Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már 3 doboz sima tápszert...

Ha már 3 doboz sima tápszert kapott a 8 hónapos kisfiunk, akkor van értelme hipoallergénre áttérni? Az apukája allergiás a parlagfűre.

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs. Ha eddig nem okozott gondot, akkor nem lesz tőle semmi baja ezután sem (tejfehérje-allergia akár felnőtt korban is kialakulhat, addig meg nincs értelme megvonni senkitől a tejtermékeket).
2011. júl. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. Ha nem birna, azt eszrevetted volna.

Egyebkent erdekes ez a HA-tapszer dolog...

Az elso gyermekem kulfoldon szuletett, ott valoban csak az allergias babak kaphattak, illetve azok a babak, akik szulok miatt jelentosen hajlamosak ra.

Egy atlag baba csak normal tapszert kaphatott.

Meg is lepodtem amikor Magyarorszagon megszuletett a masodik gyermekem es a doki ha tapszert irt fel, nem ertettem, hogy miert.

Vegul a dolog megoldodott: az en fiamnak hasmenese volt a ha tapszertol, megette es max fel oran belul elkezdett kijonni belole. Ra egy oraval mar ismet ehes volt. Azutan meg a hasa fajt a gyakori etetestol...

Vegul a doki javasolta a normalt es az oldotta meg a problemankat.

2011. júl. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs, csak ha okotok van rá. Tehát, ha valami tünetet észleltek.
2011. júl. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek es itt nem adnak a gyereknek HA tapszert csak ha mar bizonyitott a tej allergia.Az en lanyom 4 hos es sima tapszert iszik pedig az apukajanak van tej allergia es egyeb allergia is es megsem adtak neki HA tapszert.

Nekem bizony az az elmeletem meg ha ezert tamadni is fognak sokan..A gyerek szervezetenek igenis talalkoznia kell allergenekkel 1 eves kora elott hiszen akkor ismerkedik az idegen tapanyagokkal a szervezete es az immunitasa meg nem tokeletes.Az en edesanyam adott nekem kekszet tejjel es nem lettem se liszterzekeny sem tejallergias!Szerintem pont ez a baromi nagy aggodas a kajak miatt,hogy a gyerek mar szinte nem is eszik emberi kajat csak mestersegesen eloallitott feherjementes meg minden egyeb ami amugy termeszes dologtol mentes kajakat eszik,aztan mondjuk kesobb veletlen eszik valami normalisat es korhazba kerul szegeny olyan allergias reakciot valt ki belole mert meg soha nem talalkozott a szervezete azzal a feherjevel.Szerintem ha valakinek van hajlama az allergiara akkor tok mindegy hogy mikor eszik olyat ugyis kialakul.(A paromnak 23 evesen let tej feherje allergia)

2011. júl. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!