Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nincs Baranyában...

Tényleg nincs Baranyában pneumococcus elleni oltás?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő héten lesz 7 hónapos, de még egyet sem kapott meg, pedig az orvosunk azt mondta, hogy nem fogunk kimaradni. Ezeket az oltásokat nem név szerint rendelik meg, mert nekem azt mondta a védőnő, hogy igen.
2009. márc. 25. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülj neki, hogy még nem kapta meg és minél később kapja meg annál jobb. Az én barátnőm asszisztens a gyerekorvosunknál. Ő mondta, hogy kiderült nem is kettő kell belőle, haenm csak egy tegnap mondta az ANTSZ-es ember aki náluk volt. Még kísérleti stádiumban van az oltóanyag. Nem egy baba akinek az anyukája nem hallgatott a dokinénire és túl korán adatta be, 40 fokos lázban tört ki az oltás mellékhatásától. Minden oltás betegség amit a szervezetbe juttatnak. Amíg nem megy közösségbe a baba minél később kapja meg annál jobb. Vagyis legalább másfél éves korig ajánlatos nem beadatni. És van oltóanyag. Hetente kell leadni a rendeléseket az ÁNTSZ felé. Pestről küldik le. És minden héten listát kell kiadni arról, hogy ki az aki megkapta az oltást. Tehát ha fél év múlva adatod csak be, akkor is megjár neki igyen és meg is fogja kapni. Az én lányom 11 hónapos és mivel nincs testvér ezért én várok 18 hónapos korig ezzel az oltással. De lehet még tovább, attól függ, hogy meg e bölcsibe vagy nem.

2009. márc. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem még fél éve azt mondta az orvos, hogy 3 oltás és az unokatesón kisfia 3-at is kapott.
2009. márc. 25. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
ehhez csak annyit, hogy tényleg így van, az ANTSZ voolt nálunk is tegnap, és a fiam tegnap kapta a 2. kötelező oltást, és kapta volna mellé a 2. prevenart is, de mondták, hogy nem most kell majd csak egy hónap múlva..
2009. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi meglaptuk mind a 3-at és semmi baja nem lett a kisfiamnak! Pedig a kötelezőkkel kapta egyidőben. Sokan beadatták már!

4 és fél hós kisfú anyukája

2009. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én csak leírtam a konkrétumokat amiket bennfentestől tudok. Az hogy te kedves utólsó válaszoló már beadattad ráadásul hármat is a te dolgod. Örülj neki hogy nem lett baja a babádnak. Minden oltóanyag méreg a szervezetnek és minél később jut egy csecsemő szervezetébe annál jobb mert addig is erősödik az immunrendszere, hiszen az oltóanyagok gyengítik az immunrendszert.
2009. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 7 hónapos, és a preenart megkapta már a 3 kötelező oltással együtt, és semmi baja nem lett tőle.

Az oltóanyag pedig legyengített vírus, és mivel a szervezetbe juttatott legyengített vírus hatására az immunrendszer ellenanyagot termel, így kialakul az adott vírus elleni védettség.

2009. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!