Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mellszívó beindítja a tejterme...

Mellszívó beindítja a tejtermelést 2 hónap elteltével is?

Figyelt kérdés
2 hónapos múlt a babám, eddig vegyesen evett szopi+tápszer. A kezdetektől kevés a tejem, és mivel kis súllyal született a szopizás is nehezen ment neki, muszáj volt hozzátáplálni, mert csak szopizással (akár óránként is) nem nőtt a súlya. Viszont mostanra már teljesen elutasítja a cicit, sír közben, néha-néha tudom rávenni, de az is kínszenvedés. Avent kézi mellszívóban gondolkodom, amíg van tejem. Kézi fejéssel tudok valamennyit préselni, de nagyon melós és kevés is jön vele, van amikor egy alkalommal 5-10 ml csupán. :( A mellszívó beindítja vajon jobban a tejtermelést a szívóerejével, hogy többet tudjak neki fejni? És azzal akkor gondolom jobban le tudom fejni, mint kézzel küzdve.
2011. jún. 27. 07:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A szívás egy jó inger hozzá, érdemes megpróbálni. Tejserkentő dolgokat szoktál szedni? Lehet, h beiktathatsz egy teát, homeopátiás bogyót, cikória kávét és növeli is a tej mennyiségét.
2011. jún. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez szerintem mindenkinél más.

Nekem nagyon kevés volt a tejem (császár plusz genetika), 8 hétig szoptattam csak, végig kapott mellé tápszert is a lányom.

Én kaptam egy kézi mellszívót, azt a pumpásat ami trombita alakú.Aki használta, neki nagyon bevált, nekem egyáltalán nem.Elektromosra kár lett volna beruházni, nem nagyon bíztam benne.Kézzel tudtam fejni, kb 20 ml-t alkalmanként és az is vizes volt így mindig kiöntöttem, egy-két kivétellel.Segít ha hallod sírni a babádat.Akár fel is veheted a hangját mikor sír és hipp-hopp megindulhat a tejleadás.Mikor 4 hós lett a lányom elkezdett nyűglődni a fogával én meg megpróbáltam mellre tenni és láss csodát jött is a tej, mert a lányom üvöltött közben.Pedig előtte csak 1-1 csepp jött 2-3 naponta zuhanyzás után!

Szerintem olyan mellszívót válassz ami a legjobban utánozza a baba szívó mozdulatait.

Hiába drága egy mellszívó, ha nem indítja be a tejleadó reflexet kidobott pénz az egész.

Amikor csak kell tedd cicire a babádat és igyál Laktoherb-et vagy szedj homeós bogyót, de a kettőt egyszerre soha, mert közömbösíthetik egymást!

6 hós a lánykám

2011. jún. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos cicire nem lehet tenni, minden alkalommal sír közben, ha nem éhes, akkor nem kell neki, ha éhes akkor meg a cumisüveget kéri, mert az könnyebb meló. Pedig legkisebb lyukút használunk.

Tejserkentő teát ittam az első hetekben, de nem nőtt a tej mennyiség, most próbálok másfajtát majd, szüleim hoztak Mecsek teában tejserkentőt és hoztak alkohol mentes söröket is. Aztán a kézi mellszívóval hátha tudok még neki leszívni, nem szeretném, ha két hónaposan már nem tudna anyatejhez jutni egyáltalán. :(

2011. jún. 27. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom két hónaposan elutasította a cicit, egy hétig szenvedtünk hátha "csak" cicisztrájk, de csak sírt szegény, így maradt a fejés. Kézivel keveset tudtam fejni, így többek javaslatára vettem medela elektromos mellszívót. Sokszor 200ml-t is le tudtam vele fejni, be is indítja a reflexet, nekem nagyon bevált még a fagyasztóba is jutott tejci. Így 5 hónapos koráig tudtam Neki adni anyatejet, utána is csak azért hagytam abba mert már nem kellett Neki.

2011. jún. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elektromosra sajnos nem tudunk beruházni, nem túl nagy összegből tudunk gazdálkodni havi szinten, így is a család segít sok mindenben. Kézit is használtan nézek, sokan az aventet ajánlották, hogy az jó, úgyhogy azzal próbálkoznék meg.
2011. jún. 27. 10:04
 6/6 anonim ***** válasza:
szia!2 hónapos a kisfiam az elején nem tudott szopizni,így fejtem 8 hetes koráig elégvolt a tej fejtem is meg szopizott de a szopi nagyon nehezen ment,most ki kell egészítenem tápszerrel sajnos,de hiába iszom rengeteget meg a mecsek tejszaporító teát,nem lesz több tej,aventes kézi éss eléektromos van családból kaptam kölcsön,leszedi mindkettő,csak a kézi hosszabb idő de bele kell jönni
2011. jún. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!