Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő ilyenkor? 1...

Mi a teendő ilyenkor? 1 évesem ahogy betöltötte az első szülinapját, elutasította a cicit (akkor reggel és este kapott).

Figyelt kérdés
Azóta reggel kb. 1.5 dl babatejet iszik meg, este max. 1 dl-t, de ma pl. csak belekortyolt és ellökte a cumisüveget. Napközben sem hajlandó inni, a csúcs a napközbeni 2dl víz vagy tea volt. Aggódom, hogy lesz így meg a napi fél l tejalapú élelem.
2011. júl. 16. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem KELL ennyi tejalapút meginnia, ha nem kér. Ha eszik tejterméket, akkor nem fontos, hogy igyon is. (Joghurt, sajt tejföl stb.)


Nekem mindkét lányom tejfehérje allergiás volt, így volt sosem ittak meg ennyit, hiszen nem is ihattak tejitalokat, meg ilyesmit. 20 hónapig szopiztak, aztán egyik lányomnál volt egy időszak, míg csak egy kevés sajtot evett, és nem volt más tejtermék.


Ma már kinőtte, semmi baja, egészséges kislány.

2011. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én is így vagyok vele, igaz fiam is tejfehérje érzékeny :S ő is reggel, este iszik kb 150ml tápszert, v rizstejet, és ennyi, nap közben én is alig bírom itatni, nem akar se vizet, se teát, csak mindig pár kortyot :S tejeset meg csak a reggel, este ital. max ha főzelék van ,akkor neki máshogy csinálom, és még az, de az nem minden napos.
2011. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogyan derült ki az érzékenység, első és második válaszoló?
2011. júl. 16. 20:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyatejesek voltak. Ha megittam egy korty tejet, vagy ettem bármit, amiben tej volt, pl. egy kiflit (tejes kifli!), akkor pár órán át tartó irtó erős hasgörcsöt okozott a babának. (Első lányomnál pont 24 órával azután, hogy én elfogyasztottam az ételt).
2011. júl. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell ilyen sok neki; a tejcukor, tejfehérje érzékenység tudod milyen szörnyű? Nekem is ez van, mellé társul egy IBS szindróma, hát én nem kívános senkinek azt a macerát ami egy egy utazás (akárcsak a sarki közértbe való eljutás) előtt kell nálam. Pl, én gyakran kívános tejet és tejterméket, de szinte semmit sem ehetek mert jön a görcs, a puffadás a hasmars; tényleg iszonyú.
2011. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!