Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hós babátok, mennyit hízik...

10 hós babátok, mennyit hízik kb. egy hónap alatt?

Figyelt kérdés

Már múlt hónapban is csak 25dkg-ot hízott, most meg csak 20-at. A gy.orvos szerint min.40 dkg-ot kellene. Na de mit csináljak vele? Jól eszik, csak egy pillanatra sem áll meg. A gy.orvos szerint ettől függetlenül kellene a 40 dkg-ot "produkálnia".

3230g-mal született, most 9300g.


2009. márc. 27. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem aggodalomra semmi ok. Az én fiam is alig hízott ennyi idősen, mert állandóan mozgott, meg nem állt, csak ha aludt, vagy evett. A gyerekorvos a könyveben leírtakat mondja, de nem lehet minden gyerek fejlődése egyforma. A súlya teljesen normális ennyi idősen. Jó kérdés, hogy mit csinálj vele? Tömjed? Annyit eszik, amennyi neki kell, mást nem tudsz csinálni. Az én fiam pl 2,5 évesen is csak 12 kiló. Sőt ha jól emlékszem, volt olyan hónap, hogy nem is hízott!
2009. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Figyu! az én lányom pont egy kilóval született többel, mint a Te babád, 4200 g volt. Most 10 hónapos és egy hetes és 9400 g. Szóval nyugi. A 8-9 hónap között 16 dkg- ot hízott, most meg 52 dkg-ot. Nyugi. Van olyan ismerősöm akinek a babája 8 hónapos kora után nem hízott többet 20 dkg-nál és másfél évesen még nem volt 10 kg.

A dokidnak meg nincs igaza, ebben a korban szerintem ritka az a baba aki 40 dkg-ot hízi és nem is kell neki ennyit. Lemozogják.

Jó babázást

2009. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan volt 8 kg, pedig 3550-nel született. 7 hónaposan jöttek a fogai, nem evett rendesen, kicsit később elkezdett mászni és nincs egy pillanat megállása se. Az utóbbi 3 hónapban havonként 19 dkg-ot hízott. Az első hónapba elszörnyűlködtek tanácsadáson, a másodiknál hümmögetk, most meg föl se tünt.Doktornéni azt mondta, látja hogy fejlődik, minden okés.
2009. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. márc. 28. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!