Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta hazajöttünk a kórházból...

Mióta hazajöttünk a kórházból állandóan sírni tudnék, és kicsit boldogtalannak érzem magam! Mindentől félek! Lehet ez szülés utáni depi? Elmúlik?

Figyelt kérdés

Állandóan bűntudatom van!

10 naposak vagyunk.Császárral kellett szülnöm már ez csalódás volt számomra!Tervezett baba,és nagyon -nagyon vártam már és most nem értem miért nem szeretem annyira amennyire kellene!Csak a fáradságtól vagy nem tudom!Félek attól is hogy a férjem elhagy minket mert nem tud aludni,pedig imádja a kicsit!!A fejemben jár az is hogy mostmár örökké aggódni fogok,és nem lesz egy nyugodt percem sem!Rossz anya vagyok?Nem értem magam!


2008. febr. 27. 09:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Igen ez a szülés utáni depi:) Én is így voltam,alig vártam,hogy megszülessen,de mikor hazajöttünk folyton sírtam: sírtam mert a baba sírt, ha felébredt azért ,szóval bármi történt sírtam.Én is nagyon rossz anyának gondoltam magam,hisz örülnöm kellett volna nem sírni,azt hittem nem vagyok mégsem alkalmas az anyaságra.Gondolom benned is ez zajlik. Nekem a párom volt az aki rengeteget segítet ez kb. 2 hónapig tartott és utána élveztem az anyaságot,ami csodálatos dolog.Ha a párod szeret benneteket miért hagyna el? ez butaság,ne beszéld be magadnak.És nem vagy rossz anya!! csak a hormonháztartásod még felvan borulva. Kitartást és boldog anyaságot kívánok:)
2008. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyátalán nem vagy rossz anya! Mi is évekig próbálkoztunk, jártunk kezelésekre, mire sikerült a baba / császárral szültem / mégis az első hetekben folyamatosan sírtam, úgy éreztem vége a párommal addig jól működő, összeszokott kis életünknek, mostmár mindig csak a gyerek...Az anyaság érzése nem alakul ki a szülés napján, hetek, sokszor hónapok kellenek, mire teljesen felszabadultan tudsz örülni a gyermekednek. Az én lányom 7 hetes, 2-3 hét alatt túl voltam a depis időszakon, azóta napról napra jobban szeretem, sőt imádom. Ha először rád mosolyog majd, az minden éjszakázást, depressziót feledted, hidd el túljutsz majd a mélyponton. Addig is ne tartsd vissza a könnyeid, természetes a sok sírás az első hetekben, a hormonok teszik és beszélgess sokat a pároddal. Az éjszakai sírások hamar elmúlnak, az én férjem már fel sem ébred, ha esetleg sír egy kicsit este a csajszi. És kétlem, hogy a kialvatlanság miatt elhagyna titeket, ez butaság.

Szorítok, hogy hamar túljuss a nehéz napokon.

2008. febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!Próbálok hamar túljutni! :-))
2008. febr. 27. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Szerintem mindenki átesik ezen, csak sokan tagadják. Ezek a fránya hormonok! El fog múlni, addig is kitartást!
2008. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez ugyan olyan hormonális dolgo mint a menzeszkor. azért mondják a nöknek, hogy mi van megjött? mert ilyenkor a hormonok dolgoznak (vagy nem) és érzékenyebbek vagyunk, és ugye a szülés igen nagy hormonális változás, így ez természetes, de vigyázni kell vele.
2008. febr. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap olvastam valamelyik oldalon, hogy a vajúdás alatt termelődnek azok az anyagok, meg öröm hormonok, amik a szülés utáni depit megakadályozzák. Tehát oxi-izé (nem tudom megjegyezni, szülésindító vagy gyorsító?)infúzióval és időzített császárral nincs ideje "átállni" a hormontermelésnek, pedig ezért lenne normál esetben ilyen nagyon hosszú a vajúdási és szülés előtti időszak. Nem találom, hol olvastam, pedig a készítmény neve is ott volt, amit az orvossal célszerű felíratni súlyosabb depi esetében, ami nem árt se anyának, se a szoptatott bébinek. Nem tudnál rákérdezni, ahol szültél vagy az orvosodnál? Valamilyen nőihormon készítmény. Ne kínozd magad, én értem, hogy Te valós veszélyként éled meg, amiről az eszeddel tudod, hogy nem az. Elsőbabás 22 hetes kismami
2008. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
NEM KELL AGGÓDNOD EZ EGY NAGYON IS TERMÉSZETES JELENSÉG.NEKEM 1 HÓNAPIG TARTOTT ÉS RETTENETESEN CSÚNYA GONDOLATAIM VOLTAK A BABÁVAL KAPCSOLATBAN.PL:MINEK SZÜLTEM MEG,MI LENNE HA LEEJTENÉM,MÉRT NEM HAGYTUK OTT A KÓRHÁZBAN MEG HASONLÓK.AZTÁN AHOGY NŐDDÖGÉLT KEZDTEM HOZZÁSZOKNI,HOGY MOST MÁR A MINDENNAPUNK RÉSZE ÉS ELMÚLT MAGÁTÓL ÉS FELVÁLTOTTA A SZERETET.AZONBAN VIGYÁZZNI KELL MERT HA TÖBB MINT EGY HÓNAPON ÁT TART AKKOR FORDULJ NYUGODTAN A VÉDŐNŐHŐZ Ő MAJD SEGÍT.
2008. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszike szépen!
2008. febr. 28. 15:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én amikor hazajöttem lánykámmal, két napig sírtam. Nem tudtam megemészteni én sem, hogy más lett az életem, nem mehetünk akkor és oda ahová akarunk. Valaki ott fekszik a kiságyban, aki befolyásolja majd az egész életemet és vége a szabadságomnak. KÉt napig megállás nélkül sírtam. Aztán megemésztettem és már boldog voltam. Ennek ellenére mindenen elsírtam magam, egy rossz szó, egy érintés. Soha nem volt jó semmi amit párom csinált, mindennel engem akar bántani úgy éreztem. Most 5 hónapos a kislányom és kb. 1 hónappal ezelőtt az érzékenység is elmúlt. Ezek mind a hormonok hatása. Addig amig nem áll helyre a hormonháztartás addig nem leszel a régi. Én is mindig attól rettegtem, hogy a párom el fog hagyni, mert kövér vagyok, mert fárasztó neki a gyerek stb. stb. Szóval láthatod, hogy nem te vagy ezzel az egyetlen. Nálam 4 hónap alatt állt helyre minden, ugyan még 7 kilót a 10-ből le kell adnom, de kitartó vagyok. A régi önmagam akarok lenni és ez érzelmileg sikerült is.

NEM VAGY ROSSZ ANYA! Én sem tudtam abban a két napban úgy szeretni a lányomat ahogy kellett volna, de ez elmúlt és most már imádom a kis pockot.

Nálad is így lesz ne aggódj és légy türelmes önmagaddal szemben.

Kitartás, minden rendbejön!

2008. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm!
2008. márc. 2. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!