Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák akiknek nagyon kicsi...

Kismamák akiknek nagyon kicsi a korkülönbség a babák között mik voltak a hátrányok amiken át kellett mennetek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

17 hónap van köztük, inkább áldás, mint szívás. 2 dolgot tudok kiemelni mindössze:

a második terhességnél komplikáció miatt kórházban kellett feküdnöm, ezt nehezen viseltem én is és a 15 hónapos gyerek is, illetve most a nagy már 3 éves és amiatt nem veszik fel óvodába, mert én még itthon vagyok a kicsivel. Viszont ezzel leginkább a gyerek szív sajnos, nem én.

2011. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!Nem volt kérdés, hogy bevállaljátok a másodikat?A pici ,hogy viselte a kis tesó érkezését?
2011. máj. 31. 14:11
 3/9 A kérdező kommentje:
A pozitív dolgok is érdekelnek!
2011. máj. 31. 14:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt a "nagy", amikor azt éreztem, hogy jöhet a tesó. Az első hónapban meg is fogant (annak idején a nagy is elsőre fogant). A 17 hónap elég kevés köztük, ezért nem féltékeny a nagyobbik. Illetve annyira minimálisan, aminek a hiánya már feltűnő lenne. Ha a kicsi a nagyi ölében ül, akkor ő is oda akar ülni. Kb. ennyi. Nagyon jól elvannak egymással, időnként 1,5-2 órán keresztül is hagynak főzni, persze látom őket közben, de nem kell beavatkoznom. Egész nap kacagás tölti be a lakást. A lehető legjobb döntésünk volt a kis korkülönbség.
2011. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kicsit több mint 15 hó van. Rengeteget tudnék írni, ha körbe nézel itt már sokat írtam, írtunk erről. De felsorolásként az előbbieken túl:

negatív: a várandósság vége már nagyon nehéz (nem volt segítség), orvoshoz járás megoldása, aztán az örökös kialvatlanság, nincs elég időd sem a csecsemőre, sem a nagyobbra, ez lelkileg megviselt,

2011. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
bocsi entert ütöttem vhogy. negatív még a folytonos szoptatás, fejés megterhelése. Még annyi talán a legnagyobb negatívumom, ami nagyon zavar, hogy nem tudok "foglalkozi, fejleszteni" velük. Amikor a kicsivel lennék, jön a nagy, és mindent megcsinál a kicsi helyett. Amikor meg a naggyal, akkor meg a kicsi rombol, elveszi, ölembe jön. Ennek meg is van kicsit a látszatja. Nekem kb az első fél év volt olyan, hogy azt hittem megőrülők. Aztán szépen lassan elmúlt. Most már kimondottan élvezem. (1 éves elmúlt a kisebbik). Előny rengeteg: nagyon szoros a kapcsolat közöttük, egyszerre nőnek fel, el vannak együtt. De én sem szülnék máshogy.
2011. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés,én is most várom a másodikat,mindössze 4 hónapos volt a pici amikor jött is a tesó!:)most 4 hónapos terhes vagyok:)Mindenképp kis korkülönbséget akartunk,hát így jött össze.Biztos közel lesznek majd egymáshoz,erős lesz a kötelék közöttük,legalábbis remélem,az hogy én hogy bírom majd az már egy másik kérdés..:)
2011. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 4 gyerek van, 5 éves ikrek, 3 éves múlt a lányom és 2 éves lesz a fiam.


Nálunk az volt a fő érvem, hogy tudjuk már le egyben, mert nagyon jó munkahelyet és karriert hagytam ott, ahová visszavárnak és bár imádom a gyerekeket, nem szeretnék mégegyszer eljönni és végigcsinálni ezt az itthonülős mizériát, mert nem nekem való hosszútávon. Így egyben letudom. :) (Pedig én még ígyis lazább vagyok, mint a legtöbb anyuka, minden héten elmegyünk valahová a férjemmel kettesben, sokat vannak a nagyszülőkkel a gyerkőcök.)


Hátrány..meglepő, de nem sok van. Talán az, hogy a spontaneitás ismeretlen fogalom számunkra, minden nap szinte percre pontos napirend szerint élünk, amit én perverz módon élvezek, de eleve is tervezős-szervezős típus vagyok. De nincs olyan, hogy na, döglünk az ágyban 11-ig, aztán majd lesz valami. Ja, káosz. :)

2011. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
14:27-es vagyok. Még az jutott eszembe negatívként, hogy én imádtam állapotos lenni és imádom amikor csecsemők, szopiznak.... És hogy ilyen kicsi a korkülönbség olyan gyorsan eltelt ez. Sajnos anyagilag nem tudunk több babát bevállalni. És nagyon nehéz elfogadni, hogy ezek elmúltak. És így meg kimondottan hamar.
2011. jún. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!