Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkésöbbi idöpont,...

Mi az a legkésöbbi idöpont, mikor ki kell jönnie a baba elsö fogának? És ha nem jön ki, akkor mi lesz?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos lesz és semmi hír a fogairól. Meddig kell kijönnie?
2011. jún. 26. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyanról nem hallottam, hogy nem jött volna ki egy gyereknek a foga...

De olyat már igen, hogy csak 14 hónaposan bújt ki az első.

Tudod van egy olyan - közhelyes - mondás, hogy minél később bújik ki, annál később fog tönkre menni! :)

Gondolj erre, és ne aggódj!

Lehet, hogy a Te lánykádnak egyszerre fog több foga is kibújni. Talán ez még jobb is, mert rövidebb ideig szenvedtek majd vele!

2011. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én sem láttam még olyan felnőttet akinek nem jöttek volna ki a fogai. :) Amúgy az én fiamnak is egy éves kora után kezdtek jönni. Akkor egyszerre kettő. Utána megint sokáig semmi. De most 2,5 évesen már mindegyik megvan. :)

Emlékszem már én is nagyon ideges voltam miatta, hogy miért nem akarnak már jönni a fogai. Így visszagondolva, meg tök fölöslegesen idegeskedtem.

2011. jún. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se idegeskedj!nekem van 2 barátnőm akiknek a babájuknak 1 évesen kezdtek kibújni a fogacskák!Sőt itt ezen az oldalon már olvastam olyat is,hogy vkinek 14 hósan jött ki az első!
2011. jún. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én keresztlányomnak 18 hósan még nem voltak fogai. Nővérem már orvoshoz akarta vinni, aztán hirtelen beindult a fogzás, egyszerre több is jött. És az első fogacskája ami kibújt az a rágó foga volt. Nála borult a papírforma, hogy elsőnek az alsók jönnek. Most 6 éves, és gyönyörű a fogsora, nemsokára cserélődnek. :-)
2011. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom már lassan 15 hós,és még egy sincs neki!De már én is aggódok kicsit!!
2011. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nővérem kisfiának MÁSFÉL ÉVESEN jött ki az első foga. Az is csak azért, mert játék közben sikeresen lefejelte az asztal szélét és kicsattant az ínye pont ott, ahol már készülődött a foga. Egyébként ő is elvitte már akkorra mindenhová, gyerekorvos, fogorvos meg mit tudom én, de mindenhol azt mondták, hogy nincs semmi rendellenes, várjon.

Szóval nyugi, nem marad fogacska nélkül a kislányod!

2011. jún. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!