Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthagynád a 15 hónapos...

Otthagynád a 15 hónapos gyerekedet a nagymamájánál fél évre?

Figyelt kérdés

Ismerősöm külföldön él, ott ment férjhez. Született egy kisfiúk. Amikor megszületett, akkor a lány anyukája 2 hónapot kint volt segíteni neki. Most úgy alakult, hogy hazajöttek, és a kisfiút itthon hagyták fél évre, mert nekik munkájuk van kint, most indul a szezon, nem tudnak a kisfiúval törődni. Jó helyen van a nagyinál, nem is azzal van problémám, csak hogy egy anya hogy tudja fél évre magára hagyni a gyermekét. Nem is látja, mert a nagymama nem ért az internethez, csak telefonon tartják a kapcsolatot. Haza sem jön fél évig az anyuka, akkor jön és elviszi jövő tavaszig.

Az én fiam 20 hónapos, de ennyi időre nem tudnám otthagyni sehol, olyan szép ez a kor (beszéd tanulása, világ felfedezése)...

A másik meg az, hogy otthon az apuka csak az anyanyelvén beszélt eddig a gyerkőchöz, de most fél évig nem fogja azt hallani. Elfelejti azt a nyelvet? Hiszen most tanul beszélni...


2011. máj. 25. 22:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok ezen vitatkozni, de olyan nincs hogy egy gyerek "becsúszott". Ezt úgy hívják hogy felelőtlenség. Ha valaki még nem tervez gyereket, ott nem fog becsúszni csak aminek be kell. És elég "önző" apa is lennék ahhoz, hogy a gyerekem a nagyiról áradozzon mindenkinek helyettem. Nem feltétlenül jó ez, bár szükség megoldásként tényleg nincs más jobb lehetőség.
2011. máj. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
47%

Még pár órára is alig merem elengedni a kisfiam, pedig már két éves:) Én túl aggódós vagyok.


Fél év: sose!

Pont ezt a korszakot akarja kihagyni, amikor elkezd beszélni és tök cuki?

2011. máj. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

De nem mindenki egyforma. Az ő dolguk.

2011. máj. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Az ilyen embert nem nevezném szülőnek aki, félévig nem kíváncsi a saját gyermekére!Nem semmi, hogy még létenek ilyen emberek!Soha nem hagynám senkire egy napnál tovább, nehogy félévre.
2011. máj. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 15 hónapos!

Bele pusztulnék, ha fél évig nem láthatnám! Ő most kezd el egyedül lépegetni. Maradjak le róla, hogy hogy indul meg egyedül? Hogy hogy tárja szét a karjait, hogy hozzám lépkedjen? Nincs az a pénz...

Most kezd tanulni beszélgetni, az ég világon mindenre mutogat, minden érdekli, mindent el kell neki magyarázni, és mindent meg is ért! És szavak nélkül válaszol, látom a szemében! Erről is maradjak le? Nincs az a pénz...

Szóval én nem tudnám ezt megtenni!

2011. máj. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én nem tudnám megtenni, illetve ugye nem ismerjük a pontos okokat, így csak a magam nevében nyilatkozhatok: én mindenképpen olyan megoldást választanék, hogy a lehető leginkább az élete része maradhassak.
2011. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem a hugom 8 hónaposan hagyta otthon a lányát.Ki kellett mennie külföldre dolgozni,apa maradt otthon a lánnyal GYES-en.2-3-4 hetente jöhetett haza és már vissza is kellett mennie,volt olyan is,hogy 1 hónap múlva jöhetett haza.

Máig a kislány ha beteg apát,akarja nem anyát.Ha elmegy az apja otthonról,folyton kérdezgeti az anyját,hogy hol az apa?Mikor jön már?Ha sír,nyűgös,apa karjaiban nyugszik meg,nem anyában.

Néha megkérdezném a hugomat,hogy kellet ez???Nem rossz neki látnia,hogy a gyereknek ha baja van,apjához fordul,nem hozzá?Szinte mindig apa kell neki,nem anya?

Most kezdenek egymáshoz "szokni" pedig 2 éves elmúlt a lány.

2011. máj. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
48%

Soha!!!Én már azt se értem, mikor az unokatesóm minden hétvégén lepasszolja mind a három gyerekét a nagyinak, hogy ő romantikázhasson..A nagyi meg bolonduljon meg, és ne pihenjen egy percet sem!Ez önző dolog!!

Én úgy vagyok vele, hogy a lányomat magamnak és az apjának szültem, nem a nagymamának!!!Én akarok mellette lenni, én akarom látni, ahogy cseperedik.

Egyetlen munka nem ér annyit, hogy nélkülöznie kelljen engem, én meg megbolondulnék a hiányától.Arra nem vagyok képes, hogy átszoktassam éjszakára a saját szobájába, pedig már 8 hónapos!Megnyugtat, ahogy békésen szuszog mellettem.És amikor rosszat álmodik,vagy fáj valamije, én akarom megvigasztalni.Ha nagyon sír, egyedül nálam nyugszik meg, néha az apja is kevés hozzá.Olyan volt már, hogy eljött anyu, és én elszaladtam egy fél órára vásárolni.De végig az járt a fejemben, hogy mit csinál most, ugye nem sír.Rohantam haza, úgy, hogy leizzadtam!

Tényleg megér neki a pénz annyit,hogy ne lássa a gyerekét??Ráadásul fél évig?Ez nagyon durva!

2011. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Undorító, az ilyen nem nevezhető anyának. Mi játszódhat le annak a picinek a lelkében? Őt tulajdonképp most otthagyták egy számára idegennek, aztán elismétlik újra.

Visszakapják még a kisfiútól évek múlva kamatostul, ez meg fog benne maradni tudat alatt, és sosem fog igazán bízni bennük (tapasztalat).

2011. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Tényleg nem tudhatjuk mi áll a háttérben, de az biztos, hogy nagyon nyomós indoknak kell lennie. Ha épp árverezik fejük fölül a házat, vagy a napi kennyérre nem jut, akkor sok mindenre képes egy anya. De az biztos, hogy én tuti nem nyugodnék addig, amig olyan megoldást nem találok, hogy kiköltöztetem magunkkal inkább a nagyit (még ha szűkös is a hely), és ott vigyázzon a gyerekemre. Ez még mindig olcsóbb és jobb megoldás, mint kint bébiszittert fogadni, attól pedig mindenképpen jobb, hogy itthon hagyjam fél évre a fiamat.

Én se tettem volna.

2011. máj. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!