Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy hibát követtem el? Három...

Nagy hibát követtem el? Három hónapos babának keksz.

Figyelt kérdés

A történet:Éppen kekszet rágcsáltam babám előttem feküdt.Nagyon figyelt engem,és egyszer csak elkezdett cuppogni.De nagyon.Közben vigyorgott folyamatosan.(éhes nem lehetett mert előtte egy negyedórája evett)Én meg gondolkodás nélkül adtam neki egy kicsit.:(Amint a szájához ért fintor nélkül eltüntette...Aztán tovább vigyorgott,majdhogynem kacagott,és még jobban cuppogott.De nem adtam neki többet mert akkor jutott eszembe hogy ez nem biztos hogy jót tesz neki...

Szerintetek is hülyeséget csináltam??


2011. jún. 27. 12:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
Hát, hogy a gyereknek helytelen vagy helyes, hogy adtál az amint látod nézet kérdése. Van aki azt mondja, hogy igen van aki, hogy nem. Mint már írtam, néhány generáció múlva úgyis mások lesznek az ezzel kapcsolatos elvek. Dehogy valaki azon legyen felháborodva, hogy te magad minek ettél, mert nem egészséges....
2011. jún. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen úgy látom teljesen nézőpont kérdése az egész...Abban is biztos vagyok hogy az unokáimat már megint más irányelvek szerint fogja nevelni a lányom.Mint ahogy édesanyám is furcsáll pár dolgot.Pl.Édesanyámnak is sok teje volt,mégis elkezdett nekem adni már 2,5-3 hónaposan almapürét keksszel és társait.Akkoriban az volt a normális,és láss csodát,itt vagyok édesanyaként egészségesen,allergia nélkül.Tényleg mindenkinek magának kell eldöntenie hogy hogyan neveli a saját gyerekét.Itt vannak pl.a dohányos anyukák.Én nem nézem le Őket sem.Az Ő döntése az ő gyereke.Régen mindenhol vágni lehetett szinte a füstöt,az anyukák is csak a terhesség alatt tették le cigit.Aztán megszültek,és újra dohányoztak.Akkoriban az hogy egy nő dohányzott szinte sikkesnek számított.Na de elkanyarodtam a témától.Úgy gondolom hogy minden válasz hasznos volt kivétel nélkül.Köszönöm...:)
2011. jún. 27. 13:45
 13/20 anonim ***** válasza:
72%
12.39 jaj ne legyünk már ilyen kockafejű könyvből biflázó anyukák! ugyan mi baja lenne egy falat keksztől meg annyi citromtól? ? ? SEMMI!!!!
2011. jún. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem se lesz ettol komolyabb baja.En is megnyalattam vele az almat amit ettem,nem halt bele.

12:39es es aki semmit sem kap 6hos kora elott hogy a tokom.. lesz allergias aruld mar el nekem.

Ezek az uj iranyelvek megorjitenek.Ne vidd ki a levegore x korba add ezt meg ezt.Persze nem adok tejet egy 5hos babanak de tulzasba se kell vinni.

Egy falatnyi keksz se volt(gondolom en nincs nagy szaja a picurnak ,nem egy fel kekszet kapott)

2011. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egy falatnyi keksztől semmi baja nem lesz, de az tényleg érdekes, hogy elnyammogta, és nem tolta ki a nyelvével.
2011. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező:

Kaptál bőven a sok könyv-anyától, nincs igazuk.

Mértéktelenül nem adtad a picinek a kekszet, és igen anyáink minket még kekszes almapürével etettek, az volt az első hozzátáplálás.

Nekem még mindig megvan a csecsemőkori almareszelőm /békebeli üveg/, és most 41 évesen azon reszeltem az almát a lányomnak.

Szerintem módjával mindent lehet adni a gyereknek, de figyelni kell a reakciókat, nem allergiás-e valamire.

2011. jún. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

jaj ne legyünk már ilyen kockafejű könyvből biflázó anyukák!


Sajnos sok van belőlük. Persze nem baj ha csak a saját gyereket akarják nevelni, de amikor másokat hülyének néznek akik nem így csinálják az már baj.


KI csinálja jól? Az, aki nem könyvből és netről nevel, hanem a gyermeke szükségletei szerint. ÉSSZEL gondolkodva, egy nyalintás keksztől nem lesz baja.

De hát ha a könyv meg a net azt írja hogy nem szabad akkor sajnos bizonyos anyukák egyből szentségtörésnek érzik a dolgot és hálát adnak hogy ők csak tejet adnak és semmi mást :)

2011. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
5%

Tegnapi válaszadó vagyok akit 59%ra lepontoztak.Egyébként pedig 14hónapos a lányom,10hónapos korában kapott elöször kekszet,s a mai napig szopizik. Nem tudom miért kellett igy ennyire lepontozni.Ha nem hiszitek el hogy a citrom jó allergia ellen akkor ha hazajön anyum akkor elkérem tőle a könyvet amiben olvastam, s lefotozom s feltöltöm ide.Egyébként ez a Mérgek és ellenanyagaik lexikona volt.De ha nem akkor nézzétek meg itt ezen a linken is: [link] irja?

A citrom segít az allergia megelőzésében, a C vitamin és a citromban található más anyag lehetővé teszi az immunrendszernek, hogy interferont termeljen, amely fehérje-összetételű, enzim-szerű anyag, amely gátolja a vírusok szaporodását.Igaz nem egy tudományos oldal de több helyen is irják a neten.


Megkérdeztem a dokinőnket(aki egy tapasztalt 6x-en éves már,) s ő is azt mondta h kekszet a legujabb kutatások alapján a szoptatás alatt kell adni. Egyébként egy nagyon jó barátnőm is elment egy orvosoz,mert ő,az apuka is allergiás sok mindenre és hogy mikor adják a kekszet,kenyeret a fiuknak.A doki szt mondta hogy szoptatás alatt kell megismertetni az alergizáló dolgokat!

Azt hogy mi már 3hósan kaptunk paradicsomot meg egyebeket. Az idők változnak.. Szóval.... MINDENKI ETTESSE ugy és AZZAL a gyerekét amivel és ahogyan jónak látja. Esetleg doktori,védőnéniii javaslat alapján.25L

2011. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
43%

14.05 ne aggódj, nyilván azok pontoztak le akik nem így csinálják, ugyanis a lepontozás nem a hasznosságot jelöli a gyakorlatban, hanem azt hogy "én így csinálom-e vagy sem" - legalábbis gyermeknevelés témakörben.


Egyet fontos megjegyezni mindenkinek: arany középút! Az sem jó ha a gyerek 6 hónaposan már oldalast eszik, de sok olyat is olvasok itt, hogy "kislányom 8 hónapos és most ismerkedünk az almával" - na ez sem normális, mert a gyermeknek bizonyos kor után már egyszerűen SZÜKSÉGE VAN bizonyos anyagokra, vitaminokra, amik az anyatejben NINCSENEK meg.


Édesanyáink idejében azért kellett korábban kezdeni a hozzátáplálást, mert azt vallották az anyatejben nincs meg minden egy 3-4 hónapos gyermek egészséges fejlődéséhez.


Ma meg azt mondják, 6 hónapig csak szopi, aztán ehet fokozatosan mást, de ha tud az ember lánya akkor szoptasson a gyerek diplomázásáig különben szegény nem lesz egészséges és ekcémás lesz és allergiás, ha nem szopizik még szaladgáló óvodás korában is.


Mindenki úgy csinálja ahogy akarja, de a józan ész kell hogy döntő legyen, nem a túlzások meg a tankönyvet magoló huszonéves, gyermektelen védőnénik bemagolt mondatai a "legújabb kutatások" címke alatt.

2011. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%

Egyébként tapasztalt, elismert gyermekorvosom mesélte pár hónapja hogy mostanában rengeteg a lassú fejlődésű gyerek, régebben sokkal hamarabb mozogtak a babák, most szinte hetente küld el 9-10 hónaposokat vizsgálatra akik még épp csak oldalra forogni tanultnak meg.....vajon miért?


Mert napjainkban az a divatos elv, hogy minél tovább babábbá tartani a babát. Kisgyermekkorba lévő gyerekek, akiknek az éhséget gagyogással, tányér és kiskanál odahozásával (KISARKÍTVA, nehogy valaki belekössön) kéne jeleznie, sokan csak anya pólóját cibálják (meg a homokozóban minden nőnemű lényét, tapasztaltam) anya meg gügyögve kérdezi "eszel cicikét?"


És még csodálkozik a doki hogy sok a lassú fejlődésű baba és gyerek...

2011. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!