Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Otthagynád a 15 hónapos...

Otthagynád a 15 hónapos gyerekedet a nagymamájánál fél évre?

Figyelt kérdés

Ismerősöm külföldön él, ott ment férjhez. Született egy kisfiúk. Amikor megszületett, akkor a lány anyukája 2 hónapot kint volt segíteni neki. Most úgy alakult, hogy hazajöttek, és a kisfiút itthon hagyták fél évre, mert nekik munkájuk van kint, most indul a szezon, nem tudnak a kisfiúval törődni. Jó helyen van a nagyinál, nem is azzal van problémám, csak hogy egy anya hogy tudja fél évre magára hagyni a gyermekét. Nem is látja, mert a nagymama nem ért az internethez, csak telefonon tartják a kapcsolatot. Haza sem jön fél évig az anyuka, akkor jön és elviszi jövő tavaszig.

Az én fiam 20 hónapos, de ennyi időre nem tudnám otthagyni sehol, olyan szép ez a kor (beszéd tanulása, világ felfedezése)...

A másik meg az, hogy otthon az apuka csak az anyanyelvén beszélt eddig a gyerkőchöz, de most fél évig nem fogja azt hallani. Elfelejti azt a nyelvet? Hiszen most tanul beszélni...


2011. máj. 25. 22:42
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Van saját tulajdonú, hitel nélküli házuk, nem is kicsi. Van is pénzük, mint írtam, a nagymamának sem lett volna gond kiköltözni, hiszen mikor megszületett a kicsi, akkor is kint volt 2 hónapig, közben az egész itthoni család (nagynéni, unokatesó) is voltak kint 2-3 hétig, náluk laktak, nem szűkösködtek, bőven elfértek külön szobákban.

Csak így nekik kényelmesebb, hogy nem kell a gyerekkel foglalkozni.

Mint írtam, nagyon jó helyen van a mamánál, mindent megad neki, ami tőle telik. Csak arra voltam kíváncsi, hogy mint szülők, hogy vélekedtek arról, hogy a legszebb korban "lepasszolja" valaki a gyerekét úgy, hogy nem is látja hónapokig...

2011. máj. 26. 13:21
 22/25 anonim ***** válasza:
"Csak így nekik kényelmesebb, hogy nem kell a gyerekkel foglalkozni." Így viszont a "minek kellett nekik gyerek" hozzászólásom hatványozottan is igaz. Amit pedig most gondolok, azt nem fogom leírni. De személyesen elmondanám nekik. Az egyik kutatásomért valószínű hogy annyi pénzt kapok egy neves gyógyszergyártól, hogy most 36 éves koromra akár a munkát is abbahagyhatom, ha akarom. De még így sem volnék képes ilyen aljasságra, hogy ne én, ne mi neveljük a gyerekeinket, nem azért születtek hogy odadobjuk másnak, mert megtehetjük, meg így kényelmesebb. Biztos könnyen jött a pénz, a gyerek meg azon kevesek közé tartozik, aki tényleg csak "becsúszott". Csak a kicsit sajnálom, lehet hogy pénze lesz, de a szülői szeretetet nem fogja ismerni.
2011. máj. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

En sem lennek kepes erre. Kislanyom most 8 honapos, de legszivesebben soha nem adnam oda senkinek ennyi idore.

Szuleim messze laknak, 300km-re. Felmerult a kerdes mi lesz a kicsivel 2 eves kora utan, mivel nem tehetjuk meg hogy itthon maradjunk. anyam ragaszkodik hogy nala maradjon, de en keptelen vagyok erre, akkor szinte soha sem latnam. nem beszelve arrol hogy az internetet sem akarja bevezetni, folyton csak igeri.

Sajnos az en munkam olyan hogy este 6orakkor vegzem es a parome is, ezert nem tudom hogyan hozhatnank el ot a bolcsibol. Nem is ismerek senkit aki esetleg elvallalna hogy elhozza akar penzert is. Mar elore rettegek mi lesz. El kell vigyem nagyihoz akkor?

2011. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is volt egy ismerosom.

Mi kulfoldon elunk (Kanadaba) kijottek a ferj,feleseg a 2 eves kislanyukkal. Fel evig voltak itt aztan hazamentek es vissza mar csak a ferj es a feleseg jottek. 2,5 eves Kislanyt ott hagytak a nagymamara 3 honapra.

En csak neztem egyet. De mondjuk az anyukat sose lattam,hogy pelenkazta volna a gyereket vagy egy kicsit is gyengedebb lett volna vele. Pedig nagyon tunderi kiscsaj volt.

Az en fiam 2 eves lesz juliusba es szeptembertol lehet,hogy bolcsis lesz (ha lesz munkam) de igazabol nem szeretnem. Most gyozkodom a paromat,hogy vallaljuk be a kistesot mert akkor itthon leszek vele mig oviba nem megy. (Szerencsere anyagilag jol allunk.)

2011. máj. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 05-26 13:42

Szia!

A ti városotokban nincs "hetes"bölcsőde?

Nálunk(Pécsen)van,az én kicsi lányom is oda járt-

nem kell!ott hagyni éjszakára(én sem hagytam ott soha,nem is ebbe a csoportba akartam íratni,de már csak itt volt hely),ha nem akarod,de akár 18 óra után is mehetsz érte.

Járj utána,lehet,hogy van nálatok is ilyen.

2011. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!