Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A K vitaminból mennyit kell...

A K vitaminból mennyit kell adni és mit tegyek a felbontott ampullával? Hogyan kell tárolni? Nem mehet bele üvegszilánk?

Figyelt kérdés
2008. febr. 27. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én is k vitamint adok a fiamnak; hetente 1 ampullával kell neki beadnom, lehetőleg mindig ugyanazon a napon (ez nálunk a hétfő). hűtőben kell tárolni. üvegszilánk nem lehet benne, csak le kell törni a tetejét pl egy papírzsepivel. az egészet add oda neki. én kiskanálra szoktam kiönteni, és két csepp teát csepegtetek hozzá. így nem olyan keserű.

próbáld ki!

2008. febr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
1 hónapos korig hetente egy alkalommal kell adni, utána havonta.
2008. febr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szoptatott babának hetente kell 1amp-al adni,mert az anyatejben nincs K vitamin.

Ha valamilyen okból tápszeres a kicsi,vagy már hozzátáplálást kap,akkor el kell hagyni,mert a tápokban,és más ételben már van.


Jó egészséget nektek.

2008. febr. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy héten egyszer a kisbabád 4 hónapos koráig egy teljes ampullával kell adni a babának, a felbontott ampullát dobd ki. Ha nem jól törik le a teteje kerülhet bele szilánk, akkor bonts ki újat, azt ne add oda. És nem kell hűtőben tárolni.
2008. febr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. Arra lettem volna kíváncsi, hogy honnan tudhatom 100%-ra, hogy egy ici-pici kis szilánk sincs benne.
2008. febr. 28. 09:02
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vonalnál törik le, akkor nincs benne szilánk, ezek szilánkmentesen törnek, így vannak tesztelve.
2008. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most lehet hülyének néztek, de a vonal a tetején van. Hogy lehet ott úgy megfogni, hogy letörjön?
2008. febr. 28. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A doboz oldalán van egy ábra, hogy hogyan kell letörni / nem a vonalnál /. A férjem is eltört egyet, mire rájött a "technikára". Régen adtak ezekhez egy kis reszelőt, nem értem ebben miért nincs...
2008. febr. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én ugyanezt mondtam, én sem értem. Köszi!
2008. febr. 29. 09:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, szerintem ebből csak egyfajta van, a Konakion. Azon a vonal a vékony részénél van, és kicsit feljebb van egy pötty. Ott kell megfogni, és egy határozott mozdulattal letörni. Így a vonalnál törik. Ha jól tudom, a vonalnál közvetlenül nincs is üveg, vagy valami más fajta.
2008. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!