Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, milyen a viszonyotok...

Anyukák, milyen a viszonyotok anyóssal? Változott a baba óta, jobb lett, rosszabb, ugyanolyan? Sokat szól bele a dolgotokba?

Figyelt kérdés

Az én anyósom a baba előtt is rémesen ellenszenves volt, sose a szemembe, pedig én mindent megtettem, hogy jó legyen a viszony. Kedves voltam, sütit vittem át stb. A hátam mögött a férjemnek mindig fúrt, leszólt a baba óta még inkább. Beleszól a hátam mögött, néha a szemembe, hogy lusta vagyok, mit nem csinálok jól, pedig nem tudom mit vár egy 8 hetes baba mellett. Egyelőre még nem értem utol magam házimunka terén, pedig nappal heti egyszer, ha alszom, hogy kipihenjem a húzós éjszakákat. Beleköt, mibe öltöztetem a babát, hogy megfagy kint body-ban. Én pedig 30 fokban nem teszek rá takarót, nincs az az isten, mert ha fázna, nem aludna békésen minden séta alkalmával...

Nálatok mi a helyzet e téren, vannak szerencsések értelmes anyóssal?


2011. jún. 17. 20:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Amióta ritkán találkozunk, javult a viszony, illetve már kevesebb az alkalom, hogy felhúzzam magam. Ajánlom nektek is.
2011. jún. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem az anyósomat, a gyerekek óta csak jobb lett a viszony. Persze sok mindent kötekedésnek vehetnék, de pozitív beállítottságú vagyok, így mindenben meglátom a jó szándékot. :) És nem bánom, ha beleszól dolgokba, tanácsot ad. Vagyok annyira önálló, hogy a döntést magam hozom meg, de a tanácsokat szívesen meghallgatom, átgondolom. Amire még nagyon figyelek, hogy anyukámmal egyformán kezeljem. Hajlamosak az anyukák ezen elhasalni, nem, nem felsőbbrendű a saját anyám (az unokák szempontjából pl.) az anyósomnál, mint ahogy én sem vagyok felsőbbrendű a férjemnél.


Bármikor számíthatunk rá, a gyerekekkel imádják egymást.

2011. jún. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még annyit, hogy a babák születése után jöttek igazán a gondok, ugyanez, mint nálatok,semmit nem jól csinálok, nem foglalkozok eleget velük, stb., aminek köszönhetően nemigen bízom rá a gyerekeket, csak ha muszáj.
2011. jún. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Két hetente jön kb. nekem az is sok. :)

Irigyellek 2-es válaszoló. Sajnos ő nem tanácsot ad, hanem konkrétan leszól a hátam mögött, hogy megfagy a baba, meg szegény gyerek, meg éheztetjük (rendes ütemben hízik a védőnő és doki szerint is), és miért ilyen morózus mindig, és hasonlók.

2011. jún. 17. 20:53
 5/20 anonim ***** válasza:
nekem szerencsém van, eddig is szerettük egymást az anyósommal, a gyerek óta meg még sokkal jobb a viszonyunk.
2011. jún. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is épp ezért nem bíznám rá semmi pénzért. Anyukámra bármikor, de ő messze lakik. Főleg, hogy tudom milyen anya volt, van a párom elbeszélése alapján... Nem jó, érdekes nevelési stílussal, az "ez van mert ezt mondtam" hozzáállású.
2011. jún. 17. 20:56
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is jó a viszonyom vele.Nekem is szokott tanácsot adni, meghallgatom, majd saját gondolataim szerint döntök.

Nekem apóssal vannak gondjaim.Ő bele szól mit hogy kell csinálni.Mert már annyi gyereket felnevelt.Hú vele hetente összeveszünk.

2011. jún. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az esküvő előtt pokoli volt a viszonyunk, aztán szerintem rá jött, hogy ez van vagy nem tudom és oldódott a helyzet. Mire a babánk megszületett egészen kezdett helyre jönni, de most újra hadilábon állunka sok butasága miatt amit "előír" a gyerekkel kapcsoaltba.
2011. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsémre jó a viszonyunk az anyósommal. Lehet a 150 km-es távolság az oka?!:)

Egyedül azt nem szeretem, amikor kezdi osztani az észt, hogy bezzeg az ő gyerekei már négy hónaposan nokedlit ettek pörkölttel... (na ja, szerintem is, késsel-villával), és mindenki kezéből kivették az ételt...

Egyszer próbálkozott beleugatni "mond anyádnak, hogy nem kell már nekem az a kaja" én meg mondtam a kisfiamnak: "mondd meg a nagyinak, hogy alig 10 perce van itt, anya meg a nap 24 óráját velem tölti, jobban tudja, hogy mikor mennyit eszem és mit csinálok". Na, azóta nincs beleduma.

Imádják egymást az unokával, apósommal azonnal legjobb barátok lettek, örülök neki, hogy legalább egy ilyen nagyszülő párosa van, mert sajnos az én szüleimre egy törött hintalovat nem bíznék, nem egy kisbabát.

2011. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A baba születése előtt nagyon jó volt vele a viszonyom, mondjuk már 14 éve törtünk egymáshoz. Aztán a babával bekattant nála valami, tiszta idióta volt az elején, már a férjem is besokallt, pedig ő nem nagyon folyik bele ezekbe a dolgokba. Pl. féltékeny volt arra, hogy a gyerek engem jobban szeret nála, 3 hónaposan főzött tejes csokikrémmel etette a hátam mögött, mert kívánta a gyerek, meg ilyen apróságok.

Aztán, mikor már betelt nálam a pohár, a férjem megmondogatta neki, hogy mi miről, mit gondolunk, és köszönjük a "tanácsokat", elgondolkozunk rajta, meg ilyenek, azóta nagyi 180 fokos fordulatot vett és visszakaptam az én vibráló, de normálisnak mondható anyósomat, a gyerekem meg egy szuper nagymamát.

És tényleg az a titok, hogy egyformán kell kezelni a szülőket, mert a férjem is felrója nekem néha, hogy kivételezek anyuval, pedig igyekszem egyformán viselkedni, csak ugye anyósom az elején annyira kihúzta a gyufát, hogy idő kellett, amíg megint bízni tudtam benne.

2011. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!