Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól aludt el sírás...

Mikortól aludt el sírás nélkül a kiságyban?

Figyelt kérdés
Kislányom fél éves, és bármit próbálok üvölt ha beteszem a kiságyba hogy aludjon. De teli torokból. Kiveszem, megnyugtatom, visszateszem, és újra. És 20 perc fél órán át simán bírja. Vettünk adamo hintát neki, és kiderült, hogy abban max 3 perc után elalszik.Ezután átteszem a kiságyába. Ez most jelenleg jó, mert már nagyon sajnáltam, de szeretném ha el tudna aludni az ágyában. Nálatok mikortól volt az hogy nyűgös volt, ébrenléti állípotban a kiságyba tetted, és szépen csendesen nézegetett majd elaludt? Nálunk eddig az esti fektetés így ment, de már ott is sír. Mondjuk szerintem ez a mozgásfejlődéssel van összefüggésben. De napközben sosem aludt el hiszti nélkül :( Nagyon bánt hogy ennyire szerencsétlen vagyok hogy nem tudok rajta segíteni.
2011. jún. 1. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad!

Kislányom mostanában kezdett el úgy elaludni, hogy nem ordít. 7,5 hónapos.

Türelem, ha kitartó vagy, előbb-utóbb ő is megszokja a helyzetet, tudni fogja, hogy nem akarsz neki rosszat, ha beteszed a kiságyba. Amúgy az elején én is megnyugtattam őt, simogattam, felvettem, de csak kiabált...aztán letettem erről és annyit csináltam, hogy kicsit lejjebb húztam a redőnyt, betettem őt a kiságyba, azt mondtam neki, hogy most jön az alvás, és kijöttem a szobából. Kb. 1 napig ordított még, aztán rájött, hogy alvásidő van, és most már meg sem szólal, 5 perc alatt elalszik. Mondjuk ehhez az is kell, hogy megfelelő időben tedd le aludni.

S nem vagyok szívtelen, mert azóta sokkal jobban alszik, mióta én is következetes vagyok. Nálam ez vált be. Persze minden baba más.

2011. jún. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy percig sem gondoltam hogy szívtelen vagy. Ezt is próbáltam hogy leteszem és hagyom, de nálunk ez sem vált igazán be. Egyébként nálunk is jobb lett így a helyzet, mert így kb 10 15 perc sírás után elaludt. Azért ha a 10 percet túllépte már felvettem, de akkor rá 5 percre biztosan aludt, de ennél jobb nem lett, így jött a hintás módszer. A párpecenként megnyugtatom módszerrel viszont tényleg simán sír fél órát :(
2011. jún. 1. 11:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem rád gondoltam, hogy azt hiszed szívtelen vagyok, csak abból indulok ki, hogy itt sokan letámadják a másikat, ha hagyják sírni a babát.


Igazából a babád biztos, hogy fog még alakulni, de azért figyelj rá, hogy ha megszokja, hogy kitartó sírással előbb-utóbb úgyis felveszed alvás helyett, akkor sírni is fog. S persze nem arra gondolok, hogy ha üvölt, és nem vesz levegőt, akkor is hagyom sírni, csak amikor tudom, hogy "direkt" sír, akkor nem hagyom magam. :)

De jó recept nincs, csak a kitartás és türelem.

2011. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2,5 hónapos kora óta alszik el egyedül. Akkor szoktattam rá, mert elegem lett a babakocsizásból. A hintában sosem aludt el.

Betettem az ágyba hasra, adtam cumit, és simiztem a hátát. Sírt közben, volt, hogy ott is hagytam 4-5 percre, mert nem lehetett megnyugtatni még úgy sem, ha felvettem. Visszamentem, megnyugtattam, akkor megint otthagytam. Aztán kb. 2 nap alatt jutottunk el oda, hogy leteszem, cumi, betakarom, és ki is jöhetek, mert alszik. Mondjuk most kis vicces, mert kinyomja magát hason fekve, és úgy sír. És így nem lehet cumit adni neki. Szóval most megint megy a 2 perces sírás alvás előtt. Aztán elfárad,leteszi a fejét, odaadom a cumit, és akkor már oké a dolog. :)

2011. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11:25-ös vagyok. Az lemaradt, hogy bizony volt, hogy 20 percig is ordított kisebb-nagyobb megszakításokkal. De akkor már annyira fáradt volt, hogy nem lehetett vele mit csinálni. Engem ezért már lehurrogtak itt, hogy ilyen pici babát nem hagyunk sírni. Hát, aki ilyet tanácsolt, annak javasoltam, hogy jöjjön el egy napra, aztán lehet próbálkozni. Nyilván nem poénból csináltam én sem, hanem már végső kétségbeesésemben. De bevált.
2011. jún. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat lányok. Remélem megoldódik majd a dolog. Én is láttam már lehurrogó jellegű hozzászólásokat. Valószínűleg én is elítélném a dolgot ha olyan babám lenne, mint jópár ismerősömnek hogy leteszem, kis simi, és alszik. De hát a babák nem egyformák. Máshol más okoz gondot. Egyértelmű hogy nem azért szültük őket erre a bolygóra, és nem azért érdeklődünk itt, és nem azért próbálunk mindenféle módszert mindhiába mert rosszat akarunk nekik :)
2011. jún. 1. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:

A fiam 2-3 hónapos korától egyedül aludt el a kiságyban, kb. fél éves koráig, azóta kellünk neki, ez életkori sajátosság, most már érti, hogy egyedül van, nem te csinálod rosszul, hanem egészségesen fejlődik a gyermek.

Innen különböző megoldások vannak, az egyik a beszoktatás-idomítás, sírás alapján. Én ezt nem bírtam-nem akartam, én magamat törtem-idomítottam be, altatjuk, ott van vki vele, amíg el nem alszik, ált. a kezét kell fogni, most 2 éves. Az altatás a mese után 10-30 perc.

2011. jún. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves kora óta alszik el sírás nélkül. Azért nem sír már, mert ő kérte, hogy tegyem az ágyába. Nem vagyok a sírni hagyó módszer híve, de aki így akarja, csinálja, semmi közöm hozzá. Egy baba nem azért sír az ágyban alvás helyett, hogy a szüleivel kitoljon, hanem nyilván ezzel kommunikálja feléjük, hogy neki ez így nem jó. Én úgy gondolom, hogy ha nem jó neki, és tudok ellene tenni, akkor megteszem. Nekem nem esett nehezemre pici korában a ringatás, később meg picit simizni az ölemben. Egy ilyen picit szerintem még nem kell "megtanítani" aludni, ez szerintem ugyanolyan "erőltetés", mintha mielőtt megérne rá, azelőtt "tanítanád" pl. kanállal enni, járni vagy wc-be pisilni. De ez csak az én véleményem.
2011. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem sem esik nehezemre sem a ringatás, sem a simogatás. Csak nem használ. Egyedül a hinta. Így most ezzel próbálkozunk. Csak gondoltam hátha valaki tudja a titkot :)
2011. jún. 1. 12:59
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Igen, amikor arról van szó, hogy sírni hagyod, akkor mindenki rögtön azt hiszi, hogy lusta vagy ringatni. Erről szó sincs. De amikor már mindent megpróbált az ember, és semmi nem válik be, akkor már nem tud mit tenni. Én nagyon boldog lennék, ha ringatással meg lehetne nyugtatni a lányomat. De kb. 8 hetes kora óta nem lehet. Addig ölben aludt el. Utána sokat babakocsiztam vele, sokszor lakáson belül. De az sem megoldás! Hosszú távon nem jó, pláne, hogy mostanra már bele sem férne.

Szóval amikor már nem tudok mit tenni, akkor leteszem, és ő sír. De nem azért sír, mert rossz neki az ágyban! Azért sír, mert addigra iszonyatosan fáradt.

És annak idején, amikor először jött szülés után a védőnő, ő is megmondta, hogy előfordul, hogy hagyni kell sírni a babát, mert nincs más megoldás. A babák így adják ki a feszültséget magukból.

2011. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!