Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek vállalni második babát?

Merjek vállalni második babát?

Figyelt kérdés
Van most egy 8hós babám,a gyest és a családit csak rá költjük.Szülés után spirált rakattam mert 3-4 évig nem akartam másik babát,de most szeretnék.Mennyi pluszt jelnt egy második baba(ha ruhákat,babakocsit nem kell venni)?Szerintetek a 2 gyerek kijön anyiból amennyi a családi és a gyes?
2011. júl. 21. 08:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Most még talán kijön. De ha nagyobb lesz,mindig többe kerülnek.
2011. júl. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én ezzel úgy számolok, hogy a lehető legrosszabb helyzetben mindent meg tudok venni a gyerekeknek?

Tápszer, ha szükséges, gyógyszer, 2 babára pelenka, új ruhák a nagyobbnak, cipő, gyümölcs, zöldség, hús...

2011. júl. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem, ha most ráköltitek egyre, akkor kettőre több kell. Pelenkából 2-szer annyi, a nagyobbnak drágább is. Nem tudhatod, hogy a kicsire lesz-e váratlan kiadás.

Aztán a jövőre is kell gondolni, iskola (tanszerek, könyvek) többe kerülnek, mint most a havi pelenka

2011. júl. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Na én pont ezért nem szülök másodikat.Épp,hogy elég egyre a pénzünk,pedig nem élünk nagy lábon.De pl.most egy kis megfázás,meg hörghurut+hasmenés miatt 16 ezer forint plusz nemvárt kiadásnál járunk ebben a hónapan:(.Szóval ha pont ki vagytok számlva ,szerintem ne vállalj másikat...
2011. júl. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mondok saját példát: Gyógytornára kell járatni egy egyébként egész gyakran előforduló probléma miatt (Ne legyen így, de veletek is megtörténhet) és havi 15000 pluszt jelent. Nem egy hónapban, folyamatosan. Ha valami miatt nem szoptathatsz (ez is valós, reális félelem. csomó oka lehet), az megint egy hasonló összeg tápszerre.

Úgy kalkulálni, hogy majd neki nem kell annyi ruha és akkor csontra kijövük, bocsánat, de felelőtlenség.

Én mégiscsak megvárnám azt a 3-4 évet, hogy meglássam, hogy bírjuk

2011. júl. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért, de jó, hogy feltetted ezt a kérdést!

Nálunk ugyanez a helyzet, 10 hónapos a lànyom, de a férjem meg van halva egy második babáért. Egyelöre én nem merem bevállalni.

Ö azt mondta, hogy mivel úgyis megyek dolgozni, óvodás-iskolás korára már tudjuk fedezni a többletköltséget. Férjem mondjuk jól keres, ezért is akarja ennyire.

Nem tudom ti hogy álltok. Ha jól viszonylag, akkor...végülis vállalhatjátok.

:)

2011. júl. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hitelünk nincs ,rezsik télen max30,férjem a minibálbér majdnem 3X megkeresi.Én azt szeretném,hogy kijöjjenek a gyesből és a családiból (apa keresete meg ha kell ott van).Inkább az a baj ,hogy nincs férretett pénzünk.

A férjem meg inkább elöbb férretenne.

2011. júl. 21. 08:42
 8/17 A kérdező kommentje:
Saját lakásunk van nem albérlet
2011. júl. 21. 08:44
 9/17 anonim ***** válasza:
Ezt te tudod, de a konkrét kérdésedre a válasz: logikusan, nem. Mert most jöttök ki belőle épphogy, akkor később több kell, ez egyértelmű és akkor már kell a párod fizetéséből is.
2011. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

köszönöm

azért számolok így met ha mondjuk a párom elvesztené a munkáját...szóval inkább biztosra megyek

2011. júl. 21. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!