Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babámnak 37.5 a...

Egy hetes babámnak 37.5 a hőmérséklete. Normális ez? Vagy valami baj lehet?

Figyelt kérdés

Továbbá milyen ruhában legyen hogy jól érezze magát,ne legyen melege de ne is fázzon???


Köszönöm!


2011. júl. 10. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

levontál fél fokot?


könnyű, szellős pamut ruhában,pl. napozó, bady

2011. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem fenékben mértem hanem hónaljban...ugye Ő még hagyja megmérni úgy is .....
2011. júl. 10. 15:14
 3/11 anonim ***** válasza:

ha hónajban 37,5 az belsö höként 38. ez még nem láz, de én mérném neki többször és fenékben hogy pontos legyen a hö.


egy 1 hetes babának nincs láza, de figyelni kell a höjét se túl meleg se túl hideg ne legyen.


èn mérném fenékbe óránként (vagy ahogy fent van) és ha tartósan fenékbe 38 akkor szolnék az orvosnak.


a normál testöhmérséklet fenékben nézve 36,5-37,5 között van. 38,5-töl láz, de ez csak 6 hetes kor felett alakulhat ki láz, elötte valami más oka lehet hogy felmegy a hö ahogy le is. a babák még nem tudják kontrolálni a höjüket ezért könnyen kihülhetnek.

2011. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1 hetes babának még normális dolog, annál is inkább, hogy talán az "idősebb" gyerekek is jobban felmelegszenek ilyenkor. Mit adj rá? egy kis ujjas vagy ujjatlan body , ha alszik fürdetőpelenkával vagy vékonyabb pléddel letakarni.
2011. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mérd meg popsiban!!!

Hiába hagyja, a digitális hónaljban még a felnőtteknél is pontatlan.

Egyébként ha tényleg ennyi, nem baj, de a későbbiekben mindig popsiban mérd. Egy pilanat az egész, és biztos lehetsz a pontosságban.

2011. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%

Egy ekkorka babánál ez normális hő. Főleg, hogy ilyen meleg van eleve.


Én mindigis hónaljban mértem a gyerekek hőjét, sima higanyossal, mert a doki is ezt tanácsolta. Ezzel a mérési eredménnyel nem kell semmit csinálni, se levonni, se hozzáadni, mint ahogy a 2. válaszoló írta, hogy belső hő + 0,5 fok...

Nálunk az orvosi rendelőben is van, hogy a doki megméri, de sosem a popsijában.


Figyelgesd a babádat, bujj az arcához, homlokához, akkoris észlelheted, ha melegebb a hője. Ne öltöztesd túl, ebben a kánikulában neki is elég 1 rövidujjú body.

2011. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Először is fenékben mérd! Nem azért, mert szadizni szeretnénk a gyereket, hanem mert úgy pontos :) Elsőéves orvosis vagyok éppen gyakorlaton, és csecsemőosztályra vagyok beosztva. Minden reggel mérni kell a babák hőjét fenékben, és a normális 36.5-37.5 fok között van. Ha ennél magasabb (legalább 2-3 órán keresztül), akkor érdemes konzultálni a gyermekorvossal. Mi az egy hetes babákra body-t is és rugdalózót is adunk, állandó 25 foknál. Nagyon fiatal még, ilyenkor inkább picit "öltöztesd túl", ha nagyon izzad, vörösödik, akkor vetkőztesd bodyra, és legyen rajta vékony takaró.

Boldog babázást kívánok! :)

2011. júl. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Popsiban mérd,az a biztos!

Elég neki egy rövid ujjú body nappalra,éjszaka ha meleg van nálatok akkor még zokni sem kell,de ha mégis akkor elég egy nagyon vékony zokni!

2011. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszát!!


Most alszik,de ha felébred megmérem popsiban a hőjét!


31 fok van bent sajna :SS uh akkor gondolom elég egy vékony kis rugi...

2011. júl. 10. 17:04
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne adj rá rugit 31 fokban! Túlmelegszik és felszalad a hője!z ő hőszabályozásuk még fejletlen! Ilyen forrósában elég rá egy pelus. Amikor elalszik, takard be egy textilpelussal! Az én lányom augusztusban született és már a kórházban egy pelenkában volt a hőség miatt. A csecsemősök se adtak rájuk ruhát...
2011. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!