Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy ne féljen...

Mit tehetnék, hogy ne féljen ennyire a számára idegenektől, a rokonoktól?

Figyelt kérdés

8 hónapos a drága kislányom.Szeparációs szorongása van, de ezen túl, fél is, szinte mindenkitől.Ez nem most kezdődött, hanem hónapok óta.Az első 4 hónapban még lehetett ringatni, dajkálni a nagymamáinak.Most ott tartunk, hogy csak én vagy az apja vehetjük fel.Egyedül nálunk nem sír.Kicsit mimóza, érzékeny kislány, de én nem vadítottam el senkitől.Igyekeztem sűrűn kimozdulni vele, és hozzánk is sokszor jöttek látogatóba.Egészen addig, amíg nem ér hozzá senki rajtunk kívül, és amíg nem akarják dögönyözni, jól érzi magát.Először sírdogál, ha valaki jön, de 2 perc múlva már mosolyog, gőgicsél.De abban a pillanatban, hogy megpuszilják, vagy felveszik, keserves sírásba kezd.Ez mindenkit megvisel.Anyósom már sírva fakadt, hogy csak távolról szeretheti az unokáját.Tényleg nagyon rossz!Itt volt a nagymamám hétvégén.Egy picit hangosabban szólt hozzá, ordított!

Olvastam a fejlődésneurológia könyvemben, hogy a 8 hónaposok szorongása pozitív, mert azt jelzi, hogy jól működik az agykéreg, és kell is nekik szorongani.Az is rendben van, hogy anyás.Én vagyok vele a nap 24 órájában.De mi lesz így később?Hogy fogom beszoktatni majd a bölcsibe?Ki fogja nőni?Tudok ezen segíteni valahogy?


2011. máj. 30. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerinetm minél görcsösebben akarjátok, hogy "szerethető" legyen a kicsi, annál rosszabb lesz, mert érzi rajtatok.


Meglátod, amikor már végképp feladni készülsz, és azt hiszed, 18 évesen is az öledben ülve fog hüppögni, na akkor majd szépen lecuppan rólad, és észre sem veszi ha elmész/megjöttél, mert sokkal fontosabb dolgai lesznek.

Elég baj, hogy anyósod nem érti meg, nem személy szerint neki szól ez, hanem a kislány most ilyen. Mi is voltunk ennyi idősen dokinál, aki csak annyit mondott mosolyogva: 'Látom szoros emberfogás van'.

Most 17 hónapos a fiam, mindkét nagyszülőnél töltött már órákat nélkülem, a múlt héten a szüleim fektették le amíg mi a férjemmel házasságiévfordulóztunk. Mivel nem siettettem az elválást, semmi gond nem volt.

Értsék meg a vendégeitek, ez most egy ilyen kor, majd babusgatják 1-2 hónap múlva!

2011. máj. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Remélem így lesz!Egy 17 hónapos picurkával biztosan könnyebb már az élet.El tudja mondani, mi a baja, nem sír annyit..
2011. máj. 30. 08:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, 17 hónaposan még nemigen beszél, mutogat meg kiabál, de nem értjük mindig mit akar...

Sírni soha nem sírt sokat, de mostmár bejátszik néha a hiszti is, ami 8 hósan még nem volt.

2011. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem idővel majd megváltozik, mert eléggé szenvedünk így.És szívesen segítenének nekem a nagyik, csak nem tudják átvenni tőlem...
2011. máj. 30. 11:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg megértem a kedves anyóst. Valóban nem eshet neki jól, hogy a szeretett unokája nem akarja elfogadni. Gondoljatok bele hogyne fájna neki? Egy nagymamának hasonló érzés lehet ez, mint amikor anyák mesélik, hogy mennyire fáj nekik, hogy a gyermekük annyira örül az este hazatérő apának és ha apát meglátja utána nem érdekli az anyuka.


Én is úgy gonolom, hogy a kislányod talán érezheti a görcsösséget a közeledő fél részéről. Érezheti a feszültséget a levegőben. Érezheti a félelmet rajtad, hogy most mi lesz? Mikor kezd el sírni.

Szerintem próbáljátok meg azt, hogy a te öledből közelítetek lassan az idegenekhez. Úgy, hogy érezzen téged. Próbáld meg demonstrálni neki, hogy te mennyire szereted a nagyit. Ölelgesd meg előtte. kommunikáld neki, hogy nem kell félni, anya se fél. A nagyi meg próbáljon a távolból érdekessé válni a lányod számára. Pl.: leül valami érdekes dologgal játszani és közben nem figyel 100%-osan a lányodra. Hátha a kislány teszi meg az első lépést. Szerintem már az is nagy dolog a leírtak alapján, ha elveszi tőle a játékot.

Megértem a szeparációs szorongást, megértem, hogy semmire nem akarod kényszeríteni, de apró trükkökkel talán juthatnátok lassan előre.

2011. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszi!Meg fogjuk próbálni.Elhiszem, hogy rosszul esik neki, de azért nem tesz meg mindent.Újabban nem jön el hozzánk , mi meg nem tudunk menni, mert rossz az autónk.Nem töri össze magát a próbálkozással!Most volt a keresztelője.Anyukám, és a tesóm is megpuszilta, nem sírt, igaz, őket sűrűbben látja.Anyósom feladta, meg sem próbált közelíteni felé, se puszi, se simogatás...Hívtam, hogy aludjon nálunk, ő hazament.Erre nem tudok mit mondani!
2011. jún. 1. 07:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj a kislányoddal! Sok ilyen baba van, majd kinövi. Kicsinek én se tűrtem ha mások nyaltak faltak.

Nálam meg a fordítottja a baj, a fiam konkrétan lerohanja az embereket az utcán. Szó szerint ordít az idegenekre, hogy figyeljenek rá. Nagyon ciki. Szerintem én se tehetek róla hogy ilyen. Látnád mit művel a játszón... mindenkivel játszik az anyukákat nagymamákat... beleértve.


A nagyszülők egy más faj, már felneveltek gyereket és vannak elvárásaik. Nehéz elfogadniuk, ha másmilyen egy baba. De ezt az anyós majd idővel rendbe teszi magában.

2011. jún. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szeretnélek megnyugtatni, hogy valóban nem egyedi esetről van szó, mert az én 9 hónapos kisfiam teljesen ugyanezt csinálja. Sőt, már hónapok óta tart nála:( Ha jönnek a nagyszülők, azok férfi tagjaira rögtön ordít egy fél órácskát, aztán általában megnyugszik, s játszik, mintha ott sem lennének. Bár ez sem igaz, mert a szeme sarkából mindig követi őket:) Egyedül hagyni a nagymamákkal sem lehet, s érdekes módon ;)ezt nálunk is az anyós érti meg nehezebben. Azt mondta, gyakrabban kellene kimozdulnom vele. Hát boltba meg a játszóra elmegyünk, de többet nem igen tudok tenni. Úgy tudom, valóban kinövik egy idő után, s csak kibírjuk addig valahogy. (Én csak apukámat sajnálom, mert ő meg sem foghatja.) Szerintem bölcsire már el fog múlni ez dolog (remélem:) További szép napot Nektek!

2011. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!Hát, kedves utolsó válaszoló, akkor ők rokon lelkek:)Ugyanez van nálunk is.

Én is sokat hallgatom, hogy vigyük mindenfelé, mert mi lesz később.A családban már van ilyen, nem tudnak vele mit kezdeni blabla.És persze úgy jön ki, hogy én tehetek róla.Pedig mindig törekedtem arra, hogy menjünk mindenfelé.Arról nem tehetek, hogy ilyen a vérmérséklete.A Suttogó című könyvben olvastam a babák jellemzőit.Hát, Ő ízig-vérig mimóza baba..

2011. jún. 1. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!