Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelusról vélemény?...

Niktoon kérdése:

Mosható pelusról vélemény? Tényleg különleges mosószerrel és öblítővel kell mosni? Tapasztalat? Jobban megéri, mint az eldobható, biztonságos, nem folyik ki?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 06:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én a régi, egyszerű textil pelust adom a lányomra. persil sensitive-vel vagy mosódióval mosom, mint minden mást is, nem kell külön mosószer hozzá. nem kell öblítőzni, ahogy a többi babaruhát sem.

hamarabb átázik, ezért éjjelre, illetve ha vendégségbe megyünk, akkor eldobhatót adok rá. többször lesz pisis-kakis a ruhája. ennyi hátránya van. (ezzel úgy vagyok, hogy a mosógép mossa, nem olyan nagy probléma, szüleink, nagyszüleink idejében nem lehetett egyszerű gép nélkül.)

előnye viszont sokkal több van:

-olcsó (kb 30.000Ft-ot költöttem rá. most lesz éves. kb. heti 30pelenkát spórolok meg, az 1 év alatt kb.1500db, 50Ft-os pelussal számolva 75.000Ft. és ez még csak 1 év, 1 gyereknél a különbség.)

-környezetbarát, nem termeljük a szemetet

-bőrbarát, soha nem volt piros a babám popsija, pedig érzékeny bőrű

-következő gyerekeknél is használható

-tisztább a mosott anyag, mint a gyártósorról lejövő papír

-hamarabb lesz szobatiszta

2011. jún. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugyanannyira megtartja a cuccot, mint az eldobható. Én sima mosószerrel mosom (de jó, ha valami bőrbarát cucc, nehogy a baba bőrének kellemetlen legyen). Igen, jobban megéri. Egyhuzamban persze drága megvenni több darabot, mert egy kb. darabja annyi, mint az eldobhatónak egy csomagja. Viszont ugye ebből nem kell annyit venni, ráadásul, kistesó(k) esetén a pelenka már ingyen van. :)

Mi ilyet használunk (már a 3. babánál):

[link]


És nem egyszerre vettünk meg sokat, hanem már a 9 hónap alatt vettünk folyamatosan, havonta 1-2 darabot, így mire megszületett, már volt 15 darab pelus. Utána már csak 2-t vettünk. A 3. baba pedig ugyanazt használja, amit az első. :)

Ráadásul alig jelent többletmunkát, szinte ugyanolyan egyszerű a használata, mint az eldobható pelenkának.


A mosható pelenka előnyei:

[link]

2011. jún. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


[link]


Esetleg erről a pelusról vélemény?


Kedves előző válaszoló! A pop in pelusnak darabja a 4500 Ft?

2011. júl. 1. 08:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a pelenkát, amit linkeltél, sajnos. :S

Igen, 4500. De még így is sokkal jobban megéri, mint az eldobható. Meg egy méret van, úgyhogy a pici születésétől a szobatisztaságig lehet használni ugyanazt és a pelenka-belső és külső is egyben van, nem külön kell megvenni. Ha csak egy babát terveztek, akkor szerintem elég egy olcsóbb fajtára beruházni, mert nálunk a 3. gyerkőcnél teljesen megtérült az ára (sőt, már az 1.-nél is :D).

2011. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt is ajánlom. én csak pelenka külsőt vettem (alsó sorban, kék), azt teszem a hagyományos textil pelus fölé. annak 300Ft darabja. külső 1.500, abból csak 1-2 db kell.

2011. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Most a 2. babánkat várjuk. Az első csemetém 2,5 éves, nappalra szobatiszta, éjszakára eldobható pelus van még. Kiszámoltam, hogy eddig 300.000 Ft-ba került a pelus, ráadásul nem is a legdrágábbat használjuk. Amikor első kicsimmel voltam terhes, még nem tudtam, hogy van már ilyen modernebb textil pelus is, pár hónapja fedeztem fel a kismama újságban.
2011. júl. 1. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Én az mkbaby.hu-n vettem, van a csajnak egy blogja is, most nem tudom fejből,de fent vannak a facebookon is. Én aio-t használok, és meg vagyok elégedve, eddig összesen kétszer lett kakis a ruhája hónapok alatt. Átázni akkor ázik át,ha nem figyelek és kilóg a betét a külsőből:) Én húsz darabot vettem, de már visszajött az ára,kiszámoltuk. Heti kétszer mosok így, és egy barátnőm varrt még belsőket hozzá,plusz kísérletezek saját varrású belsőkkel is. Éjszakára eldobhatót kap, mert az éjszakai betétje még nem tökéletes. Nem ázik át, de rettenetesen pisis lesz, egyszerűen lusta vagyok, és az eldobhatóval tovább hagy aludni:))))
2011. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!