Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos lesz a fiam, hogy...

21 hónapos lesz a fiam, hogy kell kezdeni a biliztetést egyáltalán a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Kertes házban laktok, vagy panelban?

Mi kertes házban lakunk, 20 hónapos a fiam. Már 1 hete nincs pelus nappalra, csak alváshoz, de ébredéskor az is száraz. Ma de. voltunk boltban, mikor hazajöttünk, szárazon vettem le a pelust. Eleinte pisilt minden hova, 3 napja bilit használ. Még most is előfordulnak balesetek, de hát szerintem még belefér... Először azt mondtam neki, hogy ha pisilnie kell, akkor guggoljon le. Aztán egyik este sikerült a bilibe pisilnie, annyira megtetszett neki, hogy azóta oda pisil. :D

2011. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kertesbe lakunk ,hogy kezdjünk neki ?
2011. máj. 28. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen úgy csináltam, hogy reggel nem adtam rá pelust. Kint is pelus nélkül szaladgált. Élvezte nagyon. Aztán ment az a pisi minden hova. A szőnyeg is szépen elázott a szobában, de nem szidtam meg érte, csak mindig, ha pisilt, akkor elmagyaráztam neki, hogy nem baj, csak legközelebb csücsüljön rá a bilire, ha pisilnie kell. Sokszor, szinte 10 percenként kérdeztem, hogy kell-e pisilnie.

Aztán 2. este belepisilt a bilibe, nagy volt az öröm, ő is vigyorgott ezerrel, büszke volt magára. Másnap is voltak még balesetek, de túlnyomó részt a bilibe pisilt. Ha kérdeztem, hogy kell-e pisilnie, akkor vagy rázta a fejét,hogy nem vagy ha nem csinált semmit, akkor ráültettem, és pisilt. Vagy ha nézte a kukacot, akkor is gyorsan ráültettem a bilire, még mielőtt pisilt volna. Mert mindig nézi, hogy pisil, még most is, a bilibe. :D

Próbáltam kisgatyát adni rá, de azt még nem erőltetem, mert azt nem tudja lehúzni, abba még bemegy a pisi, így csupiba van, vagyis csak póló van rajta, hogy gyorsan rá tudjon ülni a bilire. 2 napja abba is kakil, meg ha érzi, hogy pisilnie kell, akkor már megy a bilihez és ráül magától. Irtó büszke magára (én is rá), aztán ha végzett, már fogja a kezem, hogy menjünk öntsük ki a pisit a wc-be. Pár hét múlva visszatérünk a kisgatyához, hátha már majd tovább fogja bírni tartani. Meg addig gyakoroljuk a levételt. A pizsinadrágot már le tudja venni. :D

2011. máj. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!