Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha nem issza...

Mit csináljak ha nem issza meg a vízet se a natúr édeskömény teát?

Figyelt kérdés
Nagyon féltem a fogait a 9 hós babámnak és ebben a melegben valamit inni kell. Múltkor pisit kellett vinnem, de mondták, hogy nagyon sűrű, muszáj itatnom. Ha 100 %-os bébialmalét felöntök fele-fele arányban vízzel, akkor is nagyon rosszat tesz a fogának? Tényleg el fognak romlani, ha azzal itatom? (Azt nagy örömmel felhörpinti amúgy.)
2011. jún. 21. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha valóban szomjas megissza a vizet is. Az ízesítetlen gyümölcstea is jó. Én láttam már az oviban fogatlan gyereket, iszonyú ronda volt.
2011. jún. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Milyen gyümölcsteát kaphat?
2011. jún. 21. 11:29
 3/16 anonim ***** válasza:
Vannak sima gyümölcsből készült teák. Tehát amiben nincs is tea, csak szárított gyümölcsök. Ugyanolyan filteres mint a normál tea, csinál ilyet a Pickwick és a Lipton is. Nagyon finomak, tud tőle aludni (hiszen csak szárított gyümölcs) és édeskés mégis, cukor se kell bele. Bármelyik Tescoban kapsz.
2011. jún. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem keverendő a gyümölcs ízesítésű feketeteával!!! Nézd meg a dobozon az összetételt!
2011. jún. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

El fognak romlani, hiszen az almalé, fele arányban higítva is csak tömény cukor. A másik meg örömmel felhörpinti, mert cukor, de ez nem szomjoltás, hanem viribülés, aminek semmi értelme. Csak látványnak jó.

A napi vízgénye egy ilyen gyereknek napi 3-4 dl víz 24 óra alatt. Ezt kortyonként issza. Nagy mennyiséget nem fog meginni. Az én fiaim két éves korukig kortyonként ittak. Most 3 hoz közel már van, hogy nagyobb mennyiséget de még most előfordul, hogy két kortyot isznak.

ne várd hogy egy pohár vizet megigyon.

Inkább folyamatosan kínáld és kortyonként lassan szoktasd hozzá a vízhez. Ne teához, almaléhez.

2011. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%
Én teát adtam nekik,pici cukorral. Egyiknek sem romlottak el a fogai.
2011. jún. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kortyonként iszik, napi 10 milliliter vizet, 3-4 dl eszméletlen sok!. Többet nem hajlandó, de a gyümölcsteát megnézem, hátha az is jó lesz.
2011. jún. 21. 11:46
 8/16 anonim ***** válasza:
Én a Pickwick gyümölcs gyerek teát adom lányomnak és a Hipp csipkebogyósat. Bár az utóbbiban van cukor. Délelőtt meg csak vizet iszik, mert a tea miatt nem ebédelne rendesen.
2011. jún. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak extrém körülmények között itta meg a vizet. 100 fokban egy csónakban, délben. Utána soha. Előtte sem, kifolyatta a szájából. Volt, hogy 3 napig semmit nem ivott múlt nyáron, már majdnem rosszul volt. Vannak ilyen makacs kölykök. Adtam neki teát, cukorral. Mivel naponta 2szer mos fogat, nem fog neki elromlani, apjának, nekem is jó fogaink vannak, ápoljuk őket.
2011. jún. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem két fiam van, egyáltalán nem isszák a vizet, ha megfeszülök akkor sem, millió praktikát bevetettem már.

A 4 éves fiam csipkebogyóteát iszik(csak cukorral) és almalevet, a kicsi 9 hónapos és szintén csak az almalevet issza meg, amit én is fele-fele arányban hígítok.

A nagynak tökéletes a fogsora, szerintem ez is genetika kérdése, én 33 évesen még csak egyszer kellett fogorvoshoz menjek, amikor kinőtt a bölcsességfogam, de nem volt hely már neki, így azt kivették. Pedig gyerekkoromban állítólag menekültem a fogmosástól és mai napig például igazi csokimániás vagyok.

Ha nem issza meg a gyereked a vizet, akkor nyugodtan adj neki hígított gyümölcslevet, valamit muszáj igyon:)

2011. jún. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!