Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fog vajon majd karjára támaszk...

Fog vajon majd karjára támaszkodva egyedül felülni?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a lányom. Nagyon ügyesen forog mindenféle irányba, a kúszást átváltotta a mászás, bár még bizonytalan, de úgy látom megy neki, ám az űlés... elkövettem azt a nagy hibát, hogy félig ültettem mikor az ölemben volt, kb 4 hónapos kora óta. Szóval nem a popsiján, hanem úgy 45 fokos szögben, igaz, kb egy hónapja már a popsijára is ültettem. Most olvasgatok, s rájöttem, hogy kéne már magátol próbálkozzon ülni, hogy felhúzza magát, vagy a könyökére támaszkodva(ha fekszik, s nyújtom az újjam megkapaszkodik, s felhúzza magát, de amúgy nem kapaszkodik meg másban, ez megy 4 hónapos kora óta kb). De semmi olyet nem csinál, hogy idegen tárgyba kapaszkodva felhózza magát(pl kiságy rácsa), vagy a könyökére...... Elrontottam? :( Mit tehetnék érte? Ambicionálnom kéne, hogy üljön fel magától, de hogyan? Most szerintem az jár a kis fejében, hogy "anya úgyis ültet az ölében, akkor én nem fogok kínlódni..." Segítsetek, kérlek! Elrontottam nagyon?
2011. jún. 23. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem rontottal el semmit. Nem kell semmivel sem az ulesre ravenni, csak hagyni, hogy magatol fejlodjon.
2011. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden gyermek más lehet,hogy ő kicsit később fog ülni de ahogy le írtad mindenben nagyon ügyes ne aggódj.Én is félig ülő helyzetben szoktam fogni az ölemben és mégis ül gyerkőcöm.Hidd el fog ez menni,de ha nagyon idegesít a dolog keress fel egy gyógytornászt. De szerintem semmi gond nem lesz.
2011. jún. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem rontottál el semmit!

Az én kisfiam ma 6 hónapos,3 napja kúszik,még nem mászik,2 hónapja könyököl,és ma ült fel először hintázásból.

2011. jún. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

De miért is kellene neki már 6 és fél hónaposan felülnie? Minden gyerek máshogy és más ütemben fejlődik. Majd, ha megérik rá, a tiéd is fel fog ülni, megtalálja a neki tetsző technikát hozzá. Az is lehet, hogy hamarabb fog állni, mint ülni... aztán majd állásból ül le. De megeshet, hogy előbb négykézlábra áll és onnan tanul meg felülni. Nagyon ritka, hogy a babák fekvésből, a karjukra támaszkodva ülnek fel.

Egyébként semmit se rontottál el!Amit csináltál, semmivel se rosszabb, mintha pihenőszékben vagy hordozóban "ücsörgött" volna a babád. Az enyémek is nem egyszer szemlélték így a világot (4 gyerekem van, az nagyok kiskorában még nem volt elterjedt az a nézet, hogy a babák csak vízszintesben tartandók) és mindegyik megtalálta a módját a felülésnek.

2011. jún. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

egyrészt nem kell neki felülnie még, másrészt félreolvashattad mert a legtöbb baba nem húzza ülésbe magát. az én 1,5 évesem se úgy csinálja :) általában mászó helyzetből teszik ki a popijukat ülésbe. ezt nyugodtan mutathatod neki, mikor négykézláb van, fog meg a fenekét és tedd a bokája mellé :D

azok a babák akik nem így ülnek ki, általában felállás után ülnek, mégpedig lehuppannak a popijukra. amit te mondasz az nagyon ritka!

2011. jún. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jah és amit csináltál az nem ültetés :) ücsöröghet így az öledben, pont olyan mint mondjuk a pihenőszék amit már írt valaki. ültetés az amikor fogod és lerakod ülésbe. ekkor a gerincére terhelődik a súlya amit még nem bír el. ilyen még van aki ki is párnázza a babáját, hogy elnedőjjönmá... na ezt nem szabad de te közel se ezt csináltad, nyugi :)))
2011. jún. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

lányom koraszülött volt igy mindent később csinált.

ő ellentétben másokkal, tényleg támaszkodva ült fel. 9 hónapos volt. az utógondozóba mondták hogy fogjam meg a baba kezét és húzzam fel ülésbe.úgy mintmikor mindkét kezét fogod, de ekkor már csak az egyiket kellett fogni. felhúzáskor a baba kitámasztott a kezével. ez kötelező napi tornák egyike volt.talán két hétig gyakoroltuk és egyszercsak a lányom kezét kitámasztva ült fel. most amikor két hete mászik négykézláb, most ül ki a kis popsijára.


nem rontottál el semmit, ne aggódj. szerintem amit nekünk mondtak azt te is gyakorolhatod a babával, hisz ugye nekünk koraszülött gondozóban tanácsolták.

2011. jún. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22.19-es, akkor az én babám ritka ülések egyikét tudja...járni még persze nem tud, de úgy támasztja fel magát a kezével hogy még tőlem is gyorsabb :)
2011. jún. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb baba (6-8 hó körül) négykézlábról vagy állásból huppan elôször a fenekére és jön rá, hogy úgy milyen jó, mert tud játszani mindkét kezével. Aztán ezt ismételik meg újra. Az tényleg ritka, hogy fekvésbôl felüljön.

Ha az öledben ül és fogod a súlyát ill. hátradöntöd, azzal nem rontod el (másképp nem is nagyon lehet szerintem ölbe venni már).

Az a tiltott ültetés, ha nincs megtámasztva a gerince. Pl. székben, ágy közepén, öltöztetéskor, etetéskor... stb. (Mellesleg gyakran látok összecsukló 3-4 hónaposnak saccolható babákat ültetve a babakocsiban...)

2011. jún. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Te most tényleg ezen aggódsz???Egy 6 és fél hónapos babának nem kell tudnia felülni!!Már az is nagyon nagy szó, hogy kúszik, és mászik.Szerintem örülj ennek!!Az én babám 9 hónapos múlt 2 napja, és nem mászik még, sőt négykézlábra sem állt, és nem is ült fel.Szerinted én hogy érzem magam?Mondjuk, ő egy picit hypoton, szóval nem lusta, csak az izmai még nem érettek meg rá.Egyedül úgy ül, hogy előre hajol, és a kezére támaszkodik.Az önálló ülés ideje 8-9 hónapos kor.Szerinted akkor le van maradva a babád?Ne haragudj, de tényleg nem értem az aggodalmadat.Aki már ennyi idősen kúszik, és mászik, az nagyon ügyes!!Semmi, de semmi okod aggódni, hisz a babád hónapokkal előrébb jár a koránál.Nem értem a problémát.Egyébként ölben szerintem minden szülő "ülteti" a gyerekét.
2011. jún. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!