Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem veszik be ovodába,...

Tényleg nem veszik be ovodába, bölcsibe a gyereket ha van otthon egy kisebb gyerek akivel otthon kell lenni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Oviban nincs ilyen kritérium, a bölcsiben már igen, bár nálunk is volt egy anyuka, aki hordta bölibe a lányát és közben otthon babázott.
2011. júl. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A bölcsőde szociális intézmény, ide nem "kötelező" járni. Direkt azoknak a szülőknek, gyerekeiknek tartják fenn, akik dolgoznak és nem tudják máshol biztosítani a 3 év alatti gyerekük elhelyezését, ellátását.

Az óvoda már oktatási-nevelési intézmény, ide 5 éves kortól kötelező járni (iskola-előkészítés miatt), de a 3. évet betöltött kisgyerekek már beírathatók. Persze, előnyt élveznek itt is a dolgozó szülők gyermekei és a szociálisan rászoruló szülőkéi.. Ha viszont velük nem telki be a létszám, minden további nélkül felveszik a nem dolgozó (GYES-en, GYED-en lévő) anyukák gyerekeit is.

2011. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Vinni kell munkáltatói igazolást, mivel kevés a férőhely. Mellesleg sosem értettem, hogy ha van másik gyerek, akivel úgyis otthon van az anyuka, minek kellene a nagyobbat bölcsibe/oviba vinni????
2011. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. ez úgy van, hogy beadhatod óvodába, de ebéd után el kell hoznod.
2011. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Bölcsibe nem, de oviba be lehet íratni, ha van hely, felveszik.


3. válaszadó, miért ne lenne beadható oviba a gyerek, ha anya otthon van? 3 év után már nme csak az anyját meg a játszóteret igényli, hanem a többi gyereket is.

2011. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az ovi ok, de bölcsibe minek?
2011. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kevés a hely bölcsibe sok helyen és ugye evidens, hogy azok mehetnek akiknek dolgoznak a szülei és nincs kire bízni.

Én nem vittem bölcsibe még és nem is fogom mert mire mehetne, addigra megszületnek a hugai én meg nem mehetek így dolgozni, hát marad. Majd oviba, de akkor már majdnem 4 lesz (mert decemberi) Vagy évközben adom majd be, nálunk azt is lehet.


De barátnőm is úgy volt,hogy oviba ne vették be a lányát mert otthon volt a kisebb, aztán el kellett mennie dolgozni és évközben bevették mindkét lurkót. Ez volt tavaly március körül.Aztán kiderült, hogy jön a 3. baba, de a kisebb maradhatott bölcsiben mert volt hely bőven :o) Most már a 2 nagyobb együtt kezdi az ovit szeptemberben:o)

2011. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Adrienn!

Nov. 14-én lesz a kisfiam 3 éves, tavasszal beírattam az oviba, és szeptemberben kezdheti, nem kell kivárni a szülinapot. Feltétel a szobatisztaság, az meg van.

Amúgy itthon vagyok a 10 hónapos kislányommal.

2011. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyen megkötés. A kisfiamat egyből felvették oviba, pedig nagy hassal mentem beíratni, a vak is látta/gondolta hogy otthon leszek a babával. Ez egy városrésznek az óvodája, van hely bőven.
2011. júl. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!