. Most úgy alakult, hogy hazajöttek, és a kisfiút itthon hagyták fél évre, mert nekik munkájuk van kint, most indul a szezon, nem tudnak a kisfiúval törődni. Jó helyen van a nagyinál, nem is azzal van problémám, csak hogy egy anya hogy tudja fél évre magára hagyni a gyermekét. Nem is látja, mert a nagymama nem ért az internethez, csak telefonon tartják a kapcsolatot. Haza sem jön fél évig az anyuka, akkor jön és elviszi jövő tavaszig.

Az én fiam 20 hónapos, de ennyi időre nem tudnám otthagyni sehol, olyan szép ez a kor (beszéd tanulása, világ felfedezése)...

A másik meg az, hogy otthon az apuka csak az anyanyelvén beszélt eddig a gyerkőchöz, de most fél évig nem fogja azt hallani. Elfelejti azt a nyelvet? Hiszen most tanul beszélni...


2011. máj. 25. 22:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Nekem 11 hos a babám. Semilyen korulmények kozott nem hagynám el. Még akkor is aggodok ha pl. hugom elviszi sétálni.
2011. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Valahogy én is úgy vagyok vele, hogy biztos lett volna más megoldás is. A nagymama kiköltözik megint (neki nem gond), vagy bébiszitter, de legalább esténként lássam a gyerekemet, tudjam, hogy jól van. Ha csak aludni látnám, engem az is megnyugtatna, nem így, hogy fél évig nem láthatom.... A telefonból szerintem egy ekkora gyerek még nem sok mindent fog fel.

És mi van, ha fél év múlva meg sem ismeri az anyját? Ő jön és csak elviszi... Mit fog érezni az a kis lurkó?

2011. máj. 25. 22:49
 3/25 anonim ***** válasza:
63%
Én sem hagynám a "nagyira" a gyermekem,bár n rám mindenki azt mondja,hogy egy anyatigris vagyok:)
2011. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 19 hónapos a lányom. Eszembe nem jutna, nem tudnám megtenni.

Normális esetben egy gyereknek az anyja mellett a helye.

Engem nem vinne rá a lélek, hogy másra hagyjam (jó, nem 2 napról beszélek, elég sűrűn van, hogy szombaton elviszem anyumhoz, és vasárnap megyek érte. Na de fél év?...:-S)

2011. máj. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyet kérdeznék: Minek kellett nekik gyerek???????
2011. máj. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám, soha! Nem a nagymama miatt, a gyerek miatt és magam miatt.
2011. máj. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Bizonyára okkal hagyja a mamánál ennyi időre. Ha a munkája miatt nem tudna a kicsivel törődni,akkor ez a legjobb megoldás. Nem biztos,hogy megengedheti magának anyagilag,hogy ne dolgozzon. A nyelvet pedig nem fogja elfelejteni,mert még ezután kezd el beszélni.

A gyerek emiatt még szeretni fogja az anyukáját,és nem idegenedik el tőle.

2011. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
22 hós lányom akkor is sír,ha 5 percre tűnők el.
2011. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Ma 22:57 - nek: Ne haragudj, vannak gyerekeid, kedves utolsó? Már csak azért mert egy ANYA nem írna ilyet a kérdezőnek szerintem. Én nem anya vagyok, hanem apa, de se a 2,5 éves, se az egy hónapos fiamat nem adnám senki kezébe még egy napra sem, kivéve ha betegek lennénk egyszerre mindketten. Akinek meg még nincs megfelelő egzisztenciája, inkább várjon a gyerekvállalással.
2011. máj. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
67%

Szóval ha becsúszott gyerek, akkor inkább ölje meg, mert egyébként a nagymama fel tudná nevelni, felnőne ilyen kettősségben is, simán, de jobb lenne számára a halál? Szerinted, mert egzisztencia nélkül mégis hogyan? Ennél azért bonyolultabb az élet és nem is mindig alakul úgy, ahogy előre elterveztük. Kedves apuka, soha ne tudd meg, milyen ez.

Tökéletesen igaza van ennek a válaszolónak, rengeteg gyerek nőtt fel és nő fel a mai napig a nagymamánál és rendes, normális felnőtt lett belőlük. Ez jó megoldásnak tűnik.

És az sem biztos, bár nem akarok ítélkezni, hogy jó anyja lenne a kisfiúnak. Akkor viszont becsülendő, hogy nem kínozza, tönkreteszi, hanem próbálja a lehető legjobbat kihozni belőle.

Vagy egy kényszermegoldás, amitől mindannyian szenvednek. akkor viszont melléjük kell állni és támogatni, így is elég rossz lehet nekik. A gyereke biztos, hogy semmi hátrányát nem fogja tapasztalni, maximum rajongással, odaadással fog a nagymamáról beszélni, ahogy azt hallom azoktól akiket a nagymamájuk nevelt fel hasonló okok miatt. És egyikük sem lecsúszott, elveszett ember.

2011. máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!