Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónaposomnak rossz...

5 és fél hónaposomnak rossz szokás? Kétségbe vagyok esve. : - (

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan, kimerült és szomorú vagyok. Aki tud, legyen szíves segítsen tanáccsal, bármivel, hátha valami beválik! A helyzet az, hogy 5 és fél hónapos kislányom alvása egyszerűen katasztrofális. :( Napközben legtöbbször egyáltalán nem alszik, pedig fáradt. Dörzsöli a szemét, ásítozik, nyűgös, stb, de mégsem alszik sehogyan. Ha mégis sikerül elaltatnom, akkor 20 perc múlva már ébren is van, természetesen totál kialvatlan, és ebből kifolyólag nyűgös. Alig vannak mosolygós pillanataink, mert a fáradtságtól alig lát. A másik az, hogy kb. 1 hónappal ezelőttig a nappali nem alvását bepótolta éjszaka, mert legalább akkor pihent(ünk). Mára odáig fajult a dolog, hogy éjjel is 20-30, legfeljebb 60 percenként ébred, és csak cicin alszik vissza. Ezért a kiságyban már abszolut nem szokott lenni, a férjem sajnos kiszorult az ágyunkból, és ez is nagyon zavar. :( De a legnagyobb bajom, hogy sem éjjel, sem nappal nincs fél óránál több "nyugtom". Nem extra dolgokat szeretnék, de van, hogy pisilni nem jutok el. :( Sedatif PC, Viburcol kúp megvolt, nem használt. Van valaki, aki esetleg hasonló cipőben járt, vagy jár, és tudna valamit tanácsolni? Teljesen kész vagyok, és nagyon-nagyon szégyellem, amit most írok, vállalom is a köveket érte, de ma már azt gondoltam, hogy bárcsak felébrednék, hogy csak álom volt, hogy babám született. :((( Pedig nagyon szeretem, és egy mosolyától elolvadok, csak iszonyatosan fáradt vagyok, és nem utolsó sorban fáj mindenem. :(
2011. júl. 9. 21:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

írd le pontosan a napirendeteket percről, percre! és azt is pontosan hogyan altatsz, nappal illetve éjszaka, mennyi ideig tart, mit csinálsz utána.

ha ezeket leírod biztos tudunk segíteni pár ötlettel de ezek nélkül csak találgathatunk!

2011. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy régimódinak tűnök, de én hiszek a babonában. Este, fürdés után készíts szenes vizet, egy cseppet cseppents a baba ajkára, vess vele keresztet a picin, szellőztess ki. Nálunk ez mindig bevált.

De ha ez nem csak pár napja tart, hanem régebben, nyugodtan keresd fel a gyerekorvost vagy a védőnőt, hátha valami más van a háttérben. Jobbulást, és boldogságot nektek!!! És kitartást....

2011. júl. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne érzed rosszul magad!Nagyon durva dolgokat képes produkálni az emberben a kialvatlanság!Gondolj bele, régen kínzási eszköz volt, hogy nem hagyták aludni a foglyokat...na jó, ez csak eszembe jutott, hogy ne érezd magad rosszul, elég nehéz türelmesnek lenni, mikor nem alszik az ember!!!


A kérdésedre válaszolva:Úgy nem próbáltad nap közben, hogy ringatod az öledben, és mikor elalszik nem teszed le, hanem hagyod hogy rajtad aludjon, beülsz a fotelba ágyba és te is alszol?

Azért kérdezem mert az én fiam is 5 hónapos kora óta nem alszik többet fél óránál 1 huzamban nap közben, és nekünk néha ez segített.

Az éjszakára sajna nincs tippem....de mitől ébredhet éjjel is, nem lehet hogy éhes?Csak szopizik még vagy eszik mást is?

Nekünk az segített mikor kb 5 hónaposan adtam neki délután alma-banán-keksz uzsi-vacsi féleséget, ettől jobban tele lett a pocija és így a szopizással együtt totál kidőlt.

2011. júl. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
50%

NEm lehet, hogy éhes? Esetleg próbálj neki lefekvés előtt tejpépet is adni.AH nincs mérleg otthon, akkor menj be a tanácsadóba, és mérjetek le egy szopizást.

Nekem is a fiam ringatva aludt el sokáig, de letettem és aludt. Csak várd meg míg nagyon elalszik

esetéeg próbáld meg az ínyét bekenni dentinox géllel, mert lehet, hogy a foga kínozza. Cumizik? Én fiamnál csak a Nubys cumik váltak be, mert kis göbök vannak rajta, és masszírozza az ínyét.

Most ennyi jutott eszembe, de gondolkodm még ötleteken.

Sajnállak, és elhiszem, hogy kivagy!

2011. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

A nem alvásának köszönhetően semmiféle napirendünk nincs. Régen volt... Ami fix az annyi, hogy reggel fél 8 és fél 10 között ébred véglegesen, onnantól kezdve elkalimpálgat mosolyogva kb. fél órát. Ilyenkor még nem szoktam bolygatni pelusozással, öltözéssel, hanem játszunk. Aztán pelenkázás, öltözés, és utána szokott hintázni. Elektromos hintája van, ami zenél is, ebben elvan, ha közben játszok vele. Csörgünk, zörgünk, ilyenek. Aztán 11 óra felé elálmosodik, és vagy elalszik 20 percre, vagy nem... Ha igen, akkor ébredés után kb. 5 percig mosolyog rám, aztán fel kell venni. Ilyenkor szoktunk sétálni menni. Babakocsiban elvan szerencsére, félülő helyzetben szeret nézelődni, aludni csak nagyon ritkán szokott benne. Ekkor már délután van, és ha nem aludt, akkor nagyon nyűgös, sírós, ha aludt, akkor is, de nem annyira. Kora este kezdődnek a problémák. Egyszerűen sehogy nem jó neki. Sem ölben, sem hintában, sem fekve, sem babakocsiban. Csakis úgy, ha járkálok vele. Nem is lenne ezzel sem gond, csak (miért is ne) porckorong sérvem van... 8 körül megyünk fürdeni együtt a nagy kádba, ez kb. fél óráig szokott tartani, aztán a pelenkázás, öltöztetés már pokoli, mert ordít. Aztán fekvés 9 körül. Negyed óra, 20 perc alatt elalszik, alszik húsz percet, majd ismét ennyi altatás, és ismét ennyi alvás következik, és így tovább...

Annyi még, hogy anyatejes teljesen, és nem lehet éhes, pont a héten szóltak rám, hogy nagyon sokat hízik, etessem csak 4 óránként. Gondolhatnám, hogy ha sokat hízik, akkor nyilván sokat is eszik, és hasa fáj, de nem így van, mert a hasfájós sírását ismerem, és ráadásul amint a cici a szájába visszakerül, minden rendben van. Szerintem azon cumizik... Cumit sokat vettem már neki, nem szereti... Bocsi, ha kicsit zavaros vagyok, de kettőig se látok. :(

2011. júl. 9. 22:08
 6/33 anonim ***** válasza:
75%

Azt nem igazán írtad le mikor szopizik....a 3 óra azért nagyjából megvan az etetések között??

Elhiszem hogy fáradt vagy és nagyon nehéz és plusz nehézség, hogy nem tudsz vele sétálgatni.

Azt esetleg kipróbálhatod, hogy ölben ringatod, és mikor már "bekómált" leülsz vele.Így nem olyan nehéz,viszont lehet jobban alszik az öledben.

Amúgy az esti fürdetés nekem nagyon soknak tűnik...fél óra fürdés az sok...szerintem a fürdetés még csak annyi legyen, hogy beteszed, lemosdatod, 1-2 perc játék, aztán öltözés, szopizás.Így nem lesz annyira kidőlve.

2011. júl. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Kérdezz meg gyerekorvost. www.orvostudakozo.hu

Kettöt hármat is megkérdezhetsz ingyen van, hátha tudnak tanácsot adni. Szerintem berögzödött rossz szokás. Nekem kisfiamnál volt ugy hogy elvesztettük a napirendet, mert folyton sirt. Azt hittem éhes, aztán inkább lefejtem a tejem, amit te ne tegyél!!!!!, hogy tudjam eleget eszik-e, és ezt követöen betartottam a suttogo titkai cimü könyvböl a 4 é napirendet szigoruan, és visszaállt a rend. De elöbb tisztáznám a dolgot dokival vagy védönövel. Kitartás!

2011. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából tudjuk tartani a 3 órát két evés között, estefelé kéri többször. A fürdés azért tart addig, mert játszani is szoktunk. De mindenképp ki fogom próbálni, hogy tényleg csak pár perc legyen.


Azt az előbb elfejtettem írni, hogy orvos természetesen látta, és védőnő is. Tulajdonképpen nem mondtak semmit, csak egyrészt, hogy vannak babák, akiknek kevés az alvásigényük, és másrészt ne panaszkodjak, én vállaltam. Hát ez igaz... Megnézték az ínyét is, foga még nem lesz.

2011. júl. 9. 22:20
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

na hát akkor tudok írni egy tippet amit tessék kipróbálni!!! :)

(nálunk is hasonló volt, 10 könyvet elolvastam, innen a "talán" megoldás, nekünk mindenesetre bevált!)


holnap amint felébredt, add oda apának te pedig pihened ki magad, nagyon fárasztó heted lesz de megéri!


hétfőn reggel amikor felébred vedd ki a kiságyból, tedd tisztába, etesd meg, menjetek ki a nappaliba, a szőnyegen játszatok, pocin legyen, hagy fáradjon! 10kor menjetek be a hálóba amit sötétíts be úgy, hogy lássa, tedd cicire fekvő helyzetbe, a háta mögé tegyél egy párnát és te is aludj nyugodtan. ha belealudt a szopiba akkor 20 percig meg se moccanj. ha felébred, azonnal vissza cicire ami 2 centire van tőle és újra 20 percig maradj mozdulatlan. ezt játsszátok 1 órát, azután ha felébred húzd el a függönyöket, tedd tisztába, etesd meg, menjetek ki a nappaliba, játszatok, énekelj neki. 3 óra múlva vissza a hálóba, besötétíteni, stb. mindig ugyan az, ehhez nagyon tartsd magad. nagyon fontos, hogy ne akkor tedd le a babád amikor álmos hanem még előtte! 20 perc után kerül mély álomba, ha előtte megzavarod akár egy pici mozdulattal, felébred és nem fog aludni. nyugi, csak az első 1 hét ilyen nehéz, aztán kialakul a napirend amitől pontosan tudni fogja, hogy most mi jön és ezerszer könnyebb lesz. nem akar majd idő előtt felkelni mert nincs csábítás, hogy szépen nézek anyura és kivisz játszani. következetes vagy és alvás időben feküdtök az ágyon és pihentek! a sétát is úgy időzítsétek, hogy alvásidőre hazaérjetek, ne aludjon a babakocsiban, az csak egy új rossz szokás.

szerintem az esti fürdést 7re előre hozhatnátok és akár lefekvés előtt még egy fél órát sétálhatnátok, nagyon jót tesz a levegő lefekvés előtt!


kb. egy hét alatt beáll a napirend és nyugodtabb lesz, hosszabbakat fog aludni :) utána azt kéne csinálnod, hogy mikor elaludt és vártál 20 percet, nem ébredt fel, óvatosan berakod a kiságyba :) az se lesz semmi mert eleinte megijed mert nem érti hogy került oda de pár nap után megtanulja, hogy ott ébred, és vissza is fog aludni :)


nem tudom hogy állsz a cumihoz, én bár elleneztem régen, most a legjobb barátom ;)


még azt kipróbálhatod, hogy délben úgy mint este is megfürdeted lefekvés előtt! ez is be szokott jönni :)

2011. júl. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ölben csak úgy (cici nélkül) nem alszik. Ha ülve etetem, és úgy alszik el cicin, akkor is hiába várom meg azt az időt, amikor már elvileg mélyen alszik, és próbálom letenni, felébred, mert letelt a 20 perc. Ja, kocsiban viszont órákat tud aludni! :) De ilyen benzinárak mellett... :)
2011. júl. 9. 22:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!