Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megérzi, meghallja az anyuka,...

Megérzi, meghallja az anyuka, ha a gyermekének leáll a légzése?

Figyelt kérdés
bölcsőhalálra gondolok, ha éjszaka történik
2011. jún. 30. 06:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha van légzésfigyelőd akkor igen.Ha nincs és alszol,akkor nem valószínű (akkor nem lenne bölcsőhalál,mert a gyerek tovább lélegezne ha ébreszted)
2011. jún. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Van, aki igen. De ha valamilyen okból a babád a veszélyeztetett kategóriába tartozik, akkor vegyél légzésfigyelőt.
2011. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
A legtöbb anyuka igen. De a bölcsőhalkál nagyon ritka,és ha a légzésfigyelő jelez,akkor sem biztos,hogy tudsz rajta segíteni. Legfeljebb megnyugtató számodra,hogy van légzés figyelőd.
2011. jún. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem érzi meg .Arra vana légzésfigyelő.
2011. jún. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy megérzi vagy én megérezném. Ugyan úgy, ahogy mást sem érzek meg feltétlenül (persze azért van, hogy bejön valami, de az igen ritka) És sajnos van olyan az ismeretségi körben, akiknél már történt bölcsőhalál. Bár megérezte volna az anyuka.

Igen, valóban a légzésfigyelő max annyiban segít, hogy jelez, ha gond van. De jelez és még van idő arra, hogy próbálj cselekedni. Ellenben, ha nincs légzésfigyelő, akkor megtörténik a baj és vagy észreveszed, vagy nem.

2011. jún. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az anyukák 90 % hulla fáradt estére!!!Azt meghallja ha mocorog a baba,de azt kétkem,hogy észrevegye,hogy nem vesz levegőt!!!Használni kell légzésfigyelőt!Mert igenis tudsz rajta segíteni,ha leáll a légzése.Mert szinte mindig elég egy fizikai inger,egy megrázás,csípés vagy bármi.Ugyanis a bölcsőhalál szimplán annyi,hogy a baba elfelejt levegőt venni.Ez fizikai ingerre általában helyreáll!!!!

Sajnos 3 évvel ezelőtt a családban történt egy ilyen tragédia,mert az anyuka hülyeségnek tartotta a légzésfigyelőt merthogy "az én babám egészséges" címszó,és az is volt!!!De a bölcsőhalál nem mindig válogat,hogy egészséges vagy nem egészséges baba,bárkivel megtörténhet.Ő is azt mondta,hogy együtt alszanak és meghallja.De mit, könyörgöm?????????Akkor épp ez az ,hogy nem hall semmit!!!!

2011. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Akinek volt,leírná mekkora volt a babája?Köszönöm!
2011. jún. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát szerintem sem. Ma pl. semmi szuszogást nem hallottam a fiam felől, hozzáteszem nem erre ébredtem fel, hanem a nagyobb szólt, hogy pisilnie kell. Ha történetesen valóban nem vett volna levegőt, és a nagy sem ébreszt, dehogy veszem észre...Pedig ott alszik az ágyamtól 20cm-re (az ágya az enyém mellett van).

De nem is nagyon figyelgettem tovább, mert erre ott van a Légzésfigyelő.

Nálam mindig megy, 18 hónapos koráig biztosan!

2011. jún. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 08:17

Mire gondolsz? Volt/van légzésfigyelőnk.

A lányom 3500g a fiam 3750g volt mikor megszülettek.

2011. jún. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem igen, biztos sokszor előfordul.
2011. jún. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!