Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játszótéri tapasztalato...

Milyen játszótéri tapasztalatotok van agresszív gyerekekkel való találkozásról? Az én 21 hónapos fiam nagyon konfliktuskerülő, abszolút nem agresszív, de sajnos volt már hogy meglökték, ráütöttek, emiatt fél a többi gyerektől.

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan oldjam fel a kisfiam gátlásait. Szegénykém mindig odaszalad hozzám, és átöleli a lábam, ha valaki egy kicsit is nagyobb lendülettel közelít felé.
2011. júl. 18. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem csak úgy tudod feloldani a gátlását ha nagyon sokat jártok le, mindig mellette maradsz és ha valaki bántaná, te megvéded. így látni fogja, hogy nem kell védeni, anya megvédi.


sajnos az én fiam meg most kezd az agresszív oldalra átállni :SSS most kezdi kitépni más gyerekek játékait a kezükből és nagyon mérges amikor nem engedem és persze akkor verekedni akar.

tudom ez az életkori sajátosság de nem tudom honnan veszi, hogy meg lehet ütni egy másik gyereket mert nem látott még ilyet :(

én folyamatosan a nyakán vagyok és ha megy egy másik gyerekhez, már fogom is meg a kezét...

2011. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dettó mintha az én kisfiamról lenne szó (ő is 21 hónapos). Nagyon érzékeny lelke van, ő az a tipus, aki megfontolt, szemlélődő, soha nem rohanna egyből "valaminek" v. valakinek, általában ő az, akitől elveszik a játékot, fordítva ez nem fordul elő. És igen, ilyenkor sír, és azt sem szereti, ha egy kortársa simogatja, ölelgeti. Még akkor is elsírja magát, ha rákiabálnak vagy sikongatnak a közelében. Ez nem annak tudható be, hogy anyámasszony katonája, hanem érzékeny.

Tudnia kell, hogy mindig számíthat rád, mindig vigaszt kell nyújtani neki. Aztán szerintem ez változni fog, ha közösségbe (óvoda,iskola) kerül, itt azért magára is lesz utalva, meg fogja védeni magát.

2011. júl. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Az én kisfiam pont ugyanilyen!:))Egyébként nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt kisfiú. Mérleg jegyű.Köszönöm az első válaszolónak is.
2011. júl. 18. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Én ksifiam is ilyen,nagyon sokat járunk a játszótérre,mindig ott vok a közelébe,ha vigaszra szorul megkapja,tudja,h mindig számíthat rám.Mindig legyél mellette,tudja,h ott vagy vele,megvéded,ha kell.Kitartás,ha sokat jártok majd oldódik.Lehetőleg egy helyre menjetek,ahol nincs sok agresszió és ahol szinte mindig ugyanazon gyerekekkel fog találkozni,ez is biztonság érzetet ad neki!
2011. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

15:32-es vagyok,

az én kisfiam is mérleg (szept. 28.):)

És mindig azt mondogatjuk itthon az apukájával, hogy összetehetjük a két kezünket, hogy ilyen jó kisfiú. Örömünkre mások is mondják :)

2011. júl. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az én kisfiam szept. 26-án született! És én is úgy érzem, hogy nagyon szerencsés vagyok, mert tényleg, pici korától kezdve a világon semmi baj nincs vele!:)
2011. júl. 19. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!