Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » K-vitamin (Konakion) -kérdés!...

K-vitamin (Konakion) -kérdés! Beadhatom-e az utolsót a dobozból, ha a kórházban már kapott egyet, szóval már kapott 5 ampullával?

Figyelt kérdés
Nem ártok vele neki? Csak mert tudom, hogy nem véletlenül van 5 abban a dobozban. Koraszülött 6 és fél hónapos, csak anyatejes baba. A védőnőm is és az összes gyerekorvos is szabin van, és ma lenne esedékes az utolsó ampulla, de nem merem neki beadni. Köszi a válaszokat előre is.
2011. júl. 22. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj de ezt most komolyan itt kérdezed? :O

és hallgatni is fogsz arra aki ír majd valamit vagy azért felemeled a telefont és felhívod a babád orvosát?


bocs, nem szoktam rosszindulatú lenni de ez azért erős :S

2011. júl. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A dobozban van 5 ampulla. A kórházban minden baba kap egyet. Azon az egyen kívül kell a babának az 5 ampulla, tehát ha ma esedékes, nyugodtan add be neki. Nem ártasz vele, anyatejes babáknak szükségük van a Konakion-ra. Mi is így csináltuk.


13 hónapos kislány anyukája

2011. júl. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak köszi, elsőnek inkább semmit nem mondanék.
2011. júl. 22. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok.

Addig kel adni a K vitamint, míg csak anyatejes.

Ha így van, ezt írtad, akkor nyugodtan beadhatod az utolsó ampullával!

(Nem azt kell számolni, hogy hány ampullával kapott már, hanem azt kell nézni, hogy kap-e mást is az anyatejen kívül, mert ha igen, akkor abban már van K vitamin és nem is kell akkor már Konakionnal pótolni!

Remélem ezt a védőnő és a gyermekorvos is elmondta.)

A hozzátáplálást mindenképp beszéld meg a gyermekorvossal és a védőnőddel.

/Gondolom az ő tanácsukra nem kezdted el a hozzátáplálást, mert eddig hízik rendesen és meg akarják várni a korrigált 6 hónap betöltését./

2011. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja de, mégis írok neki is. Olvasd el a kérdésemet végig. Két napja hívogatom az összes gyerekorvost a városban, és egyik sem veszi fel. A védőnőm ki van kapcsolva.


Mellesleg olyanok véleményére voltam kíváncsi, akik jártak hasonló cipőben (mint pl. a második válaszoló), és igenis rosszindulatú vagy, a kérdésemben semmi provokatív nem volt és nem hiszem, hogy hétköznapi dolgot kérdeztem. Ez egy olyan oldal, ahol meg tudod kérdezni, amit máshol nem. Én adnám is a nevem a kérdésemhez, te viszont gondolom, nem adnád a tiéd a válaszodhoz. Első babám, és nem tudtam, hogy a normál időre született babák is kapnak a kórházban, mert az én fiam két hónaposan kapta a kórházban az elsőt.

2011. júl. 22. 15:31
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Védőnő, nagyon szépen köszönöm, amit írtál!

Igen, megbeszéltem a kórházban is, a védőnőmmel is. Csak egy bő hónap múlva kezdem hozzátáplálni, mert rengeteg tejem van, fejlődik tőle szépen, nem marad éhes és az utolsó vérképe is szép. Megvárom, amíg a korrigált kora megközelíti a 6 hónapot! :) Köszönöm még egyszer! Minden jót Neked és nagyon aranyos vagy, hogy válaszoltál.

2011. júl. 22. 15:34
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja, és pont a védőnőm miatt tettem fel a kérdést, mert én is így tudtam, ahogy Te írtad, és ő meg 1-2 hónapja azt mondta, hogy hát 5 ampullát kell csak adni a babáknak, meg hogy régen már az első pár hétben beadták nekik...

A hozzátáplálást majd megbeszélem vele, kútfőből nem állok neki. :)

2011. júl. 22. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!