Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha megcsinálom a tápszert és...

Ha megcsinálom a tápszert és a babám nem issza meg később megmelegithetem? Ha igen hogyan? Meleg vizben vagy mikroban? Mennyi idővel később és hol tartsam addig hűtőben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:

A tápszert mindig frissen készítsd és 2 órán belül add oda a babádnak.Ha nem issza meg ebben az idő intervallumban akkor öntsd ki és csinálj frisset.

Szerintem ha mondjuk fél óra múlva eszi meg attól számítva mikor megcsináltad akkor megmelegítheted, de öntsd át egy üveg vagy porcelán edénybe, ne a műanyag cumisüvegben melegítsd.Különben én nyáron egy órát tartok elfogadhatónak, télen meglehet a 2 óra, de nem szoktam megmelegíteni.Nyáron eleve csak langyosra csinálom, mert melegben nem akar a babám meleget enni.Vagy megcsinálom 15 perccel hamarabb és pont jó lesz mire eszik.

6 hós a lányom

2011. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja és én mindent mikróban melegítek utána pedig jól megkavarom, vagy jelen esetben összerázom.

Első voltam

2011. júl. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, 2 órán belül lehet csak odaadni a babának. Ha sajnálod, hogy ki kell önteni, akkor azt mondom, hogy még nagyon sokat ki kell még majd öntened, ez már csak ilyen. Kb. majd tudni fogod, hogy mennyi elég neki, nálunk sokszor nem fogy el és öntöm is ki. De annyira változó, hogy mikor mennyi kell neki, inkább kicsit többet csinálok, hogy biztos elég legyen neki.
2011. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Erről sokan máshogy vélekednek, vannak akik úgy, mint az előttem szólók, sokan pedig úgy, hogy bőven el van a hűtőben. :)

A mi leányzónk 2 hónapos múlt, és a kezdetektől kell neki hozzátáplálás, kevés a tejem sajnos. A tápszert a kezdetektől a hűtőbe tesszük, ha nagyobb adag marad. Ha kevés, akkor kiöntjük. Éjszakára is előre elkészítjük (védőnő javasolta), és betesszük a hűtőbe, majd gyors mikros melegítés, összerázás, mert nem egyenletesen melegít és kész is. Semmi baja nem volt még a babának, hogy nem minden esetben frisset kap.

2011. júl. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 2. 18:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mi cumisüvegben melegítjük, azzal sincs baj, ha nincs kimondottan feltüntetve a cumisüvegen, hogy nem bírja a mikrot. A cumi részt levesszük természetesen, és úgy melegítjük meg.
2011. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is hűtőbe tettem, ha több megmaradt. Nekem még a korházban mondta egy 4 gyerekes anyuka. Több óra elteltével sincs semmi baja. De azért mindig ellenőríztem melegítés után. Szerintem ez az elővigyázatosság, hogy 2 órán belül, túlzó és talán nem is a mi éghajlatunkra íródott. 14 hós babám sokszor elalszik az esti tápival, és csak 2-3-4 óra múlva folytatja az étkezést. Többször elvettem, ellenőríztem, semmi baja, se az íze, se a szaga se, az állaga nem változott meg. A kislányomnak semmi baja tőle.
2011. júl. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!