Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 37 hetes kismama vagyok...

37 hetes kismama vagyok közeledik a szülés a gyermeknél hatalmas 32*27mm es bal és pici 10mm es jobb oldali vesetágulata van- ha valakinek van vagy volt ilyen a gyermekének írja már meg mi lett vele kellett-e műteni, egészséges-e, stb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell aggódnod!

Az én kisfiamnál is észrevették még a terhesség alatt! Hát ez majd azzal fog járni , hogy 1éves koráig 3 havonta kell vinni uh-ra. Illetve majd havonta és lázas állapot után kell vizeletet vinni a laborba. Általában 1-2 éves korra rendeződik magától. Műteni nem kell. Nekünk már el is múlt mindkét oldalon. És most 26 hónapos a kisfiam.

tehát ne aggódj.

2011. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nephrológiai gondozásba vették a fiamat, 2-3 havonta jártunk kontrollra, ami hasi UH-t és labor lelet értékelést jelent. Ho-tól kértem beutalót laborba vizeletvizsgálatra, az első 3 hónapban havonta vittem pisit, aztán már nem, mert minden rendben volt. Lehet kapni a patikában vizelet gyűjtő zacsit, amit a húgycső köré kell ragasztani. Babapiskóta formájú a kivágása, fiúknál egyszerűbb felhelyezni. Ho ezt is felírhatja, de recept nélkül is kapható. Egyébként csak akkor kell a vizelet vizsgálat, ha lázas a baba, hogy kizárják, vagy megerősítsék a húgyúti fertőzést. Szerencsére nálunk nem volt fertőzés. És ami a legfontosabb, hogy "kinőttük" a vesemedence tágulatot. 10,5 hónaposan voltunk utoljára kontrollon, addigra a tágulat spontán szűnt. Tehát ne izgulj, lehet happy end a vége. Nem tudom, hogy hol fogsz szülni, de a csecsemős orvosnak (ne a szülészednek, mert a szülés után ő nem "foglalkozik a babával, nem az ő feladata) említsd meg azt, hogy a prenatalis uh-on vesemedence tágulatot írtak le. Ugyanis nem biztos, hogy átolvassák a vitt leleteket. Az én UH-os leleteim között leírásban nem is szerepelt a pyelectasia. De mivel értek az UH-hoz, láttam az eltérést, ill. rá is kérdeztem. Persze bőszen bólogattak, csak nem írták le. Aztán szülés után miután megemlítettem ezeket készült a fiamnak hasi UH és ott leírásra is került az eltérés.


:-( Ha netalán a nephrológiai gondozás alatt nem csökkenne, vagy nőne a vesemedence tágulat, akkor további vizsgálatokat végeznek. Ezek egyike lehet az ún. feltöltéses rtg. vizsgálat. Ennek során vékony katétert vezetnek a húgycsövön keresztül a hólyagba. A katéteren keresztül kontrasztanyagot juttatnak be. Egyrészt a hólyagot és a húgycsövet vizsgálják, másrészt azt, hogy nincs-e kóros visszafolyás a hólyagból a húgyvezeték felé. Ezen kívül szükség lehet még izotóp vizsgálatra is, melynek során injekcióval juttatnak izotópot a vérkeringésbe, melyet a szervezet a vizeletbe választ ki. Ennél azt vizsgálják, hogy hogyan működik a vese, ill., hogy milyen ütemű a vizeletelfolyás. Ezek alapján döntenek arról, hogy kell-e sebészeti beavatkozás.


Minden jót! Könnyű szülést! Jó egészséget!

2011. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsánat h nem tudok válaszolni, de ez engem is érdekel, mert az én kisbabámnak is van vesetágulata (meg nekünk agyi cisztánk is volt, de az állítólag eltűnt). Szeretném ha meglenne a kérdésed és ha szülés után lesz időd, akkor majd megkérhetnélek rá, h pár szóban írd le, h mi van Veletek? köszönöm
2011. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki írt- ha van még valaki akinek hasonló baja van, volt légyszi írjatok, ha lehet olyanok akinek nagy volt a tágulat legalább 20mm fölött- KÖSZÖNI EGY KÉTSÉGBEESETT KISMAMA
2011. jún. 12. 16:24
 5/6 anonim válasza:

Az én kisfiamat 6 hetesen műtötték a Heim Pálban az urológiai sebészeten. Több, mint 30 mm volt a pyelontágulata, nem lehetett elkerülni a műtétet. A gyermekorvosunk írt beutalót oda és 2 hetesen jártunk először ott a babával, akkor kaptunk időpontot a műtétre. Van szakrendelésük és nagyon merem ajánlani, az osztályvezető főorvos rendkívül segítőkész, egyébként még terhesen jelentkeztem először nála.

Jól sikerült a műtét, kontrollra járunk, eddig minden rendben volt. Októberben megyünk izotópvizsgálatra. Havonta a gyermekorvosunk vizeletvizsgálatot kér, ami mindig negatív volt.

2011. jún. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Most, hogy már megszületett a babád, mi van Veletek? Hogy van a babád és milyen vizsgálatokon estetek át?

Bocsánat a sok kérdésért, csak én is ebben a cipőben járok. :(


33 hetes kismama

2011. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!