Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a legkorábbi időpont,...

Mi az a legkorábbi időpont, amikortól teát adtál a babádnak?

Figyelt kérdés

Hány hónapos kortól? Ezt befolyásolja az évszak?


Persze cukor nélkülit.


Szoptattál (kizárólag) még, vagy hozzátáplálás alatt?


Korrekten légyszíves, 1. baba.


2011. jún. 29. 00:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Milyen fajtát? Hol szereztet be? Ízesítetted? (Pár csepp citromra gondolok, pl.)
2011. jún. 29. 00:46
 2/10 anonim ***** válasza:

kamilla teát, nem is tudom, 2 hónapos volt talán. orvos ajánlotta, 3 napig 1-1 decit ivott a babám mert egy hete nem kakilt.

aztán 7-8 hónapos korában vettem talán milupa? granulátum teát, az 6 hónapos kortól van, és tartalmaz cukrot, naponta egyszer kap a 1,5 decis üvegébe, azon kívül vizet iszik

2011. jún. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Par hetes volt. Nekem ugy mondta az orvos, hogy minden dl teahoz 1 teaskanal cukrot adhatok. Citromot nem raktam bele. Gyogyszertarban vettem vagy Mecsek babateat vagy Babamosoly babateat edeskomeny-kamilla kevereket. 8 honapig anyatejes volt, a tea utan szinte sosem volt baj a pocakjaval, bufi-puki kiszabadult par kortytol. Nem evszakhoz kotottem.
2011. jún. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, zöld kéz!
2011. jún. 29. 01:08
 5/10 anonim ***** válasza:

3 hetes kórtól, hippes granulátum tea (mentás és nagyon finom!) babamosoly mecsek baby, stb... citromot én se tettem bele de cukrot igen, mézet kifejezetten mondta hogy ne tegyek bele mert botulizmust (vagy mit) okozhat az meg halálos is lehet!


08:23as válasz az enyém

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is kb. 2 hónapos korában adtam neki egyszer kamilla teát, azután pedig olyan 3,5-4 hónapos korától issza a Milupa csecsemőtea gyümölcsös változatát (granulátum). Imádja. A Hipp-es csomagban lévő termékmintákat is megitattam vele, de azok közül egyik sem jött be. A vizet nem issza meg. Ja, meg egyszer-kétszer kapott korábban csipkebogyó-hibiszkusz teát gyengére elkészítve egy pici cukorral (kb. 3 hónaposan).
2011. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20 hónapos, és még nem adtam neki teát.
2011. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a gyermekorvosom, aki tiszta bio :) hogy nem kell teát adni neki, főleg nagyon pici babának nem!


Mivel minden egyes gyógynövénynek van valami hatása. Pl kamilla teát (székletet csinál, hashajtós) azért nem mert homeopátiás szempontból a kicsi szervezete úgy reagál rá, amire az adott gyógynövény éppen használatos, azaz meghajtja ...

DE ha mindenképpen teát akarsz adni neki csak csipkebogyót, és azt is csak hat hónapos kor után - az az egyetlen ami neutrál a szerveztre, és tele van mégis vitaminnal. Hidegen elkészítve a leghatásosabb, mivel úgy megmaradnak a vitaminok. Persze ízesítés nélkül! Megszokja a cukrot, aztán utána mindent csak cukorral lesz hajlandó meginnni... csupa káros..

Egyébként adtál már neki teát azóta?

2011. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Pocakban van még... :)
2011. júl. 28. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:
jessszus maris... valaki azt írta itt az előbb,hogy egy dl-hez egy teáskanál cukrot lehet adni??????????????????????????????????????????????????????????????????? ez durva, még felnőttnek is sok.. Mi lesz abból a gyerekből, szervezetéből, akit újszülött kora óta hozzászoktatnak a cukorhoz, ilyen durva mennyiségben???? ez hatalmas felelőtlenség. tudatosabb szülő ennek jobban utánanéz, és semmit sem hisz el a dokiknak.... remélem nem lett neki adva cukor...
2011. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!