Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos lányunk folyamatosan szopja az ujját?

Figyelt kérdés

Egyfolytában a szájában van a kis keze.

Néha még a cicizést is abbahagyj,a csak hogy az ujját szopja, és csak akkor ha jobb oldalán fekszik.- ez nem lehet valami neurológiai dolog?


Megyünk dokihoz nemsoká, csak aggódom


2011. jún. 27. 14:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Ez teljesen természetes, életkorának megfelelő dolog. Inkább előtte jár némely kortársának, mert ő már nagyon önálló, meg tudja magát vígasztalni egyedül is, nincs folyton az anyjára utalva. Az is lehet, hogy jön máris A FOGACSKÁJA, NEM AZÉRT VAN FOLYTON A SZÁJÁBAN A KEZE?
2011. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Élvezi szerintem.

Örüljetek neki!

jobb, mint a cumi.

2011. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

igen, mocorog a fogacskája! akkor azt mondjátok ne aggódjak?

Nem is fogadja el a cumit már 2 hónapja.


de az is normális, hogy amikor a jobb oldalán fekve szoptatom akkor kb félpercenként abbahagyja és fordítja oldalra a fejét a kis ujjáért, hogy azt szopizza.

Nem fura ez?

2011. jún. 27. 14:17
 4/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj magában az ujj szopás. Nem lesz semmi baja. Lehet, hogy nehezebben ürül a tejed, és azért nyugtatja magát szopás közben is, vagy jól lakott. A kéz jó játék. És van olyan, hogy az egyik kéz ügyesebb, ha jobb oldalon fekszik lehet, hogy könnyebben hozzáfér. Én nem aggódnék emiatt. A gyerekek mindent a szájukba dugnak,kezüket, játékot, lábukat, a mi karunkat. Majd írd meg, hogy feleslegesen aggódtál-e, kíváncsi vagyok.
2011. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahogy egyre aktívabb, lesz olyan is, hogy 20 mp.ként lejön a ciciről, mert meglát valami csillogót a plafonon, vagy csak inkább gagyogna hozzád valamit... Örülj, csak felfedezte a kezecskéjét, és élvezi, hogy van neki ilyen játéka!
2011. jún. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nem fura. Biztos viszket az ínye. Talán szopás közben még jobban.

Ne legyél ilyen aggódós!

A babák tudják, mit kell csinálni!


Ha baj lenne, azt észreveszed. Annyira sírna, pl. görcsben lenne, sikítana, vagy tényleg nagyon furcsa lenne, stb. Ahol baj van, az egyértelmű sajnos.


Örülj a kicsidnek, és fogadd érdeklődve, hogy miket talál még ki !:))

2011. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem se fogadta el a cumit babom de nem is eroltettem azt akartuk hogy az ujjat szopizza mert az mindig ott van neki.

Gyakran volt hogy bedugta az ujjat is a cici melle es ugy probalta a 2t:)

Most 7hos meg mindig szopja az ujjat persze minden a szajaba landol mar 2 foga is kijott.Hamar kezdotott nala a "fogzas"(persze a fogcsirakra gondolok) azt hiszem 2hos koratol az oklet ragta es nyaladzott rendesen.Nem hiszem hogy baj lenne.Igaza van az egyik valaszolo a baj egesz maskepp mutatkozna.Ne aggodj.Jo babazast

2011. jún. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

most fekve szoptattam és így nem csinálta.

Csak azért aggódtam, mert alig evett :)

Köszi mindenkinek a kedves választ!

2011. jún. 27. 16:47
 9/18 A kérdező kommentje:

nem lehet, hogy abban a mellben kevesebb a tej?

mert tuti kevés, alig tudom fejni

2011. jún. 29. 10:54
 10/18 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz az újacskájáról leszoktatni...ha már nagyobb lesz mindig ott lesz az újja, nem tudod tőle elvenni és kidobni mint a cumit.Bocsi a negatív választ.Jó babázást és sok egészséget:)
2011. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!