Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most lesz 3 hónapos a babám....

Most lesz 3 hónapos a babám. Kizárólag anyatejes, ált.6szor-7szer eszik egy nap, szépen hízik, nagyon sokat mosolyog, koszos pelusok rendben. Mégis aggódom, nem alszik-e túl sokat?

Figyelt kérdés
Este 9-10 fele alszik el, ált. felkel egyszer szopizni hajnalban, de van h kimarad, és csak reggel 6-8 fele. Enni felkel, de amúgy akár délig is visszaalszik, sőt napközbeni szopik után is egy órával alszik, igaz akkor "csak" 20p-60p között. Azt vettem észre, ha látja h reggel még mellette fekszünk, akkor Ő is alszik, de ha felkelünk, akkor Ő sem alszik. Örüljek inkább h ilyen babám van, vagy mi se aludjunk mellette sokáig hogy keljen fel, és szóljak a gyerekorvosnak? Aggódom nehogy kevés legyen az éber időszak és a fejlődését ez hátráltassa. Egyébként mindent csinál amit kéne neki ennyi idős korban és nagyon kiegyensúlyozott, de első baba és nincs sok tapasztalatom. Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 1. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam szinte ugyanezt csinálja, ő 3,5 hónapos. Este szintén 9-10 körül alszik el, éjszaka csak azért mocorog egy kicsit, hogy hasrafordítsam, aztán alszik reggel 6-7-ig. Aztán a reggeli evés és játék után alszik kb. 2 órát, majd a délutáni evés után is ugyanígy teszi,a köztes szopiknál pedig kb. fél-egy órákat még mindig szunyál. Én is aggódtam, hogy nem-e sok ez, de végül is baja nincs, és picik ők még nagyon, sok alvásra van szükségük. Egyedül a késő délutáni és esti evés között nem alszik semennyit sem, mert az a játékidő apával és a mamákkal :-) szerintem ez normális viselkedés még most.
2011. júl. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Örülj neki!


Én 4 hónaposom is jó alvó, éjjel alszik 6 hetes kora óta kb., este 9-10-től reggel 8-9-ig, napközben változó, van, hogy csak fél óra, óra, van, hogy 3-4 órák.


Gyerekdoki: amelyik baba éjjel alszik, nappal azt csinál, amit akar. :D

2011. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy ilyen jó alvó a babád.Az én kislányom 15hónapos és még egyszer felkel hajnalban enni.Nekem mindig azt mondták mikor pici volt a lányom,amelyik baba sokat alszik az jól fejlődik.
2011. júl. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnyugtató válaszok :) köszönöm szépen
2011. júl. 1. 23:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyan ezt csinálja!Ne aggódj!A szervezete tudja, hogy mire van szüksége!!

Nekem lassan 2hónapja átalussza az éjszakát,reggel 9kor felkel enni aztán megint 12ig alvás...Lerakom délután a játszószőnyegre ott is bealszik 1órácskára!Este fürdi és evés után lerakom és alszik is!

Mi találó nevet adtunk, mert Álmos a neve :)

2013. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!