Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is csinál ilyet a...

Másnak is csinál ilyet a babája? Következetesen mindig akkor pisil, amikor levesszük a pelust.

Figyelt kérdés

Nem zavar a dolog vészesen, meg úgy sem lehet ezzel mit tenni, de érdekel, hogy másnál is van-e így. :) Már gyakorlott vagyok, pelus cserénél mindig beszélgetek vele pár percig, szórakoztatom, és alatta hagyom az előző pelust, mert mindig jön a pisi. Az elején ezért volt mindig ruhacsere, mert persze akkor eresztette el, amikor felhúzta a lábát, és ment mindenfelé. :) Már ezzel nincs gond. Az orvosnál is minden alkalommal, méréseknél lepisili a védőnőt, ha nincs a popsija alatt a textilpelenka, mert amint lekerül a sima pelus, jön a pisi.

Nálatok is így van? :) A levegő éri, és az ingerli vajon, hogy eleressze? ^^


2011. júl. 21. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Első pár hétben sűrűn előfordul, majd egyre ritkább lesz.
2011. júl. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sztem a pelusban meleg van és mikor leveszed kicsit hüvös levegö éri és ezért indul el. nem direkt:)
2011. júl. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem a doki néni mondta, hogy ez sokáig nekik reflexszerűen jön. Nekem a lányom már majdnem 3-4 hónapos volt amikro elmúlt és nem csinálta ezt, majd most egy darabig megint csinálta. Most megint nem, de már lassan el szeretném kezdeni nála a bilit, mert már 16 hónapos.
2011. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A pelenka alatt sokkal melegebb van, mint a szabad levegőn,. Ahogy leveszed a bőrét, ez a hőmérséklet különbség ingerli a hasfalat, alatta a hólyagot, emiatt pisil azonnal. Egy ötlet: ha kibontod a pelust, dobj a pocakjára egy textilpelenkát, így legalább nem pisili le magát és az egész környéket :)
2011. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam csinálni (pl. a védőnőnél, mérés előtt, hogy ne legyen gond), hogy amikor kibontom a pelust, elkezdem picit fújni a nuniját. Akkor tuti rögtön pisil, és nincs probléma, nem kell öltöztetni. :)
2011. júl. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :)

Már 3 hónapos, még csinálja, de majd elmúlik. Igazából nincs vele gond, mindig készülök rá, figyelek, és amikor indul, visszakapom a pelust, és akkor dobom ki, amikor már lement az extra pisi. ^^ De megpróbálom a poci letakarós módszert majd, bár lehet macerásabb, mint kivárni a pisit. ^^

2011. júl. 21. 12:07
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez viszont hasznos a nuni fújás. Ezt holnap kipróbáljuk, úgyis megyünk mérésre és oltásra. :)
2011. júl. 21. 12:07
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hós, nálunk is sokáig ez volt a helyzet. Aztán leszokott róla. Újabban akkor jön nála a pisi, miután a tiszta pelust aláraktam.
2011. júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nem következetesen hanem mert hűvösebb van pelus nélkül ;)
2011. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt is csinálhatod, hogy amikor kibontod a pelenkát, csak egy picit tartod el a testétől úgy, hogy el fal legyen a lába között a pelenkából, és akkor talán fokozatosan éri a hűvösebb levegő. Remélem érthetően írtam. :)
2011. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!