Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viszketés ellen valami tipp?...

Viszketés ellen valami tipp? (ekcéma)

Figyelt kérdés
Ekcémás foltjaink vannak főleg a vállon és a kar hajlatban. Szedjük a fenistil cseppet, de nem igazán hat, mert vakarózik szegény babám folyton. Rövid ujjúban nem is hagyom, mert véresre kaparja magát. Van valami ötletetek, mivel lehet elmulasztani a viszketést? 8 hós.
2011. júl. 3. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon megértelek, ugyanebben a cipőben jártunk! Már mindent rákentünk a gyerekre, több tízezer forintot költöttünk különböző krémekre... De ami bevált 100%-osan az az hisztaminszegény diéta volt, ami elég kemény dolog, de a babám meggyógyult tőle! Mivel sokat szopizott én is betartottam. Íme a lista, mit nem lehet enni:

minden, ami tartósított még akkor is, ha nincs benne tartósítószer, pl üveges bébiétel, konzerv, csomagolt sonka, májkrém

sajt

alkohol, különösen a vörösbor

élesztővel készült dolgok

tej

tojásfehérje

érlelt, füstölt hal

felvágott

néhány zöldség és gyümi: eper, banán, kiwi, ananász, mangó, azalt szilva, körte, málna, citrusféék, paradicsom, spenót, avokádó, gomba

szója szósz

sajt

mustár

ketchup

magok

csoki, kakaó,

kávé, fekete tea

disznóhús


Namost ezeket mind kizártam, egy hét alatt megszűntek a foltok és szép lassan visszavezettem mindent. Kiderült hogy nálunk a bébiétel, a sajt és a banán volt a ludas.


Ezen kívül szívből tudok ajánlani egy homeopátiás krémet, Halicar a neve, az is működött!


Mielőbbi gyógyulást kívánok a picinek!

2011. júl. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
úristen ez jó sok minden. én most a tejtermékeket hagytam el, de nem igen látom a javulást. lassan két hete már. és tényleg lehet a bébiételtől? mert ő leginkább azt eszik, csakhogy ezek a foltok már akkor is megvoltak, mielőtt el kezdte őket enni. akkor is lehet attól?
2011. júl. 3. 09:53
 3/15 A kérdező kommentje:
ja és mennyi ideig kell ezt a diétát betartani?
2011. júl. 3. 09:54
 4/15 anonim ***** válasza:
Az én 4,5 hós babámnál is most derült ki, hogy ekcémás. Ami nekünk elsőre bevált, az a Physiogel A.I.Lipolotion bőrápoló. Teljesen eltűntek a piros foltok és már nem is vakarózik, pedig nem egyszer sikerült véresre vakarnia magát neki is. Gyógyszertárban kapható és 5300 ft körül van az ára.
2011. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mielőtt még kiderült, hogy mi a baja, védőnőnk a Halicart ajánlotta, de nekünk egyáltatán nem segített semmit.
2011. júl. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a gyerekorvossal irass steroidos krémet, napi egyszer kell bekenni, nekünk is ilyen volt, 3 nap alatt elmulott , az én babám tejérzékeny gyanus, amiota diétán van, azota csak néha jön elö, még ugy vettem észre a csirkemáj és a meleg is kihozza, de nagyon ronda volt, konkrétan mintha rohadt volna az arc böre, pedig csak egy üveg tejes tápszert kapott, azota tejmentesen van,11,5 honapos
2011. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja, a steroidos krém pár szár ft, 2-300
2011. júl. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ja még az elsőtől kérdezem, hogy akkor mit ehettél? mert ebben elég sok minden van amit szoktam enni. de akkor mit egyek????
2011. júl. 3. 10:13
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a kenőcs hatásos ekcéma ellen, próbáljátok ki!

2011. júl. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de mi 14 éve szenvedünk az ekcémával :(

Semmitől nem múlik el, max enyhül.

2011. júl. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!