Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2008. szeptemberében szült...

2008. szeptemberében szült anyukák? Miket csinál a baba, miket eszik? Akik a Debreceni Klinikán 14-e körül szültek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyire körülötte? A kisfiam 2008. augusztus 29-én született. Még leginkább csak szopik, tízóraira kap gyümit, a reszelt almát nem szerette, de az üvegeseket megeszi, egy fél üveggel maximum. A kedvence az áfonyás alma. Most kezdtük el a krumplit bevezetni délben, gyümibe keverve, de nagyon nem kell neki. Most éppen azon gondolkodom mit csináljak. Öklendezik tőle, meg a hideg rázza. :( Lehet, hogy holnap megpróbálom anyatejjel keverni, talán akkor jobban a fogára való lesz. A tied mit eszik?
2009. ápr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nahát ezt a véletlent, pont aznap szültem a klinikán negyed 7 körül!

De hogy kérdésedre válaszoljak, először is az evés:

Az éjszakát végigalussza 3 hónapos korától (kivéve tegnap, óránkét keservesen felsírt, alig lehetett megnyugtatni, valószínűleg az első foga jön). Az időpontok tájékoztató jellegűek, nem tudtam de nem is nagyon akartam "beprogramozni", csak a sorrend fix.

A reggel 7, 7.30 körül szopizik.

10-től egy fél bébidesszert + szopi

13-kor főzi lehetőleg hússal, eddig mindent lelkesen megevett, ami megengedett ebben a korban. Alig elég neki egy üveggel. Néha kiegészítem krumplival vagy rizspéppel.

17-kor szopi

19-19.30 160-180 ml rizspép

8-8.30 fürdés (fél óra)

majd elalvás előtt megint egy nagy adag szopi.

Nehezen állt be a rend, mert nagyon kevés tejem volt eleinte a nehéz szülés meg még rengeteg egyéb dolog miatt. Mióta hozzátáplálok és szedem a Motiliumot nincs gond a mennyiséggel.

És hogy mit csinál?

Nevet, tapsikol kezével-lábával, egyik kezéből átteszi a másikba a tárgyakat, természetesen minden érdekli ami nem szabad (különösen a laptopkábel, nem figyelek oda és már azt rágcsálja). A babákra, gyerekekre rákacag, akkor is ha tv-ben, újságban vagy a tükörben látja. Mondja hogy mammama, bababa, papapa, aminek tudja a jelentését és már néhányszor kimondta az a lámpa. Odanéz, ha megkérdezem hol van. Próbál kúszni, ha kinyomja magát a kezével, már a térdét is megpróbálja maga alá húzni. Sikongat hagyományosan és visszafele, dünnyög, "recseg". Ha jó étvággyal eszik, nagy "hammm"-mal kapja be a kanalat. Belekapaszkodik a hajunkba, amikor csak a keze ügyébe kerül, letépi az arcunkat és a szánkat. Ültetni még nem nagyon merem, pedig élvezné. Különösen a kiskádban, ahol már nagyokat pancsol. Az arckifejezéseinket még nem utánozza, és még biztosan sok mindent nem csinál, amit ebben a korban kellene, de ezeket a dolgokat nem tartom számon. Biztos sokmindent kihagytam, most nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.

2009. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

Az elkerülte a figyelmem, hogy azt is kérdezted, hogy mit csinál... Kisfiam 5 napja tanult meg négykézláb állni és már úgy hintázik előre-hátra. Pápát integet, ha olyan kedve van. Leginkább azt mondogatja, hogy mamama, bár néha elkezd halandzsálni valamit, de azt nem értem még. :) Félig ülő helyzetből (pl. pihenőszék) felül rendesen, de még nem ültetem csak ritkán és rövid ideig, ha muszáj. Kint van két foga és a felső kettő is nagyon be van dagadva, de még nem bújt elő. Két kezében két különböző tárgyat fog és ütögeti őket egymáshoz. Pancsolni nagyon szeret, babaúszásra is járunk. Általában jókedvű és fülig ér a szája, de már néha egy-egy idegentől sírva fakad. A kukucska játékot imádja, nagyokat kacag közben. Kb. ennyi most a tudomány, legalábbis ennyi jut eszembe. :)

2009. ápr. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok h igy leírtátok, az én lányom nem nagyon akar beszélni, csak a maga nyelvén mondja, nincs semmi pápá, baba, mama, pedig állandóan mondjuk neki! Nincs fogacska sem, még csak a szándékot sem látom hogy készülne.

Viszont 3,5 hósan megfordult, 4,5 hósan négykézláb áll azóta mászik mint őrült, és most 6 hósan felállt.

Már mindent eszik, általában én csinálom neki, az aventes tárolókban vettem egy szettet, és egy hétre megcsinálom neki előre, abban van s.répa,f.répa, karfiol,brokkoli,krumpli,cs.máj,cs.mell, sóska. A tízórai és uzsi nekünk is tejpép vagy gyümölcs, minden ebéd után kap egy babakekszes krémtúrót, imádja, tudom hogy még korai, de én bevállaltam!

A fürcsi 8 körül, utána 120 táp iszik cumi és alszik, egyszer kel, de csak azért mert észre veszi hogy kiesett a cumi, visszadjuk és reggelig alszik kb 6-7 akkor megint 120 tápi.

A 2. válaszoló aki előttem szült, nem császáros véletlenül? Annyira kíváncsi vok, hogy ki vagy!!

2009. ápr. 3. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
babom szept.9en szuletett.meg nem igazan mond semmit,csak olyasmiket,hogy gogo,bobo,nagyokat visit kozben nevet;))felhuzza magat az etetoszekbol,babakocsikobol is ulesbe.de vizszinteshelyzetbol meg nem tud felulni.kuszni probal mar megyeget neki,de hamar kifarad;))o 10kilos picit nehezkes lehet neki;))forogni nagyon szeret.de mostanaban kuszas erdekli;))enni meg nem nagyon akar,reggel 8kor szopi,11kor almapure 50gramm+szopi,2kor fozelek50gramm+szopi,5kor rizspepkeveset)+szopi,8kor szopi es alvas.meg 1szer 2szer felkel,szopizni.rengeteget nevet,a tukorkepet puszilgatja,minket is.nagyon edi,mint minden baba;))
2009. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, 2. vagyok!

Nem császárral szültem, a csecsemősöktől legtávolabbi 2 személyes szobában voltam még 3 másik többgyerekes anyukával, akikből ömlött a tej :) úgyhogy biztos nem egy szobában voltunk (mint látom, ti tápiztok) Azt hiszem a 318-as lehetett, sokmindenre csak homályosan emlékszem vissza. Viszont együtt vajúdtam egy lánnyal egy paravánban (ez is nonszensz) ő akkor már 30 órája volt ott, mikor odakerültem, és már túl volt 2 ocitoxinos indításon. Akkor kapott végre epit amikor a fogadott dokim ügyeletbe állt, aztán amint hatott vitték is császározni. Hallottam utána hogy a dokim felháborodottan beszélget a szülésznőmmel, hogy hogy hagyhatták eddig szenvedni. Harmadnap futottam velük össze a folyosón, már vidáman hazafelé készülődtek, minden rendben volt velük.

2009. ápr. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!