Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek az semelyik nagymama se vigyáz és nem vesz semmit a gyereknek? Mindent egyedül kell intézni, megvenni stb?

Figyelt kérdés
kisfiam 18 honapos,sajnos az egyik mamája sem erölteti meg magát se a vigyázásba,se a vásárlásba,talán csak babalátogatoba kaptunk valamit.annyira rossz ez senki nem segit,semelyik nagyszülöre nem lehet támaszkodni.mért van ez annyira rossz ez a helyzet nekünk is meg a picinek is.rá se hederitenek,csak én vagyok neki meg az apja.
2011. júl. 20. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Dettó....

Nálunk ez van a 4 és fél évesemmel,és 4 hósommal is!

2011. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ezen túl kell tenni magad. Bazi nehéz. Nekem van egy 4,5 éves kislányom és egy lassan 15 hónapos kisfiam és most jön a harmadik.

Ez tudod nálam úgy volt, hogy az első 2 év a nagyobbikkal nagyon a padlón voltam emiatt, aztán amikor már jött a második addigra nagyon nagy rutint szereztem. Most rángatom őket, ha menni kell, de sajnos ez van. Amit meg kell tenni, azt meg kell tenni. Segítség ide vagy oda. A bevásárlás, az orvosok... stb iszonyat szervezést igényel a részemről, néha már nem is tudom, hol áll a fejem, de tudom, hogy a logisztikám már egy edzettebb 4 gyerekesnél is tökéletesen működne. Rá voltam kényszerülve. És most - néha fogcsikorgatva, de megy. A párommal mindent sikerül megoldanunk. Az együttlét...no az várat magára.

2011. júl. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, de csak azért, mert külföldön élünk. De nem panaszkodom, nem nekik szültem, hanem magamnak és a férjemnek.

Akinek meghaltak a szülei, annak sem segítenek. Aki meg ráadásul elvált, még annyi segítsége sincs.

Nehéz, de meg lehet oldani.

2011. júl. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én vigyázásilag számíthatok anyura, amikor szabin van, eljön egy hétre.Egyszer amikor meglett a lányom, akkor volt itt egy hetet, és májusban mégegyet.Nagyon szuper nagyi, bár venni semmit nem vettek a lányomnak, de mivel messze laknak (300 km)örülök annak is ha el tudnak jönni egyáltalán.

A másik nagyit nem szeretem megkérni, hogy vigyázzon a lányomra, pedig jóban vagyunk, ruhát rendszeresen hoz(nagy tureszos a csaj).De pl játékot vagy bármi mást még sosem vett lányomnak, csak egy csomag pelust, mert panaszkodtam neki, hogy egy vasunk sincs.De pl bébikaját vagy popsitörlőt sem vett soha, pedig azt is ecseteltem neki finoman, hogy mennyibe van a tápszer és társaik...

(Júniusunk kivételesen tré volt anyagilag.)

Különben vigyázna is a gyerekre, de pl fordítva adta rá a múltkor a pelust, meg ha sír, nem tudja, hogy mihez kéne kezdenie vele.Ha meg is kérem, akkor próbálok úgy időzíteni, hogy aludjon a gyerek, de akkor meg anyós unatkozik és üvölt róla, hogy semmi kedve az egészhez.

És sajnos ha apa dolgozik, akkor mi a lánnyal kettesben megyünk mindenhová.

Már hozzászoktam, ezzel jár az anyaság:)

6,5 hós kislány anyuja

2011. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kicsit más a helyzet, a mi esetünkben sajnos egyik nagymama sem él már. Néha jó lenne egy pici segítség, de hát nincs, ehhez kell alkalmazkodni.
2011. júl. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 nagypapa teljesen lezüllött, lecsúszott, jobb is hogy nem kiváncsiak ránk (egyik gyerekemet se látták pedig 4 és 2 évesek, azaz az elsőt az én apám 1x igen, mikor odajött totál részegen a gyerekágyas osztályra...:///)

Az én anyukám sajnos nem él egyik gyerekemmel se találkozott már.

A férjem anyja jön 2-3 havonta de a gyerekekre nem kiváncsi csak úgy eljön, olyankor ki kell őt szolgálni, megvendégelni meghallgatni sirámait, de cserébe semmit se várhatunk tőle, egy szeget nem hozott még, meg se kérdezi mi kéne és a gyerekek nyűgök számára.

El is mondta egyértelműen hogy ő felnevelt 3-at neki az elég is volt köszöni.

Hát ez van, nincs mit tenni.Én csak a gyerekeimet sajnálom hogy látják hogy másnál van mama meg papa stb. nálunk meg semmi.

2011. júl. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Anyukám ék még nem is látták a 6 hós fiamat, mert Apu beteg, Anyu meg ápolja, és 100 km-ről nem tudnak jönni. (állítólag) Mi sem láttuk őket 2 év óta.

Anyósomék pedig...egy városban lakunk, de Anyósom eddig kétszer jött el, akkor is csak valami hivatalos papírt hozott a férjemnek. Ez azért esik rosszul, mert ő annak idején ígérgette, hogy majd segít. A kisfiam koraszülött, nem részletezem az idegállapotunkat, amikor 10 hét kórház után haza hoztuk, és pl. naponta többször kimaradt a légzése, stb. Közben itt a 11 éves lányom is, akire most főznöm is kell minden nap, mert nincs suli. Apa pedig este 9-10 között jön haza a munkából, hétvégén is, csak a a hétfő a szabadnapja.

Na most hogy ezt így leírtam, kezdem is érteni magam, hogy miért vagyok padlón..:))))

Fel a fejjel, vagyunk így egy páran, akik nem számíthatnak másra...

2011. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mi is így vagyunk. nekem anyagilag nem hiányzik a segítségük, megoldok mindent. még az se zavarna, hogy nem vigyáznak rá, így mindenhova ketten megyünk a fiamhoz is, ahova nem vihetem oda én se megyek.

viszont az nagyon, hogy nem is jönnek át babázni még fél órára se :(((

nem nekem hiányzik hanem a fiamat sajnálom, hogy nemadatott meg neki, hogy csodálatos nagyszülei legyenek :(

2011. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukám tavaly meghalt, apu 3 műszakba jár, így sosem ér rá. De ha ráér, akkor is inkább átmegy a szomszédba pálinkázni. :( Most annyit ajánlott fel, hogy az egészségpénztár kártyáját használhatjuk tápszer stb. kiváltására.

Anyósék öregek, és baromi messze is laknak (300 km). Tesómékra sem tudok számítani, így vagyunk ketten a férjemmel. És baromi nehéz... Mert oké, elmegyek én a babával vásárolni, de most pl. a vízműnél kéne ügyet intézni, de oda nem viszem el az 5 hónapos babát, mert múltkor is 1,5 órát vártam. De tesóm meg csesztet, hogy de el kéne intézni (anyu nevéről az enyémre íratni). De az nem jut eszébe, hogy felajánlja, hogy vigyáz a bébire, amíg én elintézem. Már tele van a hócipőm néha...

Szóval nagyon nehéz így néha... Jövő héten pl. mennem kell allergia vizsgálatra, emiatt a férjemnek szabit kellett kivennie. De hát az sem végtelen. :(

2011. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!