Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj hogy babám 4,5 hónaposan...

Baj hogy babám 4,5 hónaposan megduplázta a születési súlyát? Most 63 cm és 7300 g. Született: 50 cm és 3680g.

Figyelt kérdés
Mert tegnap egy védőnő (nem a sajátom) majdnem kövérnek titulálta. Pedig olyan formás.
2011. júl. 20. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Jaj, most csúnyát mondanék.


6 hónapos korukra kell, hogy megduplázzák, ha nem akkor szoktak gondolkodni az orvosok, hogy mi legyen. (de az se feltétlenül baj) Gyakorlatban viszont általában 4. hónapra dupláz a legtöbb baba. Az enyém is így tette, még pár nap van a 4. hónap betöltéséig és kb. most pont a duplája a születési súlyának

2011. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Úgy bírom ezeket a védőnőket:S És szerinte mégis mit kellene tenned? Tornára íratni? Vagy fogyókúrára fogni?


Ne aggódj, ez nem kirívó eset, majd később lassul a gyarapodása. Barátnőm lánya 3 hónaposan duplázott, jó nagy baba volt, és egy évesen 11kg volt. MOst két éves elmúlt, és alig 12 kiló. SZép, nyúlánk kislány.


Szóval semmi aggodalomra nincs okod, a védőnőre meg oda se figyelj.

2011. júl. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hahahahaha....

A kisfiam 3140 grammal, 53 cm-el született, 2990 grammal hoztuk haza, a 3. hós státuszon 7330 gramm, 64 cm volt.

Pontosan ma töltötte be a négy hónapot, úgyhogy már ennél is több. Nem kövér, kevés rajta a "babaháj", 11 cm-t nőtt is, nagyon szép, formás baba. Hétfőn volt nálunk a gyerekorvos, körbeimádta, hogy milyen stramm kis kölök. Még újszülött volt, amikor azt mondta nekünk, hogy meg se próbáljuk "éheztetni" a babát, annyit eszik, amennyi jól esik neki, beletömni nem lehet, hízzon csak szépen, az a dolga. A hozzátáplálás és mozgás kezdetén úgyis lassulni fog.

A védőnődre inkább ne hallgass ebben a kérdésben.

2011. júl. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! :)

Még meg is kérdezte hogy mit eszik. Sajnos tápszeres baba. Hát igen, akkor ez a baj. 2 étkezést máris ki kéne váltani zöldséggel-gyümölccsel. Bevallom próbálkoztam, de sztem még nem áll készen rá, mert mindentől szorulása lett.

1 hónapban 1× megyek tanácsadásra, de akkor is 2 napi rossz kedvet csinálnak a sok "jó" tanáccsal. Én érzem magam szarul, hogy mindent rosszul csinálok, mert első baba és azt hiszem ők jobban tudják :((

2011. júl. 20. 13:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, nem kell kiváltanod, attól még hogy tápszeres. Én már korábban rákédeztem a gyerekorvosnál és azt mondta, ugyanazt javasolja, mint az anyatejeseknél, 6 (nagyon maximum 5) hónapos koráig csak tejet kapjon (esetünkben tápszert)
2011. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk remélem, hogy addigra megduplázza, mert kis súllyal született, 2250 gramm. 3 hónapos lesz a hölgyemény pénteken, most 4000 gramm, az orvos szerette volna, ha 3 hós korára elérjük a 4 kg-t, ez meg van. :)


De szerintem se foglalkozz ilyesmivel. Nekünk a védőnő pl. 2 hónaposan azzal jött, hogy kezdjük el a hozzátáplálást a kis súly miatt! Nem hinném, hogy attól jobban hízna, mert most miért hizlaljuk, ha rendesen nő, arányos, formás baba, jó kedvű stb. :)

2011. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na az ilyen védőnőt tudnám megütni...

Kisfiam 3500 grammal született, és konkrétan 3,5 hónapos korára duplázta meg a születési súlyát (dokink mondta is viccesen: Ejj, ha Magyarország ilyen lábakon állhatna...), viszont csak 1 éves korára triplázott, ahogy azt kell is. Volt olyan hónap, hogy fogyott is - pedig nem volt beteg, csak akkor kezdett el ülni, állni, kapaszkodva menni, és gyakorlatilag amit evett, azt le is mozogta.

Most 21,5 hónapos, 13,5 kg-os vasgyúró gyerek. :)

Ne foglalkozz a védőnővel.

2011. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miket írtok. Annyira buta védőnők vannak és a hülyeséget még terjesztik is, szörnyű
2011. júl. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legtöbb védőnő ahhoz ért, hogy beszar...sa az anyukákat- főleg első gyereknél.

Nekem nagyobbik fiam nem duplázott fél éves korára, hogy egy évesen triplázzon attól mégmesszebb volt- 2éves korára triplázott. Fél évesen mindenféle tápot sűrítőt írtak fel neki, hogy hízlaljam. Hagytam a fenébe- apja ugyanilyen vékony magas- (piszkafalábú égimeszellő :D)

Másik kisfiam kis súllyal született, 2.5kg volt. Fél évesen 7,5kg-osan vittem státuszra- háromszoros születési súllyal- ugyebár- akkor meg leszóltak úgy, hogy jézusatyauristen mekkora már ez a gyerek...

Mindkét fiam 9kg volt egy évesen.

Szóval jónak semmi sem jó- ez az egy biztos.


Szerintem tökéles a babád súlya, örülj neki, hogy ilyen szépen gyarapszik, egészséges és ügyes baba" :)

2011. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!

Megnyugodtam nagyon :)))) 4,5 hónap alatt 1000× megfogadtam hogy nem foglalkozom velük, de mégsem tudtam figyelmen kívül hagyni. Tényleg miért ilyen mindegyik? Hihetetlen...

2011. júl. 20. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!