Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj ha délután nem...

Nagy baj ha délután nem hajlandó aludni 11 hónaposom?

Figyelt kérdés
reggel 5kor kel, alszik 10-12ig, és eddig aludt még 4-5 ig du, de már napok ota nem akar, este meg leragad a szeme nagyon korán. délelött sem tudom korábban letenni, mert korán kel és már 8-9kor fáradt. mit tegyek?
2011. jún. 29. 11:42
 1/5 Timpike válasza:
próbáld meg korábban le fektetni , és a du alvás között vidd el sétálni, hogy a levegőn legyen, háta nem fog hamarabb felkelni
2011. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát pedig át kéne szervezned a napját.

ilyenkor a lányom már csak 1* aludt délben.

minden nap egy kicsivel húzd tovább a délelőtti lefekvést, hogy tolódjon ki délig.

akkor már nagyon jó lesz, ez 1-2 hét alatt sikerül. főleg, hogy nyár van, ebben a nagy melegben átalussza, amíg nem lehet kimenni a napra.

délelőtt , délután meg lehet sétálni.

kicsit nehéz időszak, de jobb lesz mindenkinek.

amikor nagyon fáradt volt, akkor csináltam egy negyed órás kimenőt az udvarra, ott elfoglalta magát, így húztuk ki az alvást.

2011. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom 11,5 hónapos, mi is ezzel küzdünk. Hol összejön az délutáni alvás, hol nem. Ez hetente változik, és ezzel az őrületbe kerget...

Ha nagyon sokáig nem tud elaludni az ágyában, akkor vagy kakis a pelus, vagy nem is akar. Ilyenkor kiveszem, hadd menjen, és max este 8kor alvás!

Bár nálunk reggel 7ig csend van, ha délután alszik, az esti kaját csúsztatom 3/4 9ig.

Szerintem, ha úgy látod, elég neki a napi egy alvás, a délelőttit próbáld szépen lassan kitolni pl délig. Fél 12kor kaja, aztán alvás.

Lehet, így este hamarabb elalszik, de hátha nyúlik a reggeletek, és a nappal is kiszámíthatóbb lesz. Én legalább is meg fogom próbálni, ha végképp nem akar délután aludni.

Kitartás!

2011. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sziasztok köszi a tanácsokat, már én is probáltam hogy kitolom a délelötti alvást, de ma is 9kor elvittük 3 kereküén a városba hogy kicsit még sétálunk, hangok, emberek stb,, erre elaudt a 3 kerekünk, nagyon vicces volt, egyszerüen lehetetlen kitolni az idöt, már volt hogy elvittük játszotérre, akkor nekidölt a hintának és eléaludt 10kor, nem tudok ez ellen tenni, de reggel 5kor már nem is lehet vissza altatni, még nem tud menni de ugymond rohangál az ágyában:)
2011. jún. 29. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. A lányom hajnalban kelt,és 9-10órskkor már hulla fáradt volt. Délután 5körül megint aludt,de volt olyan hogy este 10-12kor még nem volt hajlandó aludni.

1éves kora után átálltunk más napirendre,és napközben csak egyszer aludt. Olyan dél,fél 1felé alszik el,és 2órát durmol. Így viszont reggel 8körül kell,és legkésőbb 9kor már alszik. Megváltás mindkettőnknek.

Szerintem ti is álljatok át a napi 1 alvásra. Eleinte nehéz lesz,de megéri!

2011. jún. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!