Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszer mikortól? Nekünk...

Rendszer mikortól? Nekünk kell majd tanítani, rávezetni arra például, hogy van nappal és éjszaka, vagy az magától jön (sötét-világos)?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk.

Baj, ha még nem működik nálunk semmi rendszer?

Szoptatás össze-vissza, amilyen kedve a babának van, sétálni nem ugyanakkor járunk, hanem ahogy sikerül, van olyan nap, hogy nincs fürdés.


2011. jún. 14. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Annak idején én még úgy tanultam,hogy 6 hetes koráig mindennap füröszteni kell.Amíg szoptatsz nem számít hogy mikor, úgysem eszik,ha nem éhes. Viszont a sétát jó volna mindig ugyanarra az időpontra tenned, (esetleg kis eltéréssel)hogy legyen legalább egy fix pontja a napnak, másképp nem tudja kialakítani a ritmusát, és zaklatottá válhat.Egyébként gratulálok, és a lehető legjobbakat kívánom mindnyájatoknak!
2011. jún. 14. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nincs még rendszer (sőt az se, ha kimarad néha a fürdés, bár ilyen melegben ő is nagyon izzadhat...) A baba 2,5-3 hós kora körül, amikor (remélhetőleg) elmúlik a klasszikus hasfájós időszak, meglepetésszerűen kialakít egy saját rendszert magától.

Egy picit lehet azért tanítani: pl. éjszaka nincs beszélgetés, hanem csönd és sötét (szopikor mármint), illetve jó, ha törekedtek az azonos időpontokra sétában, fürdésben, de nem a világvége, ha épp nem úgy alakul, mert bealudt vagy több-hosszabb szopi van valami nyügi (front, meleg, hasfájás, növés) miatt.

2011. jún. 14. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szerinte amilyen hamar csak lehet. a gyereknek sem árt, de nektek mégfontosabb. ha nem lesz egy szilárd pont az életetekben, amikor tudni fogjátok, hogy most (legalábbis egy darabig) nyugi van, akkor meg fogtok borulni.

a fürdés kihagyásáról higániás szempontból el lehetne vitatkozni pro és kontra, de szerintem a fontosságga abban rejlik, hogy napi mérföldkő. egyértelmű biztos pont lehet az életetekben.

mi úgy csináltuk, hogy megnéztük a híradót (jellemzően gyerekkel a kézben), utána még az időjárás jelentést (mi legyen a másnapi program, mikor lehet menni sétálni, lehet-e), aztán mentünk fürödni. utána kaja és alvás. utána tudtuk, hogy van pár szabad óránk egymásra, ami baromi fontos, ha nem akartok záros határidőn belül egymás torkának ugrani.

ezt a gyerek is nagyon hamar megszokta, megtanulta, mert a fürdés annyira jellegzetes napirendi pont, hogy nem lehet mással összekeverni. (a séta szerintem azért nem jó, mert a berakod a babakocsiba és mentek, az lehet rokonlátogatás, orvos stb. is, az nem egyértelmű, fürdés viszont az)

2011. jún. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nem baj ha így szoptatsz,a lényeg hogy a fürdés és az alvás minden nap ugyan akkor legyen!

Az esti alvást úgy csináljátok,hogy az mindig sötétben vagy félhomályban legyen!

2011. jún. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fürdés az egyik kulcspontja a napi rutinnak. Mi már rögtön a hazajövetel óta fél 7kor fürdetünk. A most 4 hónapos kislányom ezt már annyira megtanulta, hogy negyed 7kor már "nyűgösködik", mint egy kis vekker, jelzi, hogy fürdésidő van. Utána rögtön vacsi, és alvás. Az evés még egy jó darabig nem gond, hogy más-más időpontban van, hisz pici még.
2011. jún. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
6 hetes a kisfiam, és nincs rendszer. Minden úgy van ahogy aznap alakul, illetve ahogy ő alakítja. Majd ha nagyobb lesz, kialakul majd, de ilyen piciknél....Annyi maximum, hogy fürdetés este 9 körül van.
2011. jún. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

alakul majd, nálunk 6 hetesen kezdett egyre többet aludni éjszaka, aztán még pár hét és beállt teljesen.

a több amit írtál, az csak tőletek függ. én annak a híve vagyok, hogy nektek is, de neki is könnyebb hosszútávon, ha van rendszer.

2011. jún. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én rendszermániás vagyok, de eddig még nem jött össze, azért megnyugtattatok kicsit.

Törekedni fogunk a fürcsire és a sétára.

Azért napközben sokat mosakodunk (kaki után, meleg miatt), zuhanyozunk sima vízzel a csap alatt, de valóban, a nagygenerálra fogunk koncentrálni.

2011. jún. 14. 13:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is a fürdés a legbiztosabb pont. De annyira, hogy órát lehet a lányomhoz igazítani. Este 19:00-kor fürdés, pontosan 19:20-ig. És ez fix. Akkor unja meg. :)

Utána pizsi, és 19:30-kor megeszi a vacsit. De már annyira megszokta, hogy fürdés után kaja, hogy akkor is eszik, ha véletlenül úgy jött ki, hogy mondjuk 18:00-kor evett előtte.

Aztán letesszük, és általában 20:00-kor már alszik is. Így szokta meg, tudja, hogy fürdés után aludni kell.

Éjjel nem beszélgetünk vele, csak minimális fényt kapcsolunk. Tisztába sem tesszük, ha nem muszáj.

4 hónapos kislány anyukája

2011. jún. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!