Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a lányom. 2 naponta...

1 hónapos a lányom. 2 naponta tud csak kakilni, ha megmaszírozom. Mit lehet tenni, hogy legye széklete?

Figyelt kérdés

Amí minden nap kakilt,nem fájt annyira a hasa.Most 2 naponta este begörcsöl.

Csak anyatejet kap.


2008. febr. 27. 13:11
 1/8 anonim válasza:
Huuuuu rokton vidd el orvoshoz hat ez nem jo szerintem hogy nincs szeklete ,jah es amugy hol maszirozod meg neki?
2008. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az anyalevél teát ajánlom,mi is használtuk.Nézz utánna a NET-en!

2008. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elözször a hasát,körkörösen,majd a lábacskáit felnyomom óvatosan a hasához.Így egy idö után kakil.Jó sokat.Csak valamiért 5 napja magától nem.
2008. febr. 27. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

mondjuk pont erre van a védőnéni. Ha valaki, ő leheet, hogy tud mondani valami jó tanácsot. kérdezz rá nálla. ha eddig jókat mondott.

Mi ilyen szempontból szerencsések voltunk, mert ezzel szinte sosem volt gondunk. A védőnéni ennyi idős korunkban még hetente jött, és kérdezte, "hogy van kaki?" naponta, egyszer, többször? vagy csak párnaponta. azt mondta, hogy az sem baj, ha csak 3 naponta!

én csak azon csodálkoztam, hogy miért kérdezi mindig, ha az sem baj, ha naponta többször, meg az sem, ha 3 naponta..... :)


Gondold el mennyi mindnenhez kell alkalmazkodnia egy ilyen picinek. mégcsak 1 hónapja kezdte használni a gyomrát és a beleit emésztésre. hozzá kell szoknia a dolokhoz! Nem hiszem, hogy bármi abnormális lenne a picivel. a maszírozás szerintem jó, az nekünk is bevát amikor fájt a kis hasa, vagy valamiért székrekedése volt.

2008. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem semmi gond nincs vele. Az első gyermekemnél én is kétségbe estem, amikor már egy hét múlva sem volt semmi, de azt mondták, hogy még ez is normális. A kilencedik nap után adtam neki kúpot, mert ezt már soknak tartottam. Még egyszer volt 9 nap, azután egy hét, egy hét, négy nap...és egyszer csak rendbe jött.

A lányom is eljátszotta ugyanezt. Nála már nem aggódtam annyira, hiszen hol van az előírva, hogy minden nap kellene kakilni? Nem biztos, hogy a nemkakilás miatt fáj a hasa! A fiam hasfájós volt, a lányom viszont nem. Légy türelmes, el fog múlni!

2008. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az én kislányom most lesz 2 honapos és mi is ezzel küzködtünk!Mi is sokmindent megprobáltunk:kamilla tea jo erősre fözve vagy lehet kapni a hipp instant édeskömény teát!Nekünk ez a kettő segitett!Probáld ki,hogy nektek melyik segit!A kislányom azota minden nap,van amikor egy nap többször is kakil!
2008. febr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyatejes babáknál az is normális,ha minden pelusba van valami,és az is,ha csak 4-5 naponta van 1x.

Van aki annyira jól hasznosítja az anyatejet,hogy alig van maradék.Nem kell megijedni,amíg nem kap szilárdabb táplálékot,vagy tápszert,addig ez normális lehet.

A pocakfájásra próbálj adni valamit,pl:espumisan csepp,vagy sab simplex-et,infacol,stb....

Egy csomó jó szer van rá,mert valószínű,hogy szélgörcsei lehetnek.

2008. febr. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kamillának tényleg hashajtó hatása van!
2008. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!