Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig szokás...

Mennyi idős korig szokás babakocsiban tolni a kicsiket?

Figyelt kérdés
A kisfiam már kényelmetlenül fér csak bele az övébe (18 hós), gondolkodom, hogy érdemes-e venni egy tágasabbat, vagy már úgyse sokáig kell...
2011. júl. 10. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 18 hónapos, de szerintem neki még jóideig szüksége lesz rá, mert csak 2 hónapja jár, és 4-500 méter a maximum amit meg tud tenni, utána piszkosul elfárad.

Vegyél ilyen 5-6000 Ft-osat, ami nem tud semmit, csak ülni lehet benne, szerintem még fogjátok használni.

2011. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igazán szokás kérdése, hanem azé, hogy mennyire nagy távolságokra szoktatok menni gyalog, mire használod a babakocsit (jársz-e azzal vásárolni) és, hogy a gyerkőc mennyire szeret babakocsizni. Ha szívesen elüldögél benne, a hosszabb utakat még nem nagyon bírja, én beruháznék egy olcsó tolókára. Ezek nem kerülnek sokba, de a célnak megfelelnek bőven. Én elég hosszú utakat tettem szinte naponta a lányommal, több helyre is mentünk általában, vásároltam is útközben... A kislányom elég jól bírta a sétálást, de ha elfáradt, ott volt a kocsi, beülhetett pihizni, nem kellett cipelni... akár még 2,5 évesen is menetünk így.
2011. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Helyzet és gyerekfüggő. Mikor, és mire használjátok.

Nagy lányom ősszel lesz 4 éves, de néha belemászik, a pici lányom pedig 2 éves lesz, úgy kell beleimádkoznom, amikor piacra megyek vele (egyébként nem használja).

2011. júl. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja. Mi kb. 28 hós korában hagytuk el teljesen a babakocsit. Kb. 22 hós korától viszont már csak arra használtuk, hogy azzal vitte apuka bölcsibe, mert reggel mindig sietni kellett és úgy gyorsabb volt, hazafelé már sétált. Aztán rászokott arra, hogy motorral menjen bölcsibe reggel, így apa is gyorsan tudott vele haladni, nekem meg nem kellett hazafelé még a babakocsit is cipelni.


Igazából neked kell tudni. Ha sokszor siettek és nincs idő sétálni vagy együtt kell intézzétek a nagybevásárlást, akkor nagyon praktikus lehet, de egyéb esetben felesleges újat venni szerintem.

2011. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gyerek és kocsifüggő. Van kocsi, ami 25 kg-ig használható (phil & ted's, tesóüléssel pedig 40kg a megengedett összsúly; de quinny zappban is van olyan, ami nem 15, hanem 22,75kg-ig ajánlott...)

Nálunk a nagyobbik amikor megtanult járni, nem volt hajlandó babakocsizni. Aztán 1,5 volt, amikor jött a kistesó, vettünk egy tandemkocsit, és a mai napig szívesen ül benne, ha a tesó is jön (most 2,5 a nagyobbik).

2011. júl. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én lányom 3 éves,ha messzebb útra megyünk,még babakocsizik.Amúgy motorral közlekedik,vagy sétál.Én esernyő kocsit vettem 4000-ért,abba még belefér.
2011. júl. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom 9-10 hónapos korában leszokott az akkori babakocsijáról. Vettünk egy másikat, amiben néha-néha elvan 5-10 percet :(

Ő 10.5 hónapos kora óta megy. Akkor még tél volt, és nem mentünk hosszú útra. Most 16 hónapos. Kb. 4-5 hónapja nem is látta a babakocsiját. Amit elvisel maga alatt az a tricikli, de csak addig, amíg megy, ha megállunk ki akar szállni, és már nem megy vissza. Ha ezek után elfárad, akkor csak kézben hajlandó elmaradni. Ezt csak azért írtam le, mert tényleg minden gyerek más!

2011. júl. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányomnál majdnem 3 éves koráig használtuk, azokból az okokból, amiket az előttem szólók írtak. A kisfiamnál már úgy tervezem, hogy hosszabb útra bicikliülést fogunk használni, ha majd stabilan ül.
2011. júl. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónaposan járt. Utána esélyem sem volt beletenni:-(
2011. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!