Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának nem rossz a...

6 hónapos babának nem rossz a nyaralás, hogy ilyenkor máshol alszik, nincs napirendje?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a jó: minél előbb hozzászoktatni az "idegenekhez", meg a nehézségekhez, mint például máshol aludni, vagy az első egy évben szükség van a nyugalomra, a biztonságra és a kiszámíthatóságra? Ti mikortól vinnétek el egy hétre nyaralni a babátokat?
2011. júl. 12. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek, a máshol alvást megszokja,de a napirendnek nem kell borulnia!!!Azt tartsd meg, csak nem sétálni mentek az utcára, hanem mondjuk a vízpartra, vagy nem tudom hova mennétek:)
2011. júl. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyaralás alatt is lehet a napirendjét tartani, én ezt mindig biztosítottam is kisfiamnak, ezért ha máshol is éjszakáztunk, nyugodt maradt, mert a helyen kívül minden más ugyanolyan volt (megvolt Neki anya, apa, etetések; játszószőnyeget, szundikendőket vittük magunkkal; fürdetés, fektetés azonos időben). Bár mondjuk azért babója válogatja, mennyire tolerálja a változásokat, de ha Te nem vagy feszült, Ő sem lesz ideges. Még annyit, hogy vattában sem tarthatod a picit, az sem tesz jót Neki.
2011. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi nemrég voltunk nagyszülőknél egy hetet 5 hónapos babával, tartottuk magunkat a napirendhez,vittük magunkkal a megszokott tárgyait. Alváson sokat segített,hogy utazóágyat vittünk,amibe beraktam az itthoni rácsvédőt meg takaróját,lámpáját, ágy fölé rakhtató játékát is, úgy érezte magát,mintha az itthoni ágyában lenne,nem volt semmi gond,pedig én is tartottam tőle. Szóval elalváshoz annyi,hogy próbálj minél hasonlóbb körülményeket teremteni a megszokotthoz.
2011. júl. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4,5 hónapos kisbabával most voltunk anyóséknál pár napot. Jól viselte. Az első éjszaka felébredt, gondolom furcsa volt neki az új hely. De másnap már semmi gond nem volt. Az etetések és a fürdetés ugyanabban az időben zajlott, mint szokott. Nagyon jól érezte magát, szinte egész nap az udvaron egy pléden nézelődött. Minden új volt, és minden nagyon érdekes. :)

Szóval nem hinném, hogy 6 hónapos babával bármi gond lehetne.

Vasárnap pl. strandra vittük a kislányunkat. Dél körül értünk ki, 6-kor indultunk haza. Aludt másfél órát a babakocsiban, tök jól elvolt ott is. Sokan voltak körülötte, mindig történt valami, szóval nem unatkozott. :)

2011. júl. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk tavaly, mikor először nyaraltunk együtt 5 hós volt a fiam.

Biztosítani kell neki ugyanúgy a kényelmet, megfelelő teret, hőmérsékletet, viszonylag tartani kell a napirendet és mehet minden ugyanúgy szerintem. Nem a falak és a bútorok miatt érzi magát otthon, hanem miattad és az apukája miatt. Kedvenc játékokat elvinném azért... Nyaralás közben több inger éri, jobban elfárad, többet pihen és jobban alszik, én ezt vettem észre :)

2011. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos kisfiunkkal múlt héten jöttünk haza az egy hetes nyaralásból a Balatonról! Nagyon élveztük mi is, és ő is, hiszen körülötte forgott a világ. A napirendjét sikerült tartani, bár szerintem az a lényeg, hogy ha kér enni, akkor kapjon, és a fürdés kb. ugyanabban az időben legyen, mint otthon. Mi így csináltuk, plusz még vittük magunkkal a megszokott kis dolgait, macik, alvósrongy, takaró, sőt én még a fejvédőét is, hogy ha szétnéz az idegen ágyban, akkor is ismerős legyen neki a helyzet. És így is volt, szinte jobban aludt ott, mint itthon. Élvezte a sétákat, nagyokat aludt a vízparton, vagy amíg mi ettünk, szóval nagyon jó volt minden. Egyáltalán nem zavarta meg semmi sem, itthon simán visszaállt. De mindenki maga ismeri a babáját, hogy milyen természetű, mit lehet bevállalni vele. A miénk itthon is jó baba, így bátran el mertem vele indulni. Legrosszabb esetben hazajöttünk volna, de erre nem volt szükség.

És arra azért fel kell készülni, hogy ez nem ugyanolyan nyaralás, mint amikor még nem volt gyerek, elsősorban az ő igényeihez igazodtunk ott is, tehát nem volt éjszakázás, hanem csak pihenés, de szerintem nagyon sokat számított, hogy csak hármasban voltunk és nem kellett házimunkát végezni :-)

2011. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!